Obraz jak z "bajki"!!!

s2k2

New member
Pioneer PDP 506 gwarancja i cena.

Odwiedziłem ostatnio MM we Wrocławiu - chciałem zobaczyć jak wyświetlają tv lcd lub plazmy przy sygnale HDTV. Do tej pory nie miałem takiej okazji. Początkowo rozczarowałem się, modele tanie i te drogie (ponad 20k) beznadziejnie prezentowały się i nie miało znaczenia czy to duże czy małe. W pewnej chwili dostrzegłem plazmę Pionieera 50'' z rozdzielczością 1280 x ileś tam. Po prostu zamurowało mnie. Na tv były wyświetlane pokazy, przyrody, miasta panienek i takie tam...
Nie potrafię tego opisać.
Każdy piksel wyświetlał to, co powinien. Na tak dużym ekranie na przednim planie i w tle każdy szczegół był w 100% oddany identycznie jak w rzeczywistości (może przesadzam, bo w rzeczywistości człowiek nie widzi tak dobrze tego, co jest w tle).
Miałem wrażenie, że w dalekim tle mogę zobaczyć skrzydełka komara :) . I to wszystko nawet z nosem przy matrycy.
Cały obraz był tak dokładny jak oglądamy pulpit windows na dbrym monitorze lcd 1:1.
Zapytałem pracownika MM o przyczynę tak wspaniałego wyświetlania. Wyjaśnił mi, że w tym przypadku jest podłączony sygnał HDTV. Wskazał mi jeszcze jeden panel lcd, w którym też jest sygnał HDTV i rzeczywiście tam też było super, choć nie tak jak na tym Pionieerze.
Zapewnił, że większość paneli przygotowanych do odbioru hd tak będzie wyświetlać w przypadku sygnału hdtv.
Czy rzeczywiście tak jest?!
Proszę o odpowiedź, bo na razie nie mam sygnału hdtv a klipy w hdtv oglądane na moim 32'' Philipsie przez PC prezentują się tylko tak dobrze jak standardowe płyty DVD.
 

dvd-r

New member
Re: Pioneer PDP 506 gwarancja i cena.

tzn chciałeś uzyskać na zwykłym telewizorku CRT podłączonym przez S-Video do PCta - obraz HD ?
Tak się nie da

Karta graficzna musi mieć wyjście Component (3 kolorki) i takie wejście musisz mieć w TV. Możesz podłączyć też D-SUBem albo DVI.

Artur
 

s2k2

New member
Przepraszam za brak precyzji ale było dla mnie jasne że tylko odpowiedni sprzęt może dać efekt. LCD mam od tygodnia i jeszcze nie wszystkie mozliwości przetestowalem.

Mój TV to LCD Philips 32 PF7320 z wejściem DVI i oczywiście karta graficzna w PC to GF 6600 też z DVI.

Pozdrawiam
 

s2k2

New member
Prawie kilkaset przeglądnięć tego tematu i nikt nie może potwierdzić, że w hdtv większość paneli lcd lub plazm potrafi tak doskonale oddać obraz?
Czy mam przez to rozumieć, że to bzdura a ja oglądałem jakieś czary.
We Wrocławiu jest wystawione kilkadziesiąt rodzajów plazm i lcd a tylko dwa potrafiły pokazać wspaniały obraz.
Jesli nikt tego jeszcze nie widział to polecam pojechać do Wrocławia - warto to zobaczyć. No chyba, że zmienią konfigurację.
Trochę zaczepiam szanownych furmowiczów, ale odpowiedź na zadane pytanie początkującego przydała by się bardzo.
 

tuptus55

New member
Pytanie do ekspertów pilne pomóżcie

Plazmę, którą oglądałeś w MM zapewne na Bielanach, to jest odbiornik, który zdobył tytuł najlepszej plazmy 2005 roku. Jak bys przeczytał wątki o plazmach Pioneera to bys się nie dziwił i wiele osób też robi oczy jak widzi obraz HDTV na tej plaźmie.
Co do Philipsa to się nie wypowiadam bo nie wiem jak gra. Co do podłączenia blaszaka do LCD i oglądania obrazu HDTV tez już na forum było kilka wątków. Oczywiście jest możliwość tak ustawić komputer aby prawidłowo podała sygnał HDTV do LCD ale wiele też zależy od sposobu konwersji sygnału HD do rozdzielczości matrycy w Twoim LCD. Sposób podłaczenia jaki wybrałeś (DVI) jest najtrudniejszy do skonfigurowania. Bo jest komunikacja dwukierunkowa. I nawet jak ustawisz prawidłowo obraz na blaszaku, nie będzie schodków, mory lub innych zjawisk zależnych od zastosowanych kodeków w kompie to jak LCD wystawi swoją rozdzielczość to i tak blaszak poda taka jaką LCD poda. Można to wyłaczyć ale kilka dni temu już jeden forumowicz się z tym męczył i nikt nie umiał mu pomóc. Lepszym rozwiązaniem jesy podłaczyć blaszaka po sygnale komponent (trzy kabelki) i wtedy wszystko zalezy od tego jak LCD przeskaluje obraz 1920x1080 na swoją rozdzielczość. Dlatego zgadzam się z Januniem, że najlepsze TV to takie które mają rozdzielczość 1920x1080.
 

janunio

New member
Bez reklam
Dzięki za opinię.
Pisałem w tamtym temacie, że mój roczny ATI jest w pełni przygotowany (od niedawna - update driverów i Catalyst 5.10)
do wymuszania (forse) na LCD wskazanej mu rozdziałki.
Myślę, że wielu młodych kompowców nie wie, że jest postep w drajwerach a także, że trzeba używać zaawansowanych opcji softu.
Oczywiście w przypadku 1920 xd 1080 problemy zanikają.
Już wszędzie stoi nowy Philips z tej rodziny 37".
BenQ jest za 6 500 zł podobno na Allegro.
 
Do góry