LG 32LP1R

Robaq

New member
Czytam forun od dwóch miesięcy no i się troche naczytałem
I JVC i Sharp chwalicie a co powiecie o LG 32LP1R
Mój czas zakupu LCD się zbliża (na Mikołaja) :)
Wieć czas się zdecydować a więcej jak 6000zł nie wydam
jest to dla mnie duuuużo kasy wię zakup musi być przemyślany
Oglądam TV z anteny troche z satelity no i oczywiście DVD
LCD będzie stał w odległości 3,5 do 4m od widza.
No i co polecicie
 

ciawa

New member
kiki napisał:
witam
za kilka dni ma być w sprzedaży.
Czekamy na dostawę
Ciekawe co pokaze ?
pozdrawiam

Kiki - potraktuj ten telewizor jako priorytet. Wiele osób czeka na opinie.
Ten model może być największą konkurencją dla innych "osławionych" modeli.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Proszę o polecenie plazmy 42" w cenie 6-8 kPLN

:D a co to znaczy zawodowy ?? :D

W ogóle to z tego co czytałem, to LG wygrał ten test, a ten philips świeci na niebiesko :/. Lg jeszcze nie widziałem.
 

TomekC

New member
Cześć, poruszałem temat tego LCD wcześniej i widziałem go "w naturze".
Popatrz tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=869&highlight=32lp1r
szczególnie pod koniec.
Niestety, parę razy oglądałem tego LG w sklepach, próbowałem zmienić ustawienia i NIC, gra bardziej niż przeciętnie :cry: , a szkoda, bo wygląd ma super.
Jeśli ktoś potrafi rozwiązać problem jakości obrazu w tym modelu, to będę wdzięczny za informację, bo jeszcze nie kupiłem TV (brak Panasonic'a 32LX500, który ostatecznie wybrałe), a tem LG bardzo mi się podoba.
UWAGA - nie chodzi mi o stwierdzenie, że po HDMI albo DVI chodzi jak burza, ale jest to TV a nie monitor i również służy do oglądania TV oraz DVD :!:
 

janunio

New member
Bez reklam
W moim egzemplarzu oceny końcowe były takie:

1. Philips 32PF9830 - 8,50 pkt.
2. LG RZ32LP1R - 8,48 pkt.
3-4. Panasonic TX-32LX500p- 7,98 pkt.
3-4. SAMSUNG LE32M51B - 7,98 pkt.
5. SONY KLV S32A10 - 7,50 pkt.

To chyba jednak LG jest na drugim miejscu.

Czy zawodowy ? Na tle tgz. "testów" na znanym nam forum to napewno.
Przykład zawodowego testu:
http://www.extremetech.com/article2/0,1697,1671619,00.asp
 

kaz

New member
Nie posiadam jeszcze tego numeru Audio-Video ale dziwi mnie, że testowano SONY KLV S32A10 a nie SONY KLV V32A10. Natomiast PHILIPS, który być może posiada identyczną bądź zbliżoną matryce co LG i przy całym bogactwie swojej elektroniki uzyskał wynik niemal taki sam.
 

TomekC

New member
Bardzo lubię akademickie dyskusje, ale mam konkretne pytanie, czy ktoś z Was widział działający LG ?
Sam znalazłem ten model na niemieckiej stornie testowej i napaliłem sie na niego jak "szczerbaty na suchary" - przecierz to SPITZENKLASSE :!:
Gdy go zobaczyłem w MM, to faktycznie, robi wrażenie. Gdyby był włączony tylko on, to ze względu na samo wykonanie bym go od ręki kupił, ale niestety, obraz w porównaniu z innymi był beznadziejny (próbowałem wielu ustawień dostępnych w menu).
Sądząc, że MM ma kiepski sygnał poszukałem 32LP1R w innym sklepie (sygnał o wiele lepszy - oczywiście nie idealny) i efekt ten sam - brak zdecydowanej czerni i bieli a kolory jak za mgłą (nawet Grundig grał lepiej) :shock: .
Reasumując mój wywód, chciałbym przeczytać o waszych odczuciach po fiaktycznym obejrzeniu tego modelu LG, a nie sporu, czy testy są profesjonane, czy nie.
Pozdrawiam :wink:
 

korkodyl

New member
Przygladalem sie temu modelowi ostatnio w EW...
Czy tez macie wrazenie ze ten TV ma bardzo slaby kontrast ??
Nie pomagaly ustawienia - bylo po prostu slabo!!
Ogolnie obraz byl taki "mydlany"
Obok stal jakis tanszy philips i bylo 100x lepiej!
 

TomekC

New member
Nareszcie :lol: ktoś pisze na temat.
Niestety odniosłem takie samo wrażenie - "brudne" kolory, zero kontrastu i brak zdecydowanej czerni i bieli, a na dodatek zamiast czerni przebija granat :( .
Jakim cudem zdobył takie super opinie, może gdzieś jest kruczek w ustawieniach (jakaś funkcja dostępna z zaawansowanego menu ?).
 

Robaq

New member
Doradzcie co kupic do 2000-2400 zl z dobrymi parametrami 29&

Mam w końcu swoje typy
Samsung LE32M51B
LG RZ32LP1R

Samsunga widziałem testowałem i jest ok,
LG widziałem tylko z obrazka.

I tu problem gdzie można go zobaczyć w okolicach Katowic?
 

kaz

New member
Będę go miał koło wtorku, miszkam niezbyt daleko od Katowic.
Jeśli chodzi o Samsunga to lepiej M61.
Pozdrawiam.
 

szarp

New member
Widziałem LP1R w akcji w Media i nie zachwycił mnie. Niby LG rozwija te matryce i on ma jakąś SIPS ale dalej przy większych kątach widać jakieś niebiesko-fioletowe prześwity. Obraz z niego nieczym się nie wyróżniał, a design ... co kto lubi dla mnie za szerokie ramy. Za to dziś dostałem sojego Samsunga 32m61 i jestem zadowolony.
 
Do góry