Chyba jednak Samsung

pawels

New member
LCD 37 cali

Witam.
Od okolo 2 miesiecy zastanawiam sie nad kupnem telewizora i musze przyznac, ze to forum jest najlepszym zrodlem wiedzy, na jakie natrafilem.
Bylem juz prawie zdecydowany na Pioneera 436 FDE, ale pojawil sie Samsung LE 40 M61B - pomyslalem,ze moze jednak LCD..
Telewizor kupuje na dlugi okres czasu (obecny sluzy juz 10 lat). Ogladam TV z Cyfry+ i DVD (nieco wiecej TV niz DVD) z odleglosci 3,5 - 4m. Zaczalem zmieniac zdanie z plazmy na LCD glownie z 2 powodow: 1)pokoj z TV jest mocno nasloneczniony 2)wyzsza rozdzielczosc (za jakis czas chyba okaze sie to wazne).
Mam jednak kilka pytan: czy faktycznie w przypadku HDTV wyzsza rozdzielczosc Samsunga bedzie atutem? Gdzie najlepiej dokonac zakupu, jesli mieszkam w Poznaniu? (na Allegro widzialem Samsunga za 11 800 zl). Czy w Poznaniu jest mozliwosc pokazu w domu? Z checia przeczytam tez wszelkie opinie co do trafnosci mojego wyboru.
Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Pokazy w Poznaniu - przyszłym tygodniu
szczegóły na infolinii gg 2868228

Jeśli pokój mocno nasłoneczniony - to LCD będzie lepszym wyjściem . Wszystko zależy ile oglądasz i w jakich godzinach?
Dziś demonstrowałem kilka godzin plazmy i LCD . I wybór padł na Plazmę Pioneera. To jeden z uczestników tego forum.
Ale pokaz odbył się wieczorem.
Mimo wszystkich opisów i zapewnień absolutnie najlepszym wyborem jest wybór w domu. Jeśli masz wątpliwości oświetlenia- tym bardziej. TV Samsung 40 M51 będą w środe/ 9999 zl/ a 40 M 61 /11.999/ mają też być w przyszłym tygodniu.

Dzięki sygnałowi który masz w domu - powinieneś być zadowolony
Nawet telewizja marokańska chodzi rewelacyjnie. Nasz gość był pewien ,że na ekranach dalej leci HDTV/z 3-metrów/.
A bajka na dobranoc ze zwykłej anteny - z 2,5 metra zasokczyła są jakością.
A Pioneer jednak bił wszystko.
Zapraszam bo sprzęty wystawione są w każdej chwili do waszej dyspozycji.

pozdrawiam
 

pawels

New member
witam i dziekuje za odpowiedz

telewizor bedzie chodzil bardzo czesto w ciagu dnia, a w tym pomieszczeniu swiatlo pada w zasadzie az z 3 stron, wiec chyba to przesadza sprawe na korzysc LCD

zapomnialem jeszcze o jednym - na forum nie widzialem jeszcze pytania o ogladnie porgramow z kaset video (magnetowid podlaczony przez kabel antenowy lub chinche); czy w tej kwestii plazma i LCD wypadaja podobnie, czy ktorys lepiej?

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ciekawe - pytanie.
Jakość w tym przypadku zalezy bardzo od tego jakie masz kasety.
Kasety oryginalne - grają extra.
Kopie - grają źle.
Tu lepiej radzi sobie plazma.
Ma większą płynność i łagodniejszy obraz który znacznie ukrywa niedokładności kasety.
Dostałem kasety nagrywane przez TV Polsat - do skopiowania dla siatkarzy polskich i innych krajów /Turniej Huberta Wagnera w Olsztynie/ . Jakość rewelacyjna. Moje nagrania z telewizji - nie są już tak dobre.
pozdrawiam
 
Do góry