46 cali - UE46D7000, 46WL768, 47VL863, 46LE830

ntgale

New member
Witam,
Na początku roku zastanawiałem się nad TV do pokoju dziennego. Wówczas prawie mój wybór padł na UE46C8000 ale również Toshiba 46WL768 chodziła mi po głowie. Jako, że nowe Samsungi miały pojawić się "już niedługo" to zakup wstrzymałem. Teraz przyszedł czas na ostateczną decyzję i zakup. W sumie to nie wiele się wyjaśniło. No może poza tym, że ramka Samsunga UE46D8000 mi się nie podoba, ale już D7000 jest ok.
Natomiast zainteresowała mnie informacja o nowych TV Toshiby VL863. Po pierwsze okulary pasywne, po drugie cal więcej. Pytanie tylko czy ta pasywna technologia 3d jest warta czekania znów do pojawienia się tego modelu na rynku.
Proszę o porady czy uwzględnieniu poniższych warunków, a tu trochę się zmieniło w szczególności zagościł cyfrowy tuner kablówki VECTRA w tym programy HD.

odległość od ekranu: ok. 2,7m
jak słońce świeci w pokoju: jedno okno, od południa - tv na ścianie od wschodu trochę ponad 1m od okna
jak duży jest pokój: 3,2x4,9
preferowana technologia: LCD LED
jaki masz obecnie telewizor: Panasonic TX-32LX70P
jakie pogramy oglądasz najczęściej: popularno-naukowe, rzadziej filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie, wieczór
preferowana wielkość telewizora: 46"
preferowana marka: brak
czego nie lubisz w telewizorach: połyskuących matryc, ale dla innych cech to zniosę
jakie urządzenia będą podłączone: tuner kablówki, DVD oba przez amplituner Onkyo 605 po HDMI
ile % do telewizji, a ile do innych urządzeń: 90% TV
siedzisz na wprost czy oglądasz również pod kątem: praktycznie cały czas na wprost, ze względu na obrotowy wieszak na ścianie
czy telewizor ma mieć wifi: tak, koniecznie
czy ma czytać filmy przez USB: bez znaczenia, jeśli będzie, to na +
jakimi złączami chcesz podłączać urządzenia: HDMI
jaki masz sygnał: kablówka (dekoder HD VECTRA)
ile programów w HD: min. 10
ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3 do 8
ile osób zasiada przed telewizorem: zazwyczaj 2
ma stać czy wisieć: wisieć
klasa cenowa: TV jak w temacie
 

pc4150

New member
Do twoich warunków najlepiej wkomponował by się SHARP 830 i nowa Toshiba serii WL 863

Na twoim miejscu odpuścił bym sobie LG. Nie jest to firma topowa i pomimo tego, że Toshiba VL korzysta z jej matryc to dzięki nowemu procesorowi (podobnemu to Cell'a z PS3) Resolution+ będzie działać jeszcze lepiej a co za tym idzie obraz będzie lepszy. Szkoda tylko, że pasywne Tośki nie mają konwersji 2D/3D tak jak aktywne bo podobno "liderzy innowacji" mają mieć najlepszą konwersje na rynku
 

ntgale

New member
Ech z tym Sharpem to chyba się zapędziłem. Wydawało mi się, że w nim są 2 gniazda HDMI od dołu, a tu widzę na fotkach, że wszystkie po lewej stronie. Tu mam taki kaprys aby nie oglądać kabli podłączonych do TV i wszystkie gniazda dla mnie powinny być od dołu lub tyłu lub od prawej strony patrząc na TV od przodu. Mój dość sporych rozmiarów obrotowy wieszak powoduje, że TV odstaje od ściany a akurat od lewej strony TV wchodzę do pokoju.
 

xtmp

New member
UE46D7000 ma wszystkie gniazda skierowanie do dołu i na prawo (patrząc od frontu). Jakość obrazu na kanałach HD w Vectrze rewelacyjna, na większości SD też jest bardzo dobrze. WiFi wbudowane. Ekran błyszczący - przy wyłączonym telewizorze w południe odbicia są widoczne (tafla szkła), przy włączonym i treści o jasnej kolorystyce odbić praktycznie nie widać. Wieczorem i po południu jest pod tym względem oczywiście lepiej.
 

scislyy89

New member
Posiadam Sharpa 46LE830 i jestem bardzo zadowolony. Kanały HD z n'ki super ,a kanały SD z n'ki lepsze od kanałów SD w cyfr.polsacie (ale to pewnie dlatego, że SD z n'ki póściłem po HDMI). Myślałem , że w SD będzie dużo gorzej.
Przy całkowitej ciemności na czarnym obrazie można zobaczyć jedną jaśniejszą plamę na środku u góry ekranu, ale moim zdaniem nie przeszkadza to w oglądaniu.
 
Ostatnia edycja:

pc4150

New member
scislyy89 twoja teoria, że N ma lepszą jakość niż C+ czy CP jest raczej mocno wątpliwa
Jeśli pod uwagę bierzesz wyłącznie telewizory z tematu. To z porównania odsunął bym serie VL gdyż jej siostra WL jest mocniejsza. Jednak i ona nie jest pozbawiona wad poza świetnym obrazem i mocnym układem obliczeniowym telewizor odznacza się ogromną wadą jaką jest nierównomierne podświetlenie matrycy http://www.flatpanels.dk/billeder/toshibawl768_large6.JPG co może skutkować plamami szarości takimi jak w podanym przeze mnie linku. Będąc na twoim miejscu zastanowił bym się wyłącznie nad Sharpem 830, Samsungiem D7000 i ew. jeśli nie przeszkadza ci nierównomierna czerń to WL. Co do Sharp nadmienić tylko mogę, że pod względem obrazu jest to telewizor zdecydowanie najlepszy. Jego wadą są mało rozwinięte funkcję internetowe i "brak inteligenci". Samsung natomiast może okazać się dla ciebie kompromisem. Balansem pomiędzy bardzo dobrym obrazem a wszystkimi tymi drobiazgami które Samsung dopracował na ostatni szczegół. Wybierając D 7000 na pewno nie możesz liczyć na spektakularną żółć i błękit którą uświadczysz tylko w przypadku japońskiego producenta. Ale o ile nie jesteś fanatykiem obrazu to powinno ci wystarczyć. Bo tam gdzie kończy się zwykła telewizja Samsung i Sony zaczynają pokazywać pełne oblicze i nie jest to slogan reklamowy lecz szczera prawda.

A teraz dla tych którym się nie chciało czytać dużo
Ex aequo 1. Samsung i Sharp
2. Toshiba WL768
Za lekturę ze mną dziękuje ja :D
 
Ostatnia edycja:

ntgale

New member
Dziękuję za opinie.
Czyli nie zajmować się tym VL863 z pasywnym 3d i raczej nie czekać na niego?
Jeszcze pytanie dot. Sharpa. 830 jest dobra a nie lepiej 925? Kiki pisał o tym również w teście.
I czy różnica w obrazie dla niezbyt czułego oka będzie duża pomiędzy Sharpami a Samsungiem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz możliwość porównania to sprawdź najlepiej na własne oczy . Najlepszym systemem na świecie jest prezentacja we własnym domu.
Ja byłbym za 830 - to naprawdę duży postęp rozwoju.
Nowa matryca Quatron II ma nowe możliwości uwidaczniające się na obrazie.
Jedyne musisz pamiętać o kalibracji obrazu.
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem
 
Do góry