O LCD kilka pytan.

Crichton

New member
Witam.
Planuje za jakis czas kupic TV LCD prawdopodobnie 26''
Byc moze bedzie to Samsung LE26R51B.
W zwiazku z tym chcialem uporzadkowac wiadomosci w glowie i mam kilka pytan.

1--> Jak ma sie sprawa z przeskalowaniem obrazu do nizszej rozdzielczosci. W/w model jak i chyba wiekszosc LCD pracuje w 1366x768, podczas gdy sygnal HDTV i z Xbox360 jest w 720p. Czy w takim razie wystepuje tu jakas utrata jakosci?
Pracuje na monitorze LCD i tam ustawienie nizszej rozdz niz natywna powoduje znaczne pogorszenie obrazu zwlaszcza czcionki, wyglada to bardzo brzydko. A nie ukrywam, ze chcialbym z tego telewizorka zrobic tez monitor do pracy na kompie.

2-->Jaka jest jakosc zwyklej telewizji na takim TV. Ogladajac LCD w jakims super markecie czy np MM mam wrazenie ze polaczenie standardowej TV z LCD to pomylka. Czy to jest wina slabego sygnaly, zlych ustawien? Jak to wyglada w rzeczywistosci?
Obraz jest gorszy niz na zwyklym TV? Taki sam? A moze lepszy?

Dzieki za odpowiedzi i porady.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zrobiliśmy kilka dni temu takie porównanie. LCD i CRT ze zwykłego sygnału anteny siatkowej.
Obydwa stały tak że słońce padało na ekran. LCD zwyciężył wyraźnie a odległość skróciła się do 2, 5 metra przy 32" Co najdziwniejsze pierwszy raz widzialem ,że na LCD była lepsza czerń niż na CRT. Ale zaznaczam że dotyczyło to jakości gy na ekrany padało słońce.
Oczywiście Jakość zależna od akości sygnłu. Wystarczy że bedzie normalny.

Przy grach - dobrze wypdają te co mają szybką matrycę. Pełną rozdzielczość wykazywał ekran 26 A 33 Samsunga - widziałem jeszcze parę sztuk w sklepach. Doskonale nadają sią jako monitor.
pozdrawiam
 
Do góry