Jaki wybrac tv

paulini

New member
Dzień dobry, czy tv sharp le 830 - 52 cale będzie dobrym wyborem w nast.warunkach : 1. odległość do ekranu 3,5 - 4 m, 2. okno od wschodu, 3. tv oglądany głównie wieczorem, 4. sygnał to prawie 100 % -n, czasami dvd, 5. oglądam programy dokumentalne i filmy , 6. myślę że będę oglądał filmy 3d i inne z wejścia usb i możliwe że blueray, najbardziej żależy mi na dobrej jakości obrazu na filmach. w tej chwili mam sharp lcd 42 cale i zrobilsię tak jakby za mały, czy wspomniany tv będzie ok w tych warunkach czy też może pomysleć o innym , pozdrawiam i proszę o radę , paulini
 

zibi079

New member
Mój teść ma ten model 40 cali ja mam lc46lu824e obraz jest chyba największą zaletą tego tv w 830 widać troszkę podświetlenie w rogach ale trzeba się naprawdę przyglądać. Z tego co piszą ludzie na tym i innych forach sharp przynajmniej model 824 ma problemy z napisami przy czytaniu z usb trzeba je najpierw jakoś "obrobić" ale więcej nie napisze bo nie zgłębiałem tematu dla mnie to zupełnie nie istotne. Internet po wifi fajna zabawka ale niestety meczu już się obejrzeć nie da -jak dla mnie bajer. Tuner dvb-s/s2 ogólnie w sharpach jest niedopracowany część kanałów cyfry+ i polsatu cyfrowego wiesza nie wiem jak z tv n ale pewnie podobnie. Jeżeli dla Ciebie ważne jest czytanie filmów z usb -proponuje potestować w sklepie. Osobiście uważam, że sharpy serii quattron obraz mają chyba najlepszy w tej klasie cenowej i tym się sugerując sam kupiłem 824. Jeżeli filmy z usb to priorytet najpierw przetestuj w sklepie z tego co czytałem samsung i lg radzą sobie z tym lepiej. Moim zdaniem lepiej zainwestować w zewnętrznego playera który wszystko "łyknie" a może z czasem jakiś soft poprawi obsługę usb w sharpie.
 

zibi079

New member
Jeszcze jedno dla mnie osobiście aktywne 3D to totalna kaszana jeżeli Ci zależy na 3D zobacz lg lw570s ma pasywne 3D i to raczej udany model pasywne 3D ma jeszcze philips ale nie widziałem go osobiście
 

facet

Member
Bez reklam
Dlaczego aktywne 3D to porażka ???
Oglądałem te i te. Aktywne wydaje mi się ciut bardziej wyraziste:) Ale trzeba chciec to zauważyć:)
Ale czytając to forum mogę powiedzieć że opinie są dokładnie 50/50%
 

zibi079

New member
To jest moja prywatna opinia ogladałem aktywne 3d na panasonicu, sony i czymś jeszcze i powiem że siedzenie w takich "goglach" przed tv to nie dlamnie poza tym IMO głębia tego 3d napewno nie "zwala z nóg" Pasywne 3d w wykonaniu lg jest jak dla mnie bezwzglednie lepsze po pierwsze głębia po drugie okulary. ale to tylko moja prywatna opinia. Sam kupiłem sharpa lc46lu824e który nie ma 3d. Ogólnie mówiąc uważam że technologia 3d narazie jest w powijakach.
 

facet

Member
Bez reklam
Zgadzam się że jest w powijakach:) I 3D w TV to na razie dodatek/bajerek:)
Ale nie można zaprzeczyć że technologia się rozwija.
Więc doszłem do wniosku że niech już sobie będzie:)
 

zbyniu4

New member
Witam. Też staję przed delematem jaki tv 3D wybrać- docelowo 40-42". Jakiś czas temu chciałem Sama z serii 6 lub 7, później wpadł mi w oko Sharp 830 a teraz zastanawiam się nad LG 570 lub 650. Generalnie stawiam na technologię Led. Tv użytkuję głównie do oglądanie tv"N", czasami filmy z odtwarzacza multi. w tym w 3D.
Proszę o propozycje i porady jakiego kupić.
 

zibi079

New member
Hmmmm soptkałem sie z opiniami że zwłaszcza do 3d im wiekszy tym lepszy więc idąc tym tropem byłbym za lg zawsze 2 cale więcej. Jeżeli chodzi o jakość to chyba sharp trochę lepszy (choć mój egzeplaż bedzie jechał do serwisu trzeszczy czasem po wyłączeniu) Fajną opcją w lg są servisy internetowe i ogólnie lepiej radzi sobie z filmami z usb itp. Dla mnie przede wszystkim tv ma mieć dobry obraz z bajerów nie korzystam jeżeli dla Ciebie (zbyniu4) priorytetem jest 3d bierz lg 570/650. Jak masz miejsce to weź 47 cali ja mam 46 oglądam z 2,5-3,3m i jest ok przesiadłem się z 32 cali i po dwóch dniach 46cali przestało mi się wydawać duże.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie 52" to dobra wielkość do warunków. Konwersja 2D do 3D - jak na warunki 3D bardzo dobra, I w 3D z materiału 3D daje sobie super radę.
 
Do góry