LCD: Sharp, JVC, Panasonic, Samsung czy może LG ?

Nowicjusz

New member
Witam wszystkich forumowiczow,
mam mały dylemat: chce sobie kupić TV :)
Sprzętu róznorakiego jest "w bród".
Najpierw zastanawiałem się: plazma czy LCD, ale po przeanalizowaniu wybrałem LCD. Teraz powstał większy problem, bo nie wiem jakiego producenta i jaki jego model wybrać.
Proszę, podzielcie się swoimi spostrzeżeniami, uwagami.

To czego oczekuję od takiego urządzenia to:
- jak najmiejsza tzw. "pikseloza"
- obsługa HDTV
- możliwość podłączenia TV kablowej
- przekątna 32-37" (wskazane jest 37")

To co mam:
- odległość od TV do 3,5m
- gotówka ok. 7500-8500

Zastanawiałem się nad:
- Sharp LC-37 P50E
- JVC LT 37 S 60
- LG RZ 32 LZ 50
- PANASONIC TX 32 LX 500
- SHARP LC 32 GD 7 E
- SHARP LC 32 GA 6 E

Mój wybór najbardziej prawdopodobny to: Sharp LC-37 P50E, ale kto wie, bo w/w JVC też na mnie robi duże wrażenie. Wszystko widziałem w sklepach, więc nie wiadomo jak to byłoby w mieszkaniu.
A co Wy byście wybrali lub co wybraliście. Czy jesteście z tego wyboru zadowoleni?
P.S. Kiki, a Ty kupując sobie do domu, który na chwilę obecną spośród w/w byś wybrał? A który byś polecił jako ten który zrobiłby na osobie dobre wrażenie.
 

Nowicjusz

New member
Aha, z góry dziekuję za każdego posta, który jak myślę przyczyni się do wyboru najoptymalniejszego dla mnie (a może i innych forumowiczów) rozwiązania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lcd 26

witam
zdecydowanie popieram - ortax360
Ja również jestem za tą trójka.
Wybrałbym JVC 37 S 60 - najwieksze możliwości , Duży ekran, duże możliwości regulacji cyfrowej, extra jakość.
Ale sprawdziłbym czy moja kablówka ma dobry sygnał. Jeśli nie zostałbym przy Sharpie GD7.Poproś o pokazy w domu.
pozdrawiam
 

RoMi

New member
Dlaczego ma odpuścić SHARP LC 32 GA 6 E ? Ja uważam - a po co dokładać kasę na gd7 na najprawdopodobniej bezużyteczny tuner dvb-t w polsce ?. Reszta jest ta sama. Problem to jest - ale między sharpem ga6e - a panasonicem tx32lx500 jeżeli mówimy o 32 calach. pozdr
 

ortax360

New member
32gd7 to nie tylko tuner to inna jakosc obrazu w por. z serią ga6 .
lepsze kolory ,lepsza czern itd.
Mam Panasonica 32lx500 i sharpa 32ga4e .
Panasonic 32lx500 odbiera super ma swietne kolory , idealnie oddaie nawet najdrobniejsze detale (ciemne sceny) HD 720p działa swietnie obraz jest jasny , nasycony kolorami , ostrosc bardzo dobra , systemy Panasonica działaia wysmienicie .
32ga6e , duzo opcji , regulacja podswietlenia lampy , radio , obraz ładny , jasny, mały kłopot z czernią (jak wiekszosc lcd GD7 I GD1 JEST TU MIZTRZEM) dobry tuner , bawiłem sie nim u znajomego kupił go w Niemczech . W moich oczach wypadł lepiei Panasonic 32lx500 zreszta p;oczytai testy .
l
link http://www.homecinemachoice.com/cgi-bin/displayreview.php?reviewid=6159

link http://www.homecinemachoice.com/cgi-bin/displayreview.php?reviewid=6085

link http://www.homecinemachoice.com/cgi-bin/displayreview.php?reviewid=6193

Jezeli chcesz wydac 7500-8500

w ciemno mozesz kupic 37GD7E. jvc37s60
z 32 to: panny 32lx500,32gd7e 32s60[/i]
 

helper

New member
Sharp 37P50 pewnie będzie miał najlepszą cenę, moim zdaniem super współpracuje z kablówką i kinem domowym. Dla mnie extra, jeśli chodzi o skalowanie sygnału HD. Minusem jest brak wejścia PC i jakość współpracy z komputerem :oops:
W przypadku "maluchów", ja bym stawiał na: 32GD7, 32LX500, 32S60, 32GA6.
W przypadku trzech ostatnich (moim zdaniem, ponieważ są tańsze) znaczenie może mieć design (Panasonic jest ładny i robi wrażenie większego niż jest w rzeczywistości) oraz aktualna cena na rynku.
 

ortax360

New member
Panasonic 32lx500 cena ok 6400zł cena rynkowa 8000 nop 8000
Jvc 32s60 cena ok 6400zł sklep cena rynkowa 8000 np MM
Sharp 32gd7e ok 8000 zł
sharp 32ga6e ok 6000 zł ( w Niemczech Promakt 1250 euro)
 

Nowicjusz

New member
No i zdecydowałem się - JVC 32S60BU .
W sklepie obraz wyglądał tragicznie, ale i w innych modelach nie było OK.
Troche przy zakupie zaryzykowałem i jestem bardzo zadowolony.
Mam wrażenie, że mój TV był gdzieś wcześniej wystawiony w sklepie, bo miał już poustawiane kanały, ale i był wg mnie dobrze ustawiony. I to na tyle dobrze że wrażenie po jego włączeniu zrobił duże. Kiedy w sklepie o żadnych z telewizorów LCD nie mozna było powiedzieć, że nie ma pikselozy na MAXA, tak w domu stwierdziłem, że albo mój nie jest LCD albo nie wiem ;-)
Bardzo dziekuję wszystkim zaangażowanym w ten wątek, za tych parę rad, bo przyczyniły się, jak myślę, do dobrego wyboru.
 
Do góry