TV do 2500zł/ dylemat wręcz moralny

Miszka Miszka

New member
Witam,

Długo się łamałem czy zakładać ten temat czy sobie odpuścić, ale bezsilność mnie przemogła. Im dłużej czytam posty na tym portalu i w innych zakątkach internetu - tym większy mam mętlik w głowie. Przymierzam się do kupna telewizora (trudno odgadnąć, prawda?).

Sytuacja wygląda tak, że nie wiem do końca do którego pokoju odbiornik kupić. Waham się między salonem a swoim pokojem. Jak już coś myślę, że sensownego wymyśliłem to za parę chwil przeczytam dobre opinie o innym telewizorze i znów jestem w punkcie wyjścia.

Obawiam się, że telewizor będzie musiał być kupiony na raty, a w tym przypadku najlepszą metodą będą chyba raty 0% (Saturn, Media, Rtv euro agd). Bo w innym przypadku sam koszt kredytu będzie dodatkowym obciążeniem - przynajmniej tak mi się wydaje.

Gdybym wybrał opcję do salonu - byłoby to opłacone 50/50 z rodzicami.
Do pokoju - wiadomo 100% udziału własnego:)

Zbliżają się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, więc fajnie byłoby na czymś porządnym popatrzeć.
Może dosyć przynudzania, przejdę do szczegółów.

Moje warunki do salonu:
Pokój: 5x4
Odległość od ekranu: 2m i 3m i 3,5 w zależności o miejsca
Nasłonecznienie pokoju: pokój z oknem na wschód - słoneczko od południa nie zagląda przez okna
Poprzedni telewizor: 21" CRT LG z zieloną plamą na ekranie
Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy, wiadomości
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: 50% - 50%
preferowana wielkość matrycy: ze względu na cenę max 42" min 37 chyba (a może 32 by wystarczyło? nie wiem.
Jakie urządzenia będą podłączone: ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 99% TV, 1% dvd analogowe
z jakimi złączami: wyjście słuchawkowe
jaki sygnał: sd (kablówka)
ma stać czy wisieć: stać
jaka klasa cenowa: ok 2500zł

Z tego co wyczytałem do sygnału sd najlepiej nadawałaby się plazma, ale trochę przerażają mnie powidoki i zużycie prądu (tutaj podobno bardzo demonizowane). Zważywszy, że jest to salon tv zdarza się, że "chodzi" od świtu do późnej nocy. Boję się potem rachunku za prąd 1/10 wartości tv/miesiąc.

Moje warunki do pokoju:
Pokój: 2,5 x 3,5
Odległość od ekranu: 1,8m
Nasłonecznienie pokoju: okno na zachód z roletą, spore nasłonecznienie
Poprzedni telewizor: 21" crt elemis bez koloru białego - wszystko ma bardzo żółtą:)
Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy, przyrodnicze
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: 30%, 70% wieczorem
preferowana wielkość matrycy: powinna 32 wystarczyć
Jakie urządzenia będą podłączone: ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% tv, 30% ps3
jakimi złączami: hdmi (ale to chyba standard)
jaki sygnał: sd (kablówka) - myślałem od września by się szarpnąć na canal + (liga hiszpańska i angielska w hd)
ma stać czy wisieć: stać
jaka klasa cenowa: ok 2500zł

W moim pokoju jak widać doszłaby konsola. W przyszłości nie wykluczam, że jakiś film blu-ray by się pojawił na odbiorniku. Myślę, że u siebie podłączyłbym także pc.
Z jednej strony chciałbym zrobić przyjemność Tacie by miał jak w komfortowych warunkach oglądać sport wszelakiej maści, z drugiej fajnie byłoby mieć tv pod ręką (gdzie często też mama ogląda - zważywszy, że w salonie leci praktycznie tylko sport:p ). Tata powiedział, że jak kupie do siebie to płakać nie będzie (bo nie będzie się dokładać, a na mecz przecież też przyjdzie).
W tym momencie mam jeszcze kartę tv w kompie jakąś starą i czasami oglądam tv jednocześnie coś robiąc, czy przeglądając internet. Na monitorze (22") gram także na konsoli.

Rozumiem, że przez wzgląd na sport nawet mam nie odwracać głowy w stronę telewizorów z 50hz? Jest aż taka różnica?

Bardzo podoba mi się Sharp Le700. pobór prądu, input lag, czerń - wydawałby się ideałem. Być może gdyby w wymienionych na wstępie marketach znalazłbym za 2500 bym się skusił.

Myślałem także nad Toshibą 40xv733. Wydaje się fajnym rozwiązaniem w przystępnej cenie (2200zł).

Przez chwilę, też zastanowiłem się na mymi oczyma. Czy aby na pewno widziałbym znaczącą różnice w jakości obrazu między najtańszymi modelami typu LG lh2000, funai lh7-32bb (skądinąd podobno dobry w swej cenie) a wyższymi modelami. Nie mam pojęcia czy gorsza czerń byłaby dla mnie jakąś przeszkodą.

Jeszcze bym zapomniał na moim monitorze (jest to dell 2209Wa, nie jest to matryca tn, ale ips - lepsze kąty - dodatkowo matowa i jak patrzą pod kątem przez nasłonecznienie pokoju wydaje się jakby za mgłą, wyblakła. Czy w tv da się jakoś tego uniknąć czy matowe tak już mają?

Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że chociaż odrobinę pomożecie się zdecydować. Za wszelkie rady (dotyczące do którego pokoju wybrać telewizor również mile widziane) dziękuję.

Pozdrawiam,
Miszka Miszka
 

plbubu

New member
Jestem w identycznej sytuacji... dzisiaj jadę ogladnac 40xv733 i jesli obraz bedzie ok to biore, myslalem tez nad sony, ale roznica cenowa to ok. 500zł a porownywalne (podobno) parametry jak kupie to sie pochwale a jak nie kupie to napisze dlaczego
 

gore

New member
LE40C650?
jedyny minus (którego nie mogę potwierdzić) to input lag na poziomie 43ms = 0,043s.
Podobno do gier FPP/FPS powyżej 30ms jest odczuwalne. Jednak parametry matrycy w C650
są bardzo zadawalające i cena to 2500 zł z groszem. Czytałem wiele wypowiedzi, ze ludzie na tym tv grają i nie narzekają - nie mam jak tego sprawdzić bo żadnej konsoli x360/ps3 nie mam, żeby zabrać do sklepu i podłączyć. Ale co do obrazu i 100Hz dla sportu chyba w sam raz? Sam już 4 dzień szukam tv dla siebie i mam podobny dylemat jak ty.

Imo LE40C650 spełnia duzo moich oczekiwań ;) tylko ten input lag ;) wersja matowa to c630 ;)
 

Miszka Miszka

New member
Dziękuję za odpowiedzi. Już myślałem, że temat tak głupi i nikogo nie zobaczę w nim.

Media Markt przysłało newsletter a w nim plazma LG pj350 42 cale za 1599zł. Kusi strasznie, chociaż się zastanawia mnie niski pobór prądu - podane 139W, możliwe? Nie mogę się doszukać czy ma wyjście słuchawkowe.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Ten pobór prądu w LG możesz uznać za ~średni.
(w dzień będzie więcej, wieczorem mniej - jak funkcja ECO działa i średnia może tak wyjść).

W tanich LG (i zapewne nie tylko) nie znajdzisz raczej wyjścia słuchawkowego - trzeba brać z Eurozłącza... .

Cena dobra, bo zostaje Ci 900zł i tylko ok. 700zł (czasem niej) brakuje do jakiegoś promocyjnego np LCDi masz....2 szt. ;)
 

Miszka Miszka

New member
hojlo1 a mógłbyś rozwinąć temat tego eurozłącza? Nie znam się zupełnie na tych wszystkich wtyczkach. Przejściówkami można z eurozłącza podłączyć słuchawki pod jacka?
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Tak - z Eurozłacza przez przelotkę można podłączyć słuchawki.
Jednak jak brak regulacji z poziomu TV to słuchawki mogą być z potencjometrem i ok.

Jak poziom za niski (bo często tak jest) - podłączam z tylu głośniczek komputerowy za 5/10zł, który ma swoja regulację i do niego słuchawki (czyli on ma gniazdo wyjściowe).

Jest to półśrodek, ale sporo moich "znajomych" zadowolonych z takiego rozwiązania (bo nie ma tanio innego). ;)

Można też do wzmacniacza z pilotem podłączyć i wtedy już po problemie.


Ps - po gwarancji można gniazdo wstawić. ;)
 
Ostatnia edycja:

Miszka Miszka

New member
Czyli podłączając przez euro przez przejściówkę słuchawki nie będę mógł pilotem zmieniać głośności? Bo nie wiem czy dobrze rozumiem.

Kurcze duże te 42 cale byłoby ... tak jak patrzę z miarką 100cm szerokości. Są obawy czy nie będzie zbyt wielki.

Dodatkowo w media widzę w promocji Sharp 32 lu700 za 2400...A może kupić tego Sharpa i wstawić do salonu:) Z testu Kikiego wyczytałem, że ładnie skaluje obraz sd.

Albo jeszcze alternatywa w postaci tej Toshiby 40XV733 z RTV euro agd za 2200zł.
 

Miszka Miszka

New member
Przepraszam, że post pod postem, ale nie mam możliwości już edytowania.

Przed chwilą rozmawiałem z rodzicami i stwierdziliśmy, że raczej weźmiemy mniejszy telewizor ale lepszej jakości.

Wybór prawdopodobnie padnie na Sharpa 32lu700e z Media.

czarna czerń, dobre skalowanie sd, wyjście słuchawkowe, 100hz, niski pobór prądu - najlepszy chyba wybór w tej cenie. Jak sądzicie?

Chyba nie powinniśmy być zawiedzeni?:)
 

annddy

New member
Przepraszam, że post pod postem, ale nie mam możliwości już edytowania.

Przed chwilą rozmawiałem z rodzicami i stwierdziliśmy, że raczej weźmiemy mniejszy telewizor ale lepszej jakości.

Wybór prawdopodobnie padnie na Sharpa 32lu700e z Media.

czarna czerń, dobre skalowanie sd, wyjście słuchawkowe, 100hz, niski pobór prądu - najlepszy chyba wybór w tej cenie. Jak sądzicie?

Chyba nie powinniśmy być zawiedzeni?:)
To jednak toshiba ,bo obraz lepszy i dżwięk .
 

Miszka Miszka

New member
Dzisiaj wysłałem rodziców do sklepu aby organoleptycznie zbadali sharpa 32 calowego i Tatusiek stwierdził, że 32 jednak wydaje mu się za małe...

Jutro jedziemy do RTV Euro Agd po Toshibę 40XV733.

Mam nadzieję, że system resolution plus działa jak należy i da radę:)

Miał ktoś może do czynienia z systemem ratalnym w wyżej wymienionym sklepie? Dają prawdziwe raty 0 procent?

Wiem, że będę tego żałował (bo tylko mieszam sobie w głowie), ale w tej wielkości znajdę coś godnego uwagi co by było lepszym wyborem niż Toshiba?
 

plbubu

New member
Ja wziałem wczoraj tą toshibe 40xv733 i raty nie sa tak do konca 0%

1. bierzesz na 30 rat w tym dochodzi ubezpieczenie 30% wartosci telewizora: 657 + 2190 = 2947zł = RATA: 98,23zł (na 20 lub 10 rat wychodzi mniej) mozna probowac brac bez ubezpieczenia ale raczej bank nie przyzna takiego kredytu
2. dokupujesz gwarancje na 5 lat: 430zł + 2190 = 2620 = RATA: 87,33zł ale pieniadze nie ida w bloto bo zawsze to 5 lat gwarancji... i ja wybrałem tą drugą opcje.. Telewizor przywiozą w poniedziałek bo nie mieli na stanie

przyznam że męczyłem sie 1,5 godziny nad wyborem i jednak padło na toshibe
 

wala1

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja kupowałem juz na 30 rat naprawdę jest zero procent tylko nie bierz ubezpieczenia ani gwarancji na pięć lat...dostawa szybka i jeszcze wniosą do domu...bo wczesniej kupowałem lodówkę...a teraz też mam zamiar kupić toshibe bo wczesniej jej nie było w rtv agd...
 

Tulio24

New member
Toshiba wrażenia

No to pochwalcie się koledzy jak sprawuje się ta Toshiba, napiszcie jak się na niej ogląda, bo sam mocno ostatnio się nad nią zastanawiam. Coraz więcej pochlebnych opinii o niej w sieci.
 

Miszka Miszka

New member
Jestem mega zadowolony

Przepraszam, że dopiero dzisiaj odpisuję, ale w niedzielę wyszły nieoczekiwane okoliczności i telewizor zawitał pod strzechę w dniu dzisiejszym.

Cóż mogę powiedzieć? Jest super. Toshiba spełnia wszystkie oczekiwania a nawet więcej.

Obraz z kanałów cyfrowych cud miód malina, a i orzeszki się pewnie znajdą. Patrzeć na nie - po prostu bajka. Ściąga z Pałacu Kultury 7 kanałów (TVP1, TVP2, Polsat, Tvn, Puls, Tv 4, Tvp info).

Skalowanie z kablówki sd lepiej niż dobrze.

Kolory fajne, czerń czarna, nic nie pulsuje, nic nie smuży.

Więcej póki co nie napiszę, gdyż zaraz trzeba obejrzeć mecz Hiszpania - Polska.
Po dłuższym użytkowaniu postaram się naskrobać więcej.

Szkoda tylko, że nie mam aparatu bo bym pstryknął parę fotek.

Jestem w pełni zadowolony z każdej złotówki wydanej na ten telewizor - polecam.
 
Do góry