Kalkulator - jaki duży ekran wybrać

simon

New member
Ciekawe tylko jest to, że przejście z 37" na 42" następuje przy odległości 9.38 stopy czyli jakieś 288 cm. Jak macie 280 cm to bierzcie 37" a jak 290 to już 42". Czyli właściwie wszyscy powinni kupować minimum 42", a reszta to do pokoju dzieci albo do sypialni.
A już byłem zdecydowany na 37" i teraz mi zabiły ćwieka te amerykańce.
 

basil102

New member
Buhahahahaha, genialny kalkulator, chyba sponsorowany przez jakiegoś producenta wielkoformatowych matrycy...
To cudo sugeruje 37" przy jednej stopie ( 30,48 cm )....
Ale bym się z kablówki naoglądał...:)

Pozdrawiam

Rafał

P.S. Jakby mi sie głowa urwała przy oglądaniu debaty prezydenckiej z 1 stopy, to zarekomendujcie proszę jakiegoś dobrego kręgarza :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wiitam
nie ma genialnego kalkulatora.
Trzeba uwzględnić wiele rzeczy i tu maszyna nic nie pomoże.
Sygnał?
Ogległość?
Złącza?
Jakie urządzenia?
Oświetlenie pokoju ?
Jakie kierunki rozwoju ?
i wiele innych
Do tej pory na wiele wiele setek - tylko jedna osoba miala problem z wielkością.
Dlatego można zawsze sprawdzić ekrany u siebie w domu.
pozdrawiam
 

funatic

New member
Jesli TV bedzie miał dostarczany b. dobry sygnał nonstop (najlepiej HD) to istotnie można nie zawracać sobie głowy właściwymi proporcjami przekątnej ekranu w stosunku do odległości z jakiej patrzymy na ekran.

Jeśli natomiast źródała sygnału będą różne i w tym jest "kablówa" sygerowałbym bardziej prosty i sensowny przelicznik akurat na nasze warunki: 1 cal przekątnej ekranu to 10 cm od ekranu.

Jeśli ktoś dalej uważa, że to nieważne to proponuje ogladanie programów z kabla przy 50-calowym ekranie z odległości metra przez godzinkę. Przed tą próbą proszę odłożyć ostre przedmioty i pozamykać okna ;)

Pozdrawiam

Funatic
 
Do góry