Sharp LCD 26 Decyzja

Crisrz

New member
Sharp 26GA5E

Mam okazje kupic Sharpa 26 GD7E lub 26GA6E ponizej 5000zl ten drugi grubo ponizej

no i mam problem ktory wybrac
czy matryce w obydwu modelach sa te same czy nie
i ktory jest bardziej funkcjonalny
Przeznaczenie Tv DVD polaczenie z compem w przyszlosci XBOX
 

Gatekeeper

New member
Crisrz,

nie masz problemu, bo należy wziąć oczywiście GD7E :))

nie wiem czy matryca jest inna niż w GA6E, jedni mówią że tak, inni że nie
słyszałem ,zę kilka rzeczy jest zmienionych; lepsza czerń, lepsze kolory, lepszy czas reakcji matrycy, tuner cyfrowy wbudowany

Radzę Ci brać GD7E albo poczekać jeszcze trochę na nowe JVC serii LC70 (to oznaczenie japońskie, u nas S70 ???). Będzie matryca czwartej generacji, przyspieszona częstotliwość odświeżania obrazu z 60Hz do 120Hz w efekcie czego obraz będzie jeszcze wyrażniejszy, nowy podświetlany pilot (he he, to już bajerek tylko:)), czas reakcji matrycy chyba około 7 ms. Tylko nie wiadomo kiedy wejdą do EU. W Jap. i USA już są, więc może na gwiazdkę....

A teraz moje pytanie: GDZIE JEST TA OKAZJA ??? GDZIE MOŻNA DOSTAĆ 26" GD7E ZA MNIEJ NIŻ 5000 ZŁ ????
Jeżeli nie jest to żadną tajemnicą, to byłbym wdzięczny za odpowiedź, bo sam chcę nabyć GD7E

pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Oczywiście - z tych dwóch - GD7.
To inna klasa i inne wyposażenie. Inne mozliwości.
Ekrany JVC 7 ms - gdy pojawiły się w Japonii - otrzymały nagrody na targach. Jak to w Japonii - natychmiast rzucili się do zakupów . Przez dłuższy czas były kolejki.
Bardzo wysoka ocena .
JVC Polska walczy o dostawę i nawet cena ma być przystępna.
Może w listopadzie - na poczatku.

http://www.sharp.co.uk/Category.aspx?SubID=115
seria GD7
pozdrawiam
 

Gatekeeper

New member
Łączymy Laptopa z Pioneerem 436XDE, ale jak z 436FDE ???

kiki,

kiedy będzieci mieć 26" GD7 ? Jaka będzie przybliżona cena ?

Mówili Ci coś w JVC o cenie tych nowych LCD LC70 ? Dużo droższe niż S60 ?

pozdro
 

TOmeKK

New member
email received from Sharp's Aquos Customer Support:

Quote:
I can confirm that the GD7 and the GA6 Both use Advance Super View and
Black TFT LCD Panel.They also both use the same technology. However the GD7
has an Integrated IDTV, Freeview digital tuner.



Pozdr.
 

bankroot

New member
TOmeKK napisał:
email received from Sharp's Aquos Customer Support:

Quote:
I can confirm that the GD7 and the GA6 Both use Advance Super View and
Black TFT LCD Panel.They also both use the same technology. However the GD7
has an Integrated IDTV, Freeview digital tuner.

czyżby Sharp kłamał w kontekście poprzednich wypowiedzi :lol: :lol: :lol:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Z ciekawostek - Sharp 32 GD7 - jest obecnie mistrzem świata poboru mocy
Sharp 32 GD 7 - 85 W- dla przykładu - Samsung R 51 - 184 W
JVC 32 s 60 - 141 W

Obecnie - najlepszą ofetą na rynku jest TV LCD Panasonic 32 LX 50 - w MM w cenie - 3995 zł
Oraz plazma Philipsa 3599 w MM.

Sharp - mimo ,że może to sie nie podobać kilku osobom - tego forum - gra rewelacyjnie / sorry/. Wczoraj poświęciliśmy mu wiele czasu /kilka godzin/ w porównaniu z LCD Loewe , Panasonic, Samsung, Philips.
Rzeczywiście - ktoś kto nie widział - może tylko opowiadać.
Sharp 32 GD 7 - Gra wspanale. Co podkreślają również inni uczestnicy tego forum. Ostrość rewelacyjna ,słaba kontrola sterowania menu, super jakość szczegółów, czystość kolorów.
Jako jeden z niewielu świetnie zagrał również w nocy i co ciekawe nawet pokonał dobrą plazmę .
Napewno należy do czołówki LCD na naszyn rynku.
Absolutnie rewelacyjnie - zagrał też Loewe.

pozdrawiam
 

Crisrz

New member
Lcd 26

Sorry ale pisze na macu i jak proboje wpisac ąęźź to mi wkleja topic
ale wracajac do tematu widze tlko 2 roznice Miedzy modelem GA6E a GD7E tuner i has an Integrated IDTV-moze ten drugi szczegol by mi ktos wytlumaczyl
 

TOmeKK

New member
To jest jeden szczegół, taka jest gramatyka. Freeview to nazwa własna.

Ten szczegół to tuner cyfrowy do odbioru naziemnej DVB-T.

Nie jest to naprawdę zbyt ścisłe, bo GA6 ma tuner analogowy, a GD7 ma anlogowy + cyfrowy DVB-T ( do naziemnej ) + cyfrowy DVB-S ( do satelitarnej).

Pozdr.
 

RoMi

New member
Wszędzie na zagranicznych stronach piszą że Sharp ga6 i Gd7 to to samo tylko ten ostatni ma wbudowany tuner cyfrowy naziemnej tv. Wobec powyzszego rozumiem że "kiki" sugerujesz że jest róznica między nimi w jakości wyświetlanego obrazu i obsługi?. Chętnie przeczytałbym opinię jak prezentują się wizualne róznice w jakości obrazu tych modeli. Jeżeli ich nie ma lepiej wybrać ga6 a potem dokupić sobie tuner odpowiadający standartowi który będzie przyjety w Polsce. pozdr
 

TOmeKK

New member
Gorąco popieram. Opinie nt GA6 były formułowane zanim pojawił sie na rynku.

Teraz jest już 37 cali i 32 cale GA6, nie było jeszcze GD7 37 cali.


Pozdr.
 

helper

New member
Z "danych technicznych" rzeczywiście GA6 i GD7 różnią się tunerem DVB T/S ... i wejściem kanału centralnego kina domowego.
Jednak organoleptycznie GD7 gra zdecydowanie lepiej. Wszyscy wiedzą, że Sharp jest już "właścicielem" Loewe, a seria GD7 to ich dziecko pierworodne. Może "plemnik stąd" i "jajeczko stąd" dało taki, a nie inny efekt. :lol:
 

Gatekeeper

New member
kiki,
napisz coś więcej o tym GD7.
1. Jaka czerń i biel ?
2. Co rozumiesz poprzez słabą kontrole sterowania menu ? Trudna, mało intuicyjna czy po prostu mało opcji zarządzania obrazem ?
3. Jak wypada GD7 w porównaniu z GA6 (gra lepiej, czy poza wbudowanym DVB-T to tak naprawdę ta sama jakość obrazu co GA6E) i jak wypada w porównaniu z JVC S60.
4. Jak się sprawuje przy podłączeniu z PC ?
5. Smuży przy dynamicznych scenach ?

pozdro
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
już napisałem w innym wątku. Ale proszę
Ponieważ padało mkilka ocen na temat takiej samej jakości 32 GD7 i 32 GA 6 . Postanowiłem przyjrzeć się obydwu. Skorzystalem też z okazji że wszyscy chyba wyjechali do Electro World w Waszawie
oraz do naszych nowo otwartych sklepów, była więc chwila wolnego.
Siadziałem kilka godzin - korzystając ze wszystkich syganałów
TVP - bardzo nikłe różnice na korzyść GA 6
TVN - lepiej gra Ga 6 - zmiana kabli w telewizorach na niewiele się zdała.
Pal z satelity - słabe programy , żadnych różnic.
HDTV - duża różnica na korzyść GD7.
WMVHD - duża różnica na korzyść GD7 - nawet grzebanie pilotem nie wiele wniosło.

GA 6- dziwna obsługa.W przypadku HDTV - trzeba robić na oko.
GD 7 extra obsługa i prowadzenie informacji.
ŁAdniejsze wykonanie klienci pokazywali na GD7.

Pobór mocy - zdecydowanie GD 7 - tylko 85 W. To na razie zdecydowany rekord.
W stosunku do Samsunga R 51/ 184 W/ to dwa razy mniej/.
Można sporo zaoszczedzić.
Ale również wspaniala jakość. Przy świetle dziennym padajacym na ekran wspaniale daje sobie radę. Ostre , wyraźne kolory.Wspaniała peleta barw i zaskoczeniem wieczorem - wiele szczegółów.
pozdrawiam


pozdrawiam
 

Crisrz

New member
Kiki

rozumiem ze konkluzja jest taka przy odbiorze TV i DVD Sharp GA6E jest ciut lepszy od GD7E
zas GD7 W HDTV

Wiec na dzisiejsze warunki odbioru sygnalu TV z cabla Wawa Aster-city wybrac GA6E

dzieki i uwazam watek za zamkniety
 
Do góry