Wybor LCD 32"

ulver

New member
Witam

Przymierzam sie do zakupu 32" LCD.
Odległość 2,5-3,0m.
Sygnal to na razie kablowka UPC ale w najblizszym czasie zmieniam na cyfre.
Bedzie uzywany glownie do TV i DVD, to ostatnie czasowo z kompa - i tu pytania (moze troche odbiegajace od tematu): czy jakosc bedzie porownywalna do przynajmniej sredniej klasy stacjonarnego DVD, czy trzeba go jakos skalowac aby tak wygladal? Czy istnieje software'owy scaler DVD na HD?
Cena do ok. 5000zl.

Myslalem o Sharpie 32p50 z uwagi na matryce PAL.
Mozecie polecic cos innego?
 

helper

New member
Ulver,
do DVD i kablówki, 32P50 Sharpa jest super, ma świetną cenę i jest wyposażony w HDMI (interfejs, który na pewno z czasem Ci się przyda). Niestety, kiepsko współpracuje z kompem.
Jeśli współpraca z PC jest Ci w 100% niezbędna, to w miarę wzrostu ceny, wybór jest coraz większy.
Idąc w dół, masz do wyboru również kilka firm.
Musisz po prostu znaleźć najlepszy tv za 5k :)
 

ulver

New member
Dzieki za odpowiedz.

Jesli chodzi o wspolprace z kompem, to zamierzam go uzywac tylko i wylacznie do odtwarzania DVD. Czyli nie sprawdzi sie w tej plaszczyznie? Potrzebny bedzie stacjonarny odtwarzacz?
Mam tez w kompie karte graficzna obslugujaca HDTV, tez przydalo by sie to jakos wykorzystac. :)

Wiesz moze gdzie mozna najtaniej dostac tego Sharpa?

pozdrawiam
 

helper

New member
Jeśli chcesz dodatkowo, i właśnie ze względu na odtwarzanie filmów (także HD),korzystać z kompa, to lepszym rozwiązaniem jest np. trójka telewizorów zaproponowana przez Ortaxa360. Może warto trochę pln dołożyć?
P50 chodzi super z tunerem HD, DVD i kablówką (C+, Polsat) i często lepiej niż droższe modele różnych firm, natomiast matryca (w tym wypadku) i brak wejścia PC przeszkadza we współpracy z kompem.
 

Glova

New member
Helper - co masz na mysli mowiac, ze brak wejscia PC przeszkadza P50 we wspolpracy z kompem? Znaczy sie, ze nie dziala? Przeciez jest HDMI - czy nie mozna polaczyc kompa przez DVI-HDMI?
Wyslalem do Ciebie PM'a z pytaniem w tym temacie, ale moze nie zauwazyles? Bede wdzieczny jak opiszesz swoje doswiadczenia, bo w dalszym ciagu P50 jest na mojej liscie - matryca PAL wydaje mi sie atrakcyjnym kompromisem na DVD (nie mam wyjscia component, czy HDMI - tylko euro, composite i s-video), DIVX i kablowke.
A i HDTV na P50 daje rade...


Pozdrawiam
 

ortax360

New member
Moge cie zapewnic ze jvc s60 i panny lx500 Sharp GA6E ,lepiei odbieraią przez rgb niz p50 . Miałem ten mode sharpa 32p50 . Seria p50 to taki kompromis wymuszony przrz konkurencje okazał sie mało popularny na zachodzie co nie zmiena faktu ze odbiera poprawnie ., dlatego sharp zaraz wypuscił GA6 z normalną matrycą ,wejsciem PC itd.
Cena ga6 jest bardzo przystepna dobrze ci radze skierui swoie zaintertesowania w inna strone . Unikiniesz rozczarowania w przyszłosci.
PS. 32P50 nie bedzie poprawnie działał z PC przez Wejscie HDMI !!
nawet W instrukcji nie ma zadnej wzmianki na temat pracy 32P50 z PC !! .
 

Glova

New member
Ortax360 dzieki za info. Brakowalo mi konkretnej odpowiedzi. Chyba faktycznie go sobie odpuszcze, chociaz musze przyznac, ze cena jest bardzo atrakcyjna - z drugiej strony LX50 za 4999 oznacza, ze cos sie swieci :)
Licze na jakies obnizki od listopada, chyba, ze kaczorki podniosa nam jeszcze euro do gory (sorry za polityczny zarcik, ale to niestety fakt).
Pytanie czy ktos juz ma i testowal GA6? Jaka jest dobra cena na 26'' i 32''?

Pozdrawiam
 

Glova

New member
3999?? :shock:
pewnie za jedna sztuke z wystawki, czy to akcja w calej Polsce? Na ich stronach jest 4999. A raczej bylo, juz zmienili (wlasnie patrze)...
Za to te 1200e jest baaardzo kuszace. Czy GA6 jest wart 1000zl wiecej?


Pozdrawiam
 

ortax360

New member
We wszystkich MM w całej Polsce 3999 . Nie myl tylko modelu 32lx50 z lx500 .
w cenie ok 6300
masz 3 lcd .
Panasonic 32lx500
JVC 32s60
Sharp 32ga6e
wybieraj miedzy tymi trzema .
Czy jest wart na pewno tak ma wieksze mozliwosci niz 32p50.
Bardzo dziwne na stronie sharp.de ceny tych lcd sa prawie takie same a u nas 32 ga6e o 1200 zł droszy? od 32p50.
 

Glova

New member
Sytuacja jest bardzo ciekawa. Sprawdzilem ceny ProMarkt i okazuje sie, ze u nas jest zupelnie inaczej :)
32LX50 - 1329e
32LX500 - 1999e
32P50 - 1229e
32GA6 - 1249e
32S60 - 1499e
Przesylka do Polski okolo 30e - niezle

Czyli tak - w Polsce najlepszy wybor jakosc/cena to LX50 a w Niemczech GA6.
Czuje, ze cos sie zmieni od listopada. Ten LX50 jest za tani w MM. Beda jakies ciecia cen. Oby! ;)

Pozdrawiam
 

ulver

New member
Bylem przed chwila w MM w Gdansku i lx50 jest za 4999zl. Sharpow w ogole nie maja zadnych :wink:
A jezeli uzywalbym odtwarzacza stacjonarnego, czyli podsumowujac: cyfra i DVD stacjonarne, jak spisywal by sie ten p50?

Jak ma sie sygnal DVD do sat cyfry?
Czy jest DUZA roznica przy podlaczeniu DVD przez scart i przez wyjscie optyczne?

Nie dam rady wyskrobacz raczej wiecej niz ok 5000 ;/

pozdrawiam
 

ortax360

New member
OK szybka odpowiedz
Jezeli nie bedziesz kozystał z PC ok!
idziesz na kompromis i nie zalezy ci tak bardzo na pełnym hd720p ok!
itd .
32p50 powinien cie zadowolic chocoaz dalei upieram sie zebys poczekał dozbierał kupił co s innegi niz p50 .
No i uwazaj na niego bo ma problrmy z obsł. Pilotem wiesza sie na ok 15 min . Ja miałem ale przeszło po przestawieniu do sypialni (32ga4e).
Cyfre podłaczasz przez rgb najlepsze podaczenie ,jakosc bedzie nieruwna zalezy od stacji np tvn odbiera super inne tragicznie i to na lcd bedzie bardzo wudoczne.
Optyczne ??? nie ma takiego podłaczenia do wizji .(chodzi ci o dzwiek ? wyjscie optyczne do amplitunera .
DVD only rgb 32p50 obraz zadawalaiacy ,kolorki faine dobra ostrosc , słaba czern ale ogólnie jest ok .
 

ulver

New member
Jak wydobyć prawdziwą czerń z LCD-ka?

Ok, dzieki.

A jak przy DVD i cyfrze sprawuje sie samsung 32r51?
Chyba nie ma problemu przy wspolpracy z PC?

Wracajac do p50, to brak koniecznosic skalowania obrazu z kabla i dvd nie przeklada sie na lepsza jego jakosc niz u konkurencji?

RGB - chodzi o scart?

pozdrawiam
 

korkodyl

New member
ulver napisał:
Ok, dzieki.

A jak przy DVD i cyfrze sprawuje sie samsung 32r51?
Chyba nie ma problemu przy wspolpracy z PC?

Przy DVD po komponencie SUPER!
Z PC SUPER! Mozna dzialac z tym TV zamiast monitora :)
Cyfry nie widzialem ale pewnie tez nie jest zle
 

Stef

New member
Panowie, podepne sie do watku i zapytam przewrotnie: a co jesli TV ma byc glownie do kompa, czyli korzystac z Windows Media Center Edition 2005? myslalem o JVS32" S60, ale ostatnie informacje, ze nie dziala z PC w natywnej rozdzielczosci 1366x768 mnie zdolowaly.
 
Do góry