Sharp response time 12 ms

TOmeKK

New member
Dla zapatrzonych w dane techniczne LCD.


Cytat z odpowiedzi Sharp UK na pytanie o czas odpowiedzi matrycy.

This is the reply I got from Sharp to an email asking about the GD7E:
Quote:
The response time is 12ms. This is measured from black to white whereas some other manufacturers who are quoting lower speeds measure from grey to grey.

If the response time is quoted as lower than 12ms, I would suggest you ask the retailer how the response time is measured as our sets are regarded as the best on the market.


Nigdy na to nie zwróciłem uwagi, szary-szary to inna wartość niż czarny-biały.

Nie da się bezpośrednio porównać różnych producentów! Może to nie jest najważniejszy parametr, ale bardzo ważny marketingowo.

Sharp jest bardziej szczery i podaje wyższe wartości!

To wyjaśnia niektóre uwagi, że niezależnie od tego czy 12 ms czy 8ms gry w 720p wyglądają OK.


Pozdr.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To wg. mnie żadna nowość ... niestety, dlatego nie brałem udziału w wymianie zdań na podobne tematy, tak samo jak czas reakcji każda firma mierzy sobie sama kontrast.

Przy LCD widać wojnę marketingową na czas reakcji przy monitorach LCD ostantnie nowości to 4ms czy nawet gdzieś widziałem 2 ms, oczywiście mało kto podaje, że jest to szary-szary o szczegółach badania nie wspomnę.
 

TOmeKK

New member
Wybierz napopularniejszy telewizor LCD w Polsce !

To szkoda, że nie napisałeś wcześniej. Dla mnie czasy 8 ms sprawiały wrażenie, że mamy do czynienia z postępem technicznym, wręcz z następną generacją, myślę, że jednak to się przyda podejmującym decyzję, który wybrać. :)

Pozdr.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
HDTV a TVP

No niestety, zobacz:
klik
klik
to pierwsze lepsze linki, ostatnie, taki parametr jak czas reakcji matrycy jest wg mnie mało istotny, po prostu najlepiej samemu sprawdzić, co potrafi urządzenie bo jak dany producent testował ... poprostu się tego nie dowiemy, tak jak pisałem podobnie sytuacja ma się z kontrastem, czy choćby w kinie domowym większość producentów podaje jakieś chore dane odnośnie mocy jednostek sterujących.
 

RoMi

New member
No właśnie - interesując się tym parametrem można nieźle zgłupieć. Zachwalany jvc z serii c50 wg znalezionych info ma 7ms, natomiast jvc s60 piszą raz 7 a raz 14 ms. Dziwne - nowszy model i gorszy czas reakcji ? Najnowsze modele Sharpa - 12 ms, wszystkie Loewe - 14 ms, Panasonic - 14 ms, najnowsze Samsungi i Sony - 8ms - i co są najlepsze ?
Rzeczywiście pozostaje chyba testowanie wszystkich modeli z tym samym fragmentem lotu piłki nożnej - ale nie zawsze jest to możliwe. pozdr
 
Do góry