Który LED 46 cali do 10 000zł

heis

New member
Witam fachowców :) niedługo zamierzam nabyć nowy 46 calowy tv, czytałem już trochę testów,opinii, oglądałem w sklepach,przeglądałem kilka for itd. wyłuskałem 3 modele z których z Waszą pomocą chciałbym wybrać ten właściwy.

1. SONY 46HX920 (ponoć ma dość wysoki input lag i crosstalk :/ ale może jest lub będzie to do wyeliminowania poprzez update firmware'u lub odpowiednią kalibrację?)
2. SAMSUNG UE46D8090/UE46D8000 (ponoć występuje clouding, ale może jest lub będzie to do wyeliminowania poprzez update firmware'u lub odpowiednią kalibrację?)
3.Philips 46PFL9705H ?

TV będzie wisiał na ścianie i będzie działać z
- kablowką z UPC, filmy full hd z laptopa/pc, okazjonalnie filmy bluray z ps3

zwracam uwagę m.in na:

- stosunkowo dobre 3D bez migotania/crosstalku
- w miarę nieduży/niezauważalny input lag (tv bedzie służyć również do grania na pc)
- jak najmniej odbijająca powierzchnia
- jak najlepsza jakosc 3d/2d z dobrą czernią
- żadnego smużenia czy pixelozy
- w miarę dobra konwersja 2D-3D
- w miarę częste aktualki firmware'u

Może ktoś ma jeden z wymienionych modeli (szczególnie nr 1 i 2) i by sie wypowiedział jak w praktyce po dłuższym Domowym użytkowaniu się one sprawują. Ewentualnie proszę też o sugestie o innych markach, Sharp, Toshiba itd.
Dziękuję :blagam:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wybrałeś bardzo dobre modele ale może lepiej poczekaj bo Philipsa np to stary model. Nowe modele powinny być wkrótce. I powinieneś skorzystać z prezentacji w domu modeli abyś sam mógł wybrać.
Ale jeśli ma być z matową matrycą bez migania w 3D - to kierunek raczej na Sharpa 46 LE 830 z matową matrycą :
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
I do tego kalibracja :
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/6...arto-kalibrowac-telewizor-wygraj-nagrody.html

Jaką masz odległość od ekranu ?
 

heis

New member
Mam odległosć do 3 metrów od ekranu.
1. Jak się ma migotanie w 3D pomiędzy Sharpem 46 LE 830 a 46LE925 ?
2.Ponoć Samsungowe modele UE46D8 mają fatalne odwzorowanie kolorów (przejaskrawienie) i nie da się tego wykalibrować, może ktoś potwierdzić?
3.Polecano mi też model LG 47LW5500, jak wypada on w aspekcie 2D w stosunku do wymienionych modeli? Chodzi mi o czerń, kąty, płynność/szybkość obrazu, równomierne podświetlenie i pozostałe wymienione w pierwszym poście.

Zamierzam nabyć TV w już w tym miesiącu i nie wiem czy nowe modele Philipsa się w tym czasie pokażą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś :
ad.1 Znacznie mniejsze przesłuchy ma 46LE 830 bo ma zdecydowanie szybszą matrycę.
ad.2 Oczywiście , bez problemów.
ad.3 na stronach w necie masz porównanie tego modelu. Uzyskuje niskie noty.
Z Twojej półki to raczej poczekaj na sierpień na ten model:
Toshiba Polska - 46YL863
YL863_875_left_crown.jpg
 
Do góry