samsung M51/M61

bigdan3

New member
Phil to wiocha, co chwilę skucha

Jestem zdziwiony tym porównaniem. Przeglądałem go i wynika z niego , że M61 jest zdecydowanie gorszy niz m51. coz mi sie wierzyć nie chce tym bardziej, że modele z grupy m61 zdobyły szereg uznania na targach w Berlinie.
 

TOmeKK

New member
M61 to panel najlepszy - najnowszej generacji, szerszy kąt, kontrast, itd. W HDTV wyglądają tak samo, trudno odróżnić.
Jeden woli silnik 2,0 diesel, drugi 2,2 diesel bo kiedyś może lepiej wyprzedzić. Cena jest na pewno inna.

Poczytajcie trochę.

Pozdr.
 

wromb

New member
Dzięki,

czy te panele są wykonane w innej technologii?
Biore pod uwage 40", tu różnica w cenie 2tys. jest nad czym sie zastanowić.
Trudno mi interpretować zaawansowane dane techn.
Czy M61 jest bardziej "wypasiony", nie chcę płacić za bajery.
Do oglądania TV i dvd.
Czy ktoś je porównywał grające obok siebie?

Pzdr.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Porównywałem obok siebie. W MMw Krakowie.
M61 lepszy chociaż obudowa (fortepianowa czerń) przyciąga kurz
jak diabli. Ale sygnał był gówniany a więc... Jednam M61 lepszy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
M 61 jest trudny w utrzymaniu. Kurz osiada zaraz po przetarciu,
a wycieranie go nie delikatnie powoduje ryski na lakierze.
Mimo wszystko nieznacznie lepiej gra M 61 - czy warto dokładać kilka tysięcy . To trzeba zadecydować samemu.
W scenach dynamicznych różnic nie ma. W palu różnice nieistotne
pozdrawiam
 

umazaki

New member
Że sie tak wtrące. Od miesiaca sie zastanawiam nad którymś z powyższych samsungów, własciwie to nawet podjąłem decyzje o m61 w wersji 32 calowej, ale go kufa nigdzie dostać nie można:/ Tak czytając to co powyżej jest, to sie zastanawiam czy faktycznie jest mała różnica? Przecież mimo że jestem laikiem to jak coś ma kontrast 5k do 1 a 3k do 1 to musi być widoczna różnica! Do tego samsung sie chwali nową matrycą s-pvi czy jakoś tak, to poza nazwą są chyba jakieś różnice?? Zresztą w przypadku 32 cali różnica między nimi wynosi ok 1200zł a to już nie jest tragicznie dużo żeby mieć cos konkretnie lepszego . Bo jeśli ten m61 dużo sie nie różni to może lepiej kupić r51 i mieć pare tysięcy w kieszeni w takim razie.... Niech tu ktoś coś mądrego powie, bo już zgłupiałem i nie jestem pewien tej swojej decyzji:/ :?
 

umazaki

New member
Dodam że dla mnie najważniejsze będzie granie na xboxie 360 i PS3, potem dopiero komp divixy i inne pierdoły, ew. telewizje ale to rzadko bo nie będzie na nią czasu :p
 

szarp

New member
kontrast

też myślałem o 32m61 ... skoro bowiem 40M61 jest fajny to i 32 na tej samej matrycy powinien być oki.
Jeśli zaś chodzi o dostępność to jest na www.megamedia.pl za 6800 PLN. Mam te sam dylematy co Wy. Nie wiem czy lepiej nie brać R51 - za 5300. Jak by nie patrzeć 1500.
Najlepiej to chciałbym full HD jakoś tak z 37 cali.
 

irzi

Member
szarp : prosze bardzo jak chcesz 37 ' to ten telewizor jest dla Ciebie : PHILIPS 37 PF 9830
Uważaj ten sam model ale 32' nie jest juz Full HD !
 

umazaki

New member
Tia, ale zadzwoń i zapytaj czy mają :twisted: :p czasami se myśle żeby pojechac do takiego elektro worldu i wydać 3k na jakiegoś elemesa :D i miec z czapki, pytanie tylko czy to w ogóle bedzie sie do czegoś nadawac. Najlepiej to albo wygrać milion w totka albo zostać przy starym tv i pierniczyć to całe hd zamiesznie, bo tak sie zastanawiam czy mi kapcie spadną jak odpale takiego obliviona na 360tke na tym wpsaniałym lcd m61 (czy nawet tymi gorszymi modelami) a przeciez tego oczekuje jak wydam tyle hajsu(lewa nera sie kłania 8) w porównaniu do mojego starego 100hz tivika.Bo to na razie wydaje sie być bardziej mitem w który usilnie próbuje uwierzyć niż ma coś wspólnego z rzeczywistąscią, te filmiki w hdtv które oglądałem to na prawde dla mnie wyglądają bardziej jak dvd niż jakaś totalna super jakość, a 6 kafli to niebatatelna suma.....................
 

szarp

New member
irzi napisał:
szarp : prosze bardzo jak chcesz 37 ' to ten telewizor jest dla Ciebie : PHILIPS 37 PF 9830
Uważaj ten sam model ale 32' nie jest juz Full HD !

kpisz czy o drogę pytasz ??? toć ten TV to ponad 15 tys. Jeszcze na głowę nie upadłem. Swoją drogą to cena za TV powinna być liniowa w stosunku do przekątnej tzn. taki 32 m61 jest za 6800 to 40 m61 powinien być za 8500 a nie 12999. Niestety tak nie jest
 

TOmeKK

New member
witam,

W katalogu Samsunga na 2005/2006 są nast modele TV:

32, 40 M61
26, 32, 40, 46 M51
23, 26, 40 R51
23, 26, 32 R41
27, 32 T51 DVI
15, 20 S51 do PC
20 M21 do PC

Każdy ma inne przeznaczenie.
Dwie ost linijki to rozdzielczości komputerowe.
Pierwsza to inny panel.
4 pierwsze linijki to HDMI

Inne zastosowanie, inny TV, nie patrzcie tylko na cenę. Niech sprzedawca lub Samsung wam to wyjaśni.

Pozdr.
 

szarp

New member
TomekK w takim razie modele 32 m61, m51, r51 i r41 to do czego służą ? do TV chyba ... poza szczegółami typu S-PVI-PVA, 3000-5000,170-178 i wyglądem to niewiele je różni. Pytanie czy jest sens przepłacać. To co pewnie chciałeś powiedzieć to się nazywa stopniowanie rynku czyli T51 dla "ubogich", R41/R51 dla średniaków, m51 dla zamożnych średniaków, m61 dla bogaczy.
rozpiętość cenowa to ponad 2000 PLN co stanowi około 50% ceny najtańszego modelu.

Pytanie kiedy zniknie R41/R51 z rynku wtedy cena M51/m61 spadnie
 

TOmeKK

New member
Wg mnie ( nie sprzedaję i nie mam samsunga )

M61 - nowa matryca - ma mieć 6,4 miliardów kolorów, a M51 tylko 3,2 miliardy, nie jestem ślepy, ale nie zauważyłem, na pewno większy kąt 178 vs 170.

M51 jest też wg mnie super. Oba moim zdaniem głównie do TV wszelkiej maści.
Miałem wrażenie, że pozostałe, są TV ale głównie pod kątem podłączenia PC-ta i konsoli w różnych kombinacjach.

Stąd mój komentarz, że zastosowanie może być ważniejsze niż dyskusja o cenie.

Pozdr.
 
Do góry