Samsung 32M61B

szarp

New member
Ktoś już go widział w akcji ??? Interesuje mnie ten model ale nigdzie go nie widziałem. A może lepiej Panasa 32LX500 cena podobna. Już zgłupiałem do reszty, w 3-mieście nic zobaczyć nie można na własne oczy, a specyfikacje bywają kłamliwe.

Wie ktoś gdzie można zobaczyć panasa w 3-mieście? A może jakieś inne modele. Plizzz chce już mieć jakiś TV bo już z 6-miechów mija a ja się miotam ....
 

ortax360

New member
Panasonica lx500 moge ci polecic . Mam go jest swietny , godny konkurent 32s60 . Samsung m61 nie widziałem . Zaintersui sie sharpem gd7 i ga6 .
P lx500 swietnie chodzi w hd 720p ( w hdtv 720p ma leką mgiełke trzeba sie przyzwyczaic )z konsolą xbox , nic nie smuzy gry wygladaia super (480p) .DVD filmy przez kompnent i rgb obraz ostry kolory swietne . Antena i kabel ok .
 

magdak

New member
Widzialem 500tke u Jonczaka na Manhatanie ok m-c temu Mozesz ja porownac z jvc60s,a w Albatrosie na Bora zobacz Sharpa gd1tez godny uwagi na dzisiaj .
Pozdr
Magdak
 

szarp

New member
ortax360 napisał:
Panasonica lx500 moge ci polecic . Mam go jest swietny , godny konkurent 32s60 . Samsung m61 nie widziałem . Zaintersui sie sharpem gd7 i ga6 .
P lx500 swietnie chodzi w hd 720p ( w hdtv 720p ma leką mgiełke trzeba sie przyzwyczaic )z konsolą xbox , nic nie smuzy gry wygladaia super (480p) .DVD filmy przez kompnent i rgb obraz ostry kolory swietne . Antena i kabel ok .

Dzięki ... a powiedz mi jak jest ze sterowaniem backlight'em. jest ?
Wiem że jest tzw "kocie oko" ale czy ono wpływa na backlight czy na przepuszczalność matrycy.

Wiem że Samsung tego nie ma. A te Sharpy to po ile stoją? Pewnie nie tanie.
 

ortax360

New member
W Panasonicu lx500 backlight jest automatyczny i DZIAŁA WYSMIENICIE !!! w zaleznosci od oswietlenia i sygnału wejsciowego dobierana jest jasnosc lampy , kontrast CATS i jaskrawosc w ustawieniu na auto.. Działo swietnie i nie ma problemu np , ze jest raz za ciemni raz za jasno i musimy dodawac lub odejmowac jasnosci lampy.
 

TomekC

New member
Pytanie do ortrax360,
biorę pod uwagę to LCD, ale mam pytanie do Ciebie, jako użytkownika - czy zauważyłeś jakieś smużenie wynikające z czasu reakcji matrycy (14 ms, konkurencja 8 ms) ?
 

Gatekeeper

New member
TomekC,

pamiętaj, że Samsugowe 8ms to tak naprawdę czas Grey-to-Grey, a 12ms Sharp'a to czas Black-to-White. Założę się, że Samsungi M51, M61 mają właśnie czas reakcji (Black-to-White) 12ms. Sharp nie wiadomo jaki ma czas G-t-G, ale....jeżeli JVC chodzą na matrycach Sharp'a (chodzą ? nie wiem, trochę strzelam ale tak mi się zdaje) to miałbyś odpowiedz, bo JVC ( np. S60) czas G-to-G mają 7ms

pozdro
 

adrian

New member
Na wstępie pozdrowienia dla wszystkich. Widzę naprawdę dużo miłych słow na temat panasonica lx500, nikt jeddnak nie wspomina nic o połaczeniu z komputerem. Jak jest?? Samsung jest pod tym względem naprawdę super widziałem na własne oczy, ktoś może podzielić się opinią jak to wyglada u panasonica??

pozdrawiam
adi
 

szarp

New member
Też mnie interesuje współpraca z kompem. Ortax360 jak to u Ciebie wygląda? Czy pixel mapping jest dostępny? Z instrukcji wynika że tak dla 1366x768. A jak jest dla 1360x768, Samsung wtedy zostawia czarne 6 pixeli ale pixel mapping jest.

Na jakich matrycach jest ten panasonic? Kto je produkuje.

Trochę sobie poczytałem o panasku 500 i już jestem prawie zdecydowany.
 

ortax360

New member
W PANASONICU 32lx500 nie ma zadnego smużenia a ma 14ms !! konsola xbox ,ps2 działaią wysmienicie gry smigaią idealnie ,szybko np burnout 4 itd i co najwazniejsze widac wszystkie detale na ciemnych scenach zar. w filmach i grach np DOOM3 na sharpie p50 i ga4 musiałem rozjasniac na max i wtedy mozna było cos zobaczuc ale obraz robił sie mdły.. w sharpie 32ga4e tez nie ma smużenia a ma wolniejszą matryce . Do PC nie podłączałem nie mam takiej potrzeby ,tak ze nie wiem jak działa .
 

TomekC

New member
gdzie zobaczyć JVC HV-32P40BJ w Poznaniu?

Gatekeeper napisał:
TomekC,

pamiętaj, że Samsugowe 8ms to tak naprawdę czas Grey-to-Grey, a 12ms Sharp'a to czas Black-to-White. Założę się, że Samsungi M51, M61 mają właśnie czas reakcji (Black-to-White) 12ms. Sharp nie wiadomo jaki ma czas G-t-G, ale....jeżeli JVC chodzą na matrycach Sharp'a (chodzą ? nie wiem, trochę strzelam ale tak mi się zdaje) to miałbyś odpowiedz, bo JVC ( np. S60) czas G-to-G mają 7ms

pozdro

Cześć,
dzięki za odpowiedź, ale w materiałach Panasonic'a nie ma informacji, czy 14ms to czsz g-to-g czy b-to-w, a może wiesz coś więcej :? .
Obraz 32LX500 w porównaniu z innymi LCD jest więcej niż dobry (moim zdaniem nie ustępuje JVC, Sharp'owi oraz Samsungowi) ale w sklepie nie ma możliwości dokładnie sprawdzić wszystkich niuansów, stąd moje pytanie do użytkownika tgo modelu.
Jeszcze jedno, obsługa karty SD to "bajer", czy faktycznie może częściowo wyeliminować magnetowid ?
Pozdrawiam wszystkich :lol:
 

ortax360

New member
czesciowo tak , ale jakosc pozostaia wiele do zyczenia obraz z tv w najwyzszej jakosci jest ok ale w małym oknie na srodku ekranu , Da sie to ogladac ale bez rewelacji moze jak zmienic soft to cos by pomogło. Za to zdieci wyswietlane sa super.
 

szarp

New member
w dziale technologie na panasonic.pl stoi:

Czas odpowiedzi jest to czas jaki pojedynczy piksel potrzebuje na zmianę swej barwy z czarnego na biały i z powrotem na czarny.

więc to 14 nie jest źle.

Mam jeszcze pytanie czy jest możliwość wysterowania pojedynczych składowych sygnału (R,G,B) bo seria 50 nie widziałem aby to miała.
 

ortax360

New member
(Mam jeszcze pytanie czy jest możliwość wysterowania pojedynczych składowych sygnału (R,G,B) bo seria 50 nie widziałem aby to miała.)

Tak ,ale tylko dla PC .
 

Gatekeeper

New member
regulację składowych trójchromatycznych R,G,B posiada Samsung M51, ale jest ona mało dokładna
SONY V10E - nie posiada
JVC S60 - raczej nie posiada; ostatnio trochę się tym panalem bawiłem i nie zauważyłem takiej opcji


PYTANIE: czy regulację składowych R,G,B posiada Sharp GD7 ? Bardzo mnie to interesuje.

pozdro
 

ortax360

New member
GD7 nie wiem ale w moim 32ga4e jest i to bardzo rozbudowana nie tylko kolor NASYCENIE ale tez odcien RGB , JASNOSC DANEGO KOLORU , ale w praktyce jest to mało widoczne.
 
Do góry