SAMSUNG LE26R41

miru

New member
HD2/HD5 problemy

Czy ktoś z Was jest użytkownikiem lub miał okazję wypróbować na przentacji Samsunga LE26R41 ?
posiada on złacze HDMI - do czego przydaje sie to złącze?
 

dvd-r

New member
miru napisał:
Czy ktoś z Was jest użytkownikiem lub miał okazję wypróbować na przentacji Samsunga LE26R41 ?
posiada on złacze HDMI - do czego przydaje sie to złącze?

TO złącze to następca analogowego Euro ;)

A tak konkretnie to cyfrowy sygnał obrazu - DVI + dźwięk

Szkoda, że w aktualnych TV dają tylko 1 szt.

Bo przecież potrzeby są większe:

1. Tuner Sat HDTV
2. Odtwarzacz DVD lub HD-DVD, Blue Ray
3. Konsolę np. Playstation3

Więc potrzebujesz ze 2,3 takie łącza

Pozdrawiam

Artur
 

Kakasz

New member
WB842-i co z tym HDTV ?

Mozliwe ze nie tylko - 23R51B tez podobno lubi sobie dosc glosno "pomruczec"... Ale jak slyszalem tu chodzi tylko o 23 cale.
Ktos o tym pisal nawet tu na forum.
 

_jacob_

New member
Posiadam ten TV i jestem bardzo zadowolony, spełnił moje oczekiwania (które nie były duże). Wspaniały design, cichy, ładny obraz DVD i naprawdę fenomenalny obraz z kompa po DVI, obsługa intuicyjna (wszystko wykonujemy za pomoca pilota), dobre głośniki (jak na głośniki przy TV), jeśli ktoś miał możliwość oglądania samplerów HDTV to wie co w niedalekiej (lub dalekiej) przyszłości będzie znaczyć ta technologia - poprostu SZCZĘKA OPADA, polecam
 

Kakasz

New member
_jacob_ napisał:
Posiadam ten TV i jestem bardzo zadowolony, spełnił moje oczekiwania (które nie były duże). Wspaniały design, cichy, ładny obraz DVD i naprawdę fenomenalny obraz z kompa po DVI, obsługa intuicyjna (wszystko wykonujemy za pomoca pilota), dobre głośniki (jak na głośniki przy TV), jeśli ktoś miał możliwość oglądania samplerów HDTV to wie co w niedalekiej (lub dalekiej) przyszłości będzie znaczyć ta technologia - poprostu SZCZĘKA OPADA, polecam


O jakim modelu piszesz ??
Czy po podlaczeniu przez DVI (przy ustawieniu zalecanej rozdzielczosci) - TV minimalnie przycina ekran ??
 

Kakasz

New member
Rozumiem ze jest to kabel DVI (wyjscie z kompa) -> HDMI (wejscie w TV) ?
Gdzie kupiles ten kabel i do jakiej karty jest podlaczony jesli mozna wiedziec ?
Ja mam wlasnie kabel DVI->HDMI i mi ucina na R51B :(
 

_jacob_

New member
kabel pożyczyłem od kumpla (tylko na próbę czy wszystko działa okej - i działa, więc oddałem), kupił go w MM, ja korzystam z D-Sub, jako że nie widze różnicy pomiędzy dvi/d-sub - u mnie wszystko działa cacy, wiem natomiast że można kupić kabel euro - grafika/muzyka w cenie około 30zł, może tak spróbujesz?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
wg mnie DVI zawsze przycina, oczywiście nominalnie, bo w ustawieniach k. graf. trzeba pomieszać i da się pozmieniać co nieco, wyszstko zależy od karty graficznej i sterowników
 

Kakasz

New member
_jacob_ napisał:
kabel pożyczyłem od kumpla (tylko na próbę czy wszystko działa okej - i działa, więc oddałem), kupił go w MM, ja korzystam z D-Sub, jako że nie widze różnicy pomiędzy dvi/d-sub - u mnie wszystko działa cacy, wiem natomiast że można kupić kabel euro - grafika/muzyka w cenie około 30zł, może tak spróbujesz?

Roznica miedzy VGA a HDMI nie jest duza ale jest.
Vga odbiera naprawde super ale HDMI daje bardziej ostry i nasycony obraz - to trzeba samemu zobaczyc.
Co do kabla euro - to najgorszy mozliwy sposob podlaczenia nie liczac s-video :)
 

thermos69

New member
posiadam 26r41b i podlaczony jest do kompa za pomocą vga, obraz jest oki tylko ze podczas gry troche przeskakuje, niestety mam zwyklego geforce 4 440 mx czy da sie cos pozmieniac w ustawieniach czy zrobic cokolwiek by polepszyc troche jakosc obrazu (jego płynność)??
 
Do góry