LCD 17 do 20 cali - jaki, pytania i problemy

przemo77

New member
Sluchajcie - sprawa jest taka:

Planuje zakup telewizora LCD, a ze pokoj malutki (15m2)to ma to byc rozmiarowo
telewizor miedzy 17 a 20 cali. Wstepne rozeznanie zrobilem i na placu boju
zostaly Sony KLV 17 HR3 i Philips 17 PF 9946. Tutaj porownanie tych tv
http://www.rtvagd.sklep.pl/?m=c&a=dodaj&prod[20]=3898&prod[37]=3642

Wymagania (po wstepnym rozeznaniu - jesli uwazacie ze niektore pozycje to
blad to piszcie)co do tv:
- obraz panoramiczny 16:9 (przyda mi sie to czy brac 4:3 ?)
- dzwiek stereo
- rozdzielczos 1280 x 768
- teletext
- przydaloby sie radio ale niekoniecznie

jaki z tych powyzszych jest lepszy ? a moze polecicie cos innego ? Dodam ze
cena to maks 2500 PLN. Sygnal - tv kablowa. TV ogladam z ok 1 do 2 m. Uzycie tv to w 70 % tv kablowa, 30% do ogladania filmow z DVD

Ale najbardziej zalezy mi na waszej odpowiedzi na ponizsze pytania, ktore
stanowia najwieksze dla mnie zagadki (a co - zielony troche jestem). A wiec:

1) Czy dobrze ze sie upieram przy rozdzielczosci 1280 x 724 ? Moze wystarczy
jakis tv o normalnej rozdzielczosci 640 x 480 ? Wykorzystam w ogole taka
rozdzielczosc czy jest to po prostu taki chwyt reklamowy ? W jai sposob ja
wykorzystac ? Dodam ze tv ma podzialac jakies 10 lat a wiadomo ze juz powoli
wchodzi w kablowkach tv cyfrowa. Chcialbym aby tv byl nieco do przodu
technicznie. Dzisiaj bylem tez w sklepie i poogladalem sobie tego Sony i 20 cali LG (typ RZ 20 LA 70 http://www.rtvagd.sklep.pl/?prod_id=4507 ) i szczerze mowiac LG jestem badzo zawiedziony, natomiast Sony ma obraz jak zyleta, takiej ostrosci w zyciu nie widzialem jeszcze - po prostu super ( a obraz byl sztucznie rozszerzony na caly ekran bo ten TV to panorama) Jestem tym, tym bardziej zdziwiony gdyz na grupach odpowiedziano mi ze taka mala panorama bedzie miala kiepski i maly obraz i lepiej zwykly a nie panoramiczny - a tu w praktyce jest odwrotnie. Dodam ze tv ogladam z odleglosci okolo 2 m

2) Co to jest u diabla ten filtr grzebieniowy ? Niektore maja 3d, niektore
2d, niektore wcale a przy niektorych nic nawet nie jest o czyms takim
napisane.

3) Jaka jest przewaga dzwiku stereo nicam (np: ten Philips) nad zwyklym
stereo (Sony). Czy zwyky zjadacz chleba, ktory nie jest melomanem a raczej
slon nadepnal na ucho uslyszy roznice ? Co to w przypadku Sony jest to
"cyfrowe przetwarzanie dzwieku BBE"

4) Jesli chodzo o rozdzielczosc to Sony ma napisane 1280 x 768 WXGA a
Philips ma napisane 1280 x 768. Jaka to roznica ze jeden ma WXGA a drugi nie
?


5) jesli zaden z powyzszych to jaki brac ?


6) Spotykam sie z opiniami ze 16:9 jest niezbyt dobre do kablowki., lepiej 4:3. Dlaczego ? Testowalem dwa tv (jak juz pisalem wczesniej LG 4:3 i Sony 16:9) w sklepie - wlaczony byl wlasnie kanal tv z kablowki i szczerze mowiac 16:9 przy wysokiej rozdzielczosci i rozciagnietym obrazie na caly ekran wygladal super, a 4:3 (ten LG 20 cali wlasnie) po prostu koszmar. Jak to w takim razie jest ?


dzieki i prosze pomozcie
 

helper

New member
Do Twoich zastosowań oraz biorąc pod uwagę budżet, jaki chcesz przeznaczyć, proponowałbym skupić się na dobrym LCD 20" w formacie 4:3.

1. rozdzielczość 640x480w zupełności Ci wystarczy. I tak wszystko będzie zależeć od jakości sygnału i Twoich subiektywnych odczuć ne temat tego, co widzisz.

2. na temat filtra grzebieniowego spróbuj tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic236412.html
ale też poszukaj po prostu w necie.
Pomimo stosowania w telewizorach, nie zawsze (moim zdaniem) ma wpływ na powalającą jakość obrazu.

3. W przypadku dźwięku z tv lcd, obojętnie, czy będzie to "stereo" czy "stereo nicam", dźwięk będzie kiepski. Wynika to z obudowy samego lcd. Chyba, że zamierzasz fonię z tv podłączyć pod zewnętrzny wzmacniacz?

4. Nie ma żadnej różnicy. Mają po prostu taką samą rozdzielczość matrycy.

5. Moim faworytem byłby model 20SH1. W sieci Euronet za 1790,-

6. Kupujesz dla siebie, a nie dla kogoś, więc nie podchodź bezkrytycznie do udzielanych rad. Staraj się sprzęt oglądać "w akcji" i w możliwie wielu sklepach.
 

przemo77

New member
Ograniczylem wybor do 3 modeli. A wiec sa to
- Sony KLV 17 HR3
- JVC LT-20B60SJ
- Samsung LW 17 M24C

Co byscie wybrali, nie biorac pod uwage ze JVC ma 20 cali a pozostale 17 ?


PS: Sygnal z kablowki, siedze ok 1,5 m od tv, troche tv i troche dvd
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jeśli cena nie gra roli- to JVC 20" /dobra cena 2299 zł/ - poswieć latarką na matryce /ekran JVC/ zobaczysz jaki jest efekt?
Ale jeśli masz mieć extra zadowolenie - sprawdź też 2o SH 4 SHarpa i 20 LCD Panasonica L5.
pozdrawiam
 

przemo77

New member
sluchajcie - prawie zdecydowalem sie na tego Sony, bo na http://www.homecinemachoice.com/cgi-bin/displayreview.php?reviewid=5680 ma super oceny, z tymze musze jeszcze sprawdzic organoleptycznie tego JVC LT- 20B60.

Mozecie podac szczegoly na temat jaka matryca oraz jaki czas odswiezania maja ten Sony oraz JVC, bo cos nie moge znalezc.


chodzi o Sony KLV-17HR3 i JVC LT-20B60.

PS: Co sadzicie na temat Daewoo DSL20D1T http://www.mfe.pl/index.php?CMD=SHOW_DET&ID=5276&IDP=35 Dane techniczne wygladaja super, ale cos sama firma Daewoo do mnie nie przemawia, bo jak to mowia - firmy ktore robia wszystko sa do niczego.
 

przemo77

New member
Jestem juz po zakupie - dzieki wszystkim za rade. Ostatecznie zdecydowalem sie na Sharp-a LC-20S4E. Jestem zadowolony z zakupu - dokladnie to co chcialem i czego sie spodziewalem. Musze tylko dokupic jakis tlumik i wzmacniacz sygnalu bo leci do niego 10 m kabla i sa male straty na sygnale. Mam nadzieje ze dlugo mi posluzy.
Aaa - kupilem go w MM za 2599 PLN.
 
Do góry