LCD SAMSUNG LE 23R51B

FUDZI

New member
Zastanawiam się nad kupnem tego lcd do sypialni.
Odległość ok 2 metrów. 70% czasu TV 20% DVD w przyszłości jako monitor do kompa, jestem jeszcze przed wyborem dostawcy sygnału UPC lub Cyfry. Pokój est od północnej strony więc słońca nie ma wogóle.


Napiszcie czy to dobry wybór.
CZy 23 cele to mało czy dużo?
Jaki ma czas odświeżania jaką matrycę ?
Czy wart jest 2900 zł?

Podajcie jakiś alternatywe dla tego modelu w podobnej cenie.

dzięki za odpowiedź
 

FUDZI

New member
Dzięki Kiki za odpowieź

Mam jeszcze kilka pytań.

Odległość 2 metry 23" a może dołoby rade 26" w tej mojej sypialni
Podaj proszę róznice na które jest watrzeba zwrócic uwagę przy wyborze modelu miedzy le 23 r51b a modelem le 26m51b oprócz oczywiscie rozmiaru ekranu i ceny.
Czy model Samsunga Le 23 R51 b jest przystosowany do odioru telewizji wysokiej rozdzielczości i ma wejście HDMI.
 

anakin_mm

New member
Sharp LCD 26 Decyzja

Sam jestem ciekawy jakie są różnice bo też mnie kręci ten 23 clowy. Wyczytałemjednak że podobno ma tendencję do dziwnego nieuzasadnionego szumu niewiadomo skąd. Może ktoś zaproponuje jakiś inny model jako alternatywę, ale proszę o uzasadnienie i wymienienie wszystkich za i przeciw... czytałem o fajnym panasonicu też 23 cale, kiki poleca jvc a może znacie jeszcze jakieś warte uwagi?
 

f5k

New member
Wyczytałemjednak że podobno ma tendencję do dziwnego nieuzasadnionego szumu niewiadomo skąd.
Jeśli chodzi o model le23r51b to stanowczo odradzam bo kupiłem ten model i okazało się że on głośno syczy podczas pracy, oczywiście go oddałem ale teraz mam problem z wyborem lcd.
 

janunio

New member
Bez reklam
Mam go od lipca. Nic nie szumi.
A jak jakiś TV szumi to się go wymienia na taki co nie szumi bo TV nie może szumieć.
Samsung LE 23R51B jest dedykowany także przez Microsoft dla Xbox 360. Sprawdza się doskonale zamiast monitora do kompa (odległość ok. 60 cm).
Inną sprawą jest, że 23" przy 2 m to stanowczo za mało.
Telewizory LCD 23" mają najwyższy DPI i przez to ich obraz jest
jak pocztówka.
 

korkodyl

New member
Wydaje mi sie ze Samsungi sa najlepsze w zastosowaniu jako monitor PC!
Poprawi mnie ktos? Bo o innych LCD jakos nie slysze zeby bylo tak kolorowo :)
W sumie za ok 2800pln(23') ma sie super TV i super monitor :)
 

dvd-r

New member
27T51 to ok 3000 i masz 27"

ale z używaniem jako monitor to jak to się ma do pierwszej strony instrukcji gdzie pisze, że nie wyświetlać stałych elementów obrazu przez dłużej niż 2 godz. to sam jestem ciekaw.

Artur
 

f5k

New member
Kto przetestował SAMSUNGA LE-32M61B?

Mam go od lipca. Nic nie szumi.
A jak jakiś TV szumi to się go wymienia na taki co nie szumi bo TV nie może szumieć.
Samsung LE 23R51B jest dedykowany także przez Microsoft dla Xbox 360. Sprawdza się doskonale zamiast monitora do kompa (odległość ok. 60 cm).
Inną sprawą jest, że 23" przy 2 m to stanowczo za mało.
Telewizory LCD 23" mają najwyższy DPI i przez to ich obraz jest
jak pocztówka.
A ja go miałem tydzień i syczał tak że jak komputer był właczony to ten szym słyszałem :!: . Teraz ma problem od trzech tyg z jego wymianą na inny. Ale poza tym był git.
 

adamgl

New member
Mam ten TV i też mi brzęczało ale przy wyłączonym oddałem do serwisu i po sprawie , czekałem tylko 2 dni. Ogólnie TV jest SUPER.
 

f5k

New member
Ciekawe to z tym tv, poszłem dziś do sklepu żeby wreszcie złożyli reklamacje a gości że żadnych szymów nie słyszy, nawet wyłączyli wszystko by to udowodnić i dziwne bo telewizor jakoś był prawie bez głośny :shock: , zanim go oddałem w domu słyszałem go niemal cały czas i to dużo głośniej. Gość muwi że jest taki cichutki cały czas. Może z niektórymi modelami jest tak że najpierw muszą się rozchodzić? Tylko z początku szumią? Jeszcze to zbadam jutro.
 

f5k

New member
Mam ten TV i też mi brzęczało ale przy wyłączonym oddałem do serwisu i po sprawie , czekałem tylko 2 dni. Ogólnie TV jest SUPER.
Jak mam zmusić sklep żeby oddali le23r51b do serwisu żeby wymienili na inny egzemplarz bo też miałeś taki problem jak ja z tym tv? Prosze o jakieś rady. Niech ktoś pomoże.
 

f5k

New member
Odp.

A jak jakiś TV szumi to się go wymienia na taki co nie szumi bo TV nie może szumieć.
Prawda żadeń nie moze szymieć ale jak mam o tym przekonać sklep żeby oddali go do saerwisu i wymienili na egzemlarz, który nie szumi?
 

adamgl

New member
DVD DENON 1920 High Definition 1920*1088 + LC-AAC test OK!

Ja zadzwoniłem do serwisu samsunga - przyjechali zapakowali i zabrali . Za dwa dni miałem telefon, że jest gotowy do odbioru a że pasowała mi godzina odbioru pojechałem sobie sam i odebrałem i nic mi już nie szumi tyle że mam już naprawiany TV :(
 

f5k

New member
demka w D.D 7.1 itd

Ja zadzwoniłem do serwisu samsunga - przyjechali zapakowali i zabrali . Za dwa dni miałem telefon, że jest gotowy do odbioru a że pasowała mi godzina odbioru pojechałem sobie sam i odebrałem i nic mi już nie szumi tyle że mam już naprawiany TV
W którym serwisie ci tego tv naprawiali i jak nazwać ten szum? Oddałem raz do sklepu, oni oddali do serwisu i tamci z serwisu powiedzieli że nic nie szumi i że sie z czymś takim nie spotkali :shock: . Mam oddać drugi raz ale musze napisać o co dokładnie mi chodzi. Czy ktoś pomoże?
 

Crow

New member
Ogromny problem!! Prosze o informacje co mam robić

Witam
Mam ten telewizor od 3 dni i sprawuje sie swietnie...ale czegos nie rozumiem. Na stronie Samsunga (http://www.samsung.com/pl/products/television/tfttv/le23r51b.asp) pisze ze ma HD Ready. Jak przywiezli mi go do domu po rozpakowaniu okazalo sie ze nie ma o tym ani slowa w dostarczonej instrukcji a z tylu nie ma gniazda HDMI/DVI wiec albo ja jestem w czyms niedoinformowany albo dostalem jakas "dziwna" wersje. Z tylu tv jest wyrazne napisane ze jest to model LE23R51B. I jeszcze jedno...na stronach sklepow on-line oraz elektronicznej instrukcji na stronie Samsunga w opisie widnieje informacja ze takowe gniazdo tv posiada.
Nie wiem teraz czy mam reklamowac ten tv z powodu rozbieznosci informacji i czy mam do tego prawo. TV jest jeszcze w 7-dniowym okresie probnym (nie ma podbitej gwarancji).
 

ela

New member
Ale bieda, dopiero co sobie upatrzylam Samsunga M51 lub M61 a tu takie straszne opinie na temat tego LCD, a dopiero co wybrnęłam z kłopotów z Sharpem i co tu teraz kupić ??? :?
 
Do góry