Samsung LE-32M51B do PC

C1REX

New member
Mógłby mi ktoś wyjaśnić, jak wygląda współpraca tego modelu z PC?

Chodzi mi głównie o wyświetlanie tej rozdziałki. Testowałem swoją kartę i wiem już, że 1366x768 nie działa, ale 1360x768 już tak.

Czy obsłuży mi taką rozdziałkę? Jeśli tak, to co ten samsung robi z tymi szescioma brakującymi pikselami? Skaluje do wyższej, czy ucina po 3 piksele z każdej strony?

A może jest jakaś karta graficzna, która ma możliwośc wyświetlania sygnału w 1366?
 

C1REX

New member
@ela Ustawienia do 37 Sharp P50

Kupiłem już ten TV i znam odpowiedzi na powyższe pytania.
(domyślnie obcina i daje nam obraz 1:1, ale da się rozciągnąć)

TV jest cudny, ale mam dwa pytania.

1. Jak wyłaczyć DNIe. Niby przyciemnia czerń i wyjaśnia biel, ale przez to jest mały kontrast rzeczy na tle o podobnym kolorze - coś jak ten niewidoczny biały miś na śniegu.


2. To jest gorsze.
Chciałbym idalnie skonfigurować komputer, by dać idealny sygnał do TV. Aby to zrobić, muszę podac bardzo szczegułowe dane ekranu. Mam większość tych danych, poza dwiema (a raczej czterema):

Horizontal Sync Time
(This should vary from 3.5 to 4.0, with 3.8 being a fairly safe bet.)
i
Vertical Sync Time
(This should vary from 50 to 300, with 150 being a fairly safe bet.)

i czy obsługuje: Interlace i Doublescan.

Wszystkie dane muszę podać w generatorze za poniższym linkiem:
http://xtiming.sourceforge.net/

Dodam, że mam Linuksa, ale nie ma to chyba większego znacznia. W windowsie podobno z odpowiednim oprogramowaniem też można tak dostroić.
 

janunio

New member
Bez reklam
Przyszedł list od PREMIERE HD

Na 65 stronie instrukcji PL masz zestawienie TRYBY EKRANU (PC).
Może to Ci pomoże.
Ale to są dane przez D-SUB.
Łącz przez DVI z karty graficznej. Znacznie lepsza jakość.
 

C1REX

New member
Bez tej tabelki z 65 bym nawet nie mógł zacząć.
Mam też tu napisane, że DVI nie jest obsługiwane. Z forum jednak wiem, że można. Nic mi to jednak nie daje, bo mam kartę z dwoma wyjściami VGA.

Kumpel przynosił swój komputer z windowsem i po chwili ustawień obraz był idealny. Na kolejnym kompie :) z windowsem już nawet nie było takiej rozdzielczości do wyboru.

U siebie na Linuksie wreście udało mi się ustawić odpowiednią rozdzielczość, ale nie odświeżanie. Obraz jest lekko rozmazany. Aby było idealnie, muszę poprawnie wygenerować tzw. modeline.

Za nic w świecie nie potrafię tego zrobić. Na forach zagranicznych ludzie podają gotowe wartości, ale nie do mojego modelu.
 
Do góry