Full HD kiedy...

Dziq

New member
Witam jestem zainteresowany kupnem tv z obsluga HDTV nie uktywam ze glównym powodem sa zblizające sie noewe generacje konsol na ktorych obraz bedzie wyswietlany w HDTV :) Wiem ze jeszcze jest troche czasu(chce kupic PS3) dlatego wole poczekac jak pojawia sie tvLCD z obsluga Full HD bo wtedy moglbym korzystac z pelnych mozliwosci tej konsoli i jednoczesnie miec swiadomosc ze mam Full a nie stoje przy rozdzielczosni VXGA, chodzi mi o to ze mam czas ale chce by mi ktos odpowiedzial(jak umie( jak mniej wiecej za rok bedzie sie prezentowal rynek tv lcd FHD(full hd) , chodzi mi w duzej mierze o telewizor mniejszy niz dzisiejsze okolo 32" (nie wiekszy) , krotko mowiac czy ktos wie czy beda takie tv i mniej wiecej jak bedzie sie ksztaltowala ich cena na rynku polskim, czy bedzie porownywalna z dzisiejszym segmentem 32" tylko VXGA??
A przepraszam za jakies nie jasnosci bo o HDTV zacołem sie dopiero uczyc i moge urzywac czasami swormulowan malo precyzyjnych :?
 

janunio

New member
Bez reklam
To ciekawe zagadnienie.
Masz rację, że do konsol super rozmiar to 32".
Full HD to 1920 x 1080 pixeli.
Obecnie najmniejszy taki ekran ma 37" i poszukaj na forum o LCD BenQ.
Czy uda się wyprodukować tak małą matrycę Full HD to nie wiem.
Trzeba poczekać.
 

Dziq

New member
wiesz obijalo mi sie o uszy ze w przyszlym roku maja sie pojawic mniejsze matryce z full hd, licze ze cos sie takiego pojawi nawet w jednym z profesjonalnych sklepow(o ile takie sa) pytalem sie kolesia(sam go prowadzi ) co mysli na ten temat to powiedzial ze raczej wyjda ale beda drogie...
 

BoDeX

New member
Wypalanie się plazm.

janunio napisał:
Czy uda się wyprodukować tak małą matrycę Full HD to nie wiem.

Witam.

Z samą matrycą to najmniejszy problem , w/w BenQ osiągnął to np. w LCD FP231W , więc wystarczyłoby dołożyć telewizyjną elektronikę i produkt gotowy , no ale jeszcze rynek nie jest tak chłonny na takie przekątne. A swoją drogą , to BenQ nieźle "miesza" na różnych rynkach i może coś z tego będzie ...

Pozdr.
 

Dziq

New member
mi sie wydaje ze 1080i(lub p) wrescie musza wchodzic powoli bo powoli ale musza bo 720p stalo juz sie standardem w HDTV(choc przy HDTV to nic chyba jeszcze nie jest standardem :p )dlatego czekam na ruchy JVC, SHarpa i innych:) A jezeli chodzi o PS3 to tez licze na Sony ze pokaze swoj model pod ps3:)
 
Do góry