sharp 32gd7 i tuner cyfrowy

wmwjas

New member
Witam na forum hdtv. Liczę na wyrozumiałość starych wyjadaczy :)

Osobiście jestem zainteresowany lcd jak w temacie lub panasem z końcówką 32lx500 i ewentualnie sony KLV-V32A10E.
Sygnał (póki co) kablówka. Nawet niezła jakość w porównaniu do znajomych na innych osiedlach,
Odległość od ekranu od 2,5 do 4 m.
Większy ekran z przyczyn funkcjonalnych jest niemożliwy.

kiki, czy robicie pokazy w Białymstoku. Byłbym wdzięczny za kontakt (wmwjas@poczta.onet.pl)

Jednak co najbardziej mnie interesuje to to, co mi jako użytkownikowi, daje posiadanie tunera cyfrowego. Czyli krótko mówiąc, kiedy i w jakich sytuacjach skorzystam z tego dobrodziejstwa.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
 

TOmeKK

New member
@wmwjas

tuner cyfrowy- chyba chodzi ci o naziemną - DVB-T.

W Polsce trwają testy, Unia przyjęła przejście z nadawania analogowego na cyfrowe do 2014 chyba roku. To się u nas też wydarzy, nie wiadomo tylko kiedy, jaki tuner będzie działał.

Jest szansa, że zadziałają te wbudowane w nowe telewizory, ale niekoniecznie. Modele tutaj sprzedawane są uniwersalne dla Niemiec, Włoch, Francji, Holandii, itp. W tych krajach przejście na cyfrę naziemną już się odbywa, stąd większość nowych TV ma 2 tunery, analogowy i cyfrowy jednocześnie, lub dwie wersje - osobne modele.
U nas prywatni nadawcy są za innym systemem niż tv publiczna i stąd nie ma daty nawet rozpoczęcia nadawania, nie mówiąc o dacie wyłączenia analogu.

Pozdr.
 

wmwjas

New member
Wielkie dzięki Panowie, a szczególnie wyjaśnienie mi kwestii czym jest ten tuner cyfrowy.

A przy okazji, czy ktoś z Was słyszał o modelu telewizora lcd JVC LT-32DS6B ? Z tego co wiem nie ma tego modelu na polskim rynku, a posiada równie interesujące parametry, no i cena w UK nie jest odstraszająca coś ok. 5800 zł z Vat-em
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wg mnie GD7 jest lepszy od panasonica lx500, dużo większe możliwości kalibracji obrazu, wg mnie lepsza czerń i ogólnie odwzorowanie kolorów, nie sprawdzałem jak zachowuje się w połączeniu z pc. Jak sprawdzałem Panasonica to przy porównaniu nawet z lx50 obraz charakteryzował się dziwną mgłą, kolory były jakieś przytłumione i nie mam pojęcia dlaczego tak było.
 

ortax360

New member
ar2 co ty z tą mgłą Obraz na panasonicu 32lx500 jest ostry ,kolory bardzo naturalne , widac głębię obrazu ,dvd przez rgbi component obraz wrecz za ostry , przy 480p trzeba zdią troche ostrosci , HD 720P super. Mozesz wytłumaczyc o co ci chodzi z tą mgła miałem juz kilka LCD i smiało moge powiedziec ze panny 32lx500 to bardzo udany model .
 
Do góry