JVC S60 - niestety okazja :(

stalmi

New member
Co lepsze

Witam,

niestety mądry Polak po szkodzie lub kiepskich radach.

Mam 32 calowy LCD JVC S60. Kupiłem tydzień temu i chcę się go pozbyć, bo gały mi na wierzch od takiego dużego obrazu wychodzą, no i mała pikseloza się kłania.
Według niektórych odległość 2,5m jest super na 32 cale, według mnie do bani. Dlatego chcę zmienić na 26 cali, oczywiście JVC S60 Smile

Może są chętni na te 32 cale, cena super 6200!!! Paragon i gwarancja, odbiór własny, można zobaczyć, stoi u mnie w domu (Warszawa) - ma dopiero tydzień.
GG 1484709
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
doradzam osobom o wyjatkwych potrzebach - aby uniknąć rozczarowania - pokazy w domu.
Każdy ma własną wrażliwość - i staram się to zrozumieć.
Przy normalnym sygnale - 32 " - jest ok. Przy słabym 26"
Przy LCD o szybkiej reakcji /np. JVC 32 C 50 / nawet słabszy sygnał jest extra.
Odległość 2,5 m - to dległość progowa podczas pokazów. Sygał z anteny dachowej.
Po wielogodzinnych pokazach i prezentacji LCD - Sharp GD1 - nr1 , Jvc C 50 NR 2.
To opinie kolejnych osób na pokazach .
Pokazy to znacznie mniejszy koszt - niż obniżanie o kilkaset złotych LCD + nerwy i niezadowolenie przez wiele dni.
pozdrwiam
 

funatic

New member
stalmi napisał:
Według niektórych odległość 2,5m jest super na 32 cale, według mnie do bani. Dlatego chcę zmienić na 26 cali, oczywiście JVC S60 Smile

Czasem warto przejrzeć gruntowniej archiwum...
Temat właściwej wielkości TV w zależności od odleglości jego oglądania był już poruszany.

Prostą i skuteczną metodą jest relacja: 1 cal przekątnej to 10 cm odległości od TV. 32 cala = 3,2 m

Może ktoś z nowicjuszy skorzysta...

Pozdrawiam

funatic
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
okazuje się że robiąc pokaz w domu klienta tego samsgo TV LCD - z tej samej odległości , jeden klient jest zachwycony i nny nie.
Jeden ma kablówkę i inny też.
Jeden sygnał jest extra inny nie.
Więc jest więcej elemetów w doborze. Absolutnie najważniejszym jest własna akceptacja.
pozdrawiam
 

wozi

New member
żółty trójkat w plazmach

Kiki wg Ciebie jak się ma sygnał z anteny dachowej do np. kabla czy C+? Jak to wychodzi w praktyce ?

wozi
 

dvd-r

New member
wozi napisał:
Kiki wg Ciebie jak się ma sygnał z anteny dachowej do np. kabla czy C+? Jak to wychodzi w praktyce ?

wozi

Jeśli mogę wtrącić

U mnie np. najlepszy obraz jest na TVN
TVP1 TVP2 to tragedia, TVP3 dużo lepiej - z anteny dachowej ale podłączonej do cyfrowego tunera tv naziemnej jaki jest 506XDE.

W materiałe HD też są różnice. Np. na HD1 obraz jest generalnie gorszy niż na HD Forum. Trzeba też pamiętać o kompresji (kostki przy większym ruchu)
Obraz po componencie z PCta puszczony trailer w WMV HD - obraz super.

Dlatego na pewno warto będzie kupić Kissa i podłączyć przez HDMI

Pozdrawiam

Artur
 

aquitaine

New member
monitor LCD z tv- dla mojej pociechy

Jestem nie długo przed zakupem. Proszę o opinię, czy przy odległości dokładnie 3 m lepszy jest 32 czy 26? Kablówka Aster City DVD i konsole. Gdzie mozna zamówić prezentację do domu (Wrszawa) i ile to kosztuje?
 

stalmi

New member
kiki napisał:
ważny jest syganał
Bo z dobrego sygnału - odległość jest bez znaczenia
pozdrawiam

Nie zgadzam się miałem sygnał cyfrowy i dla mnie odległość miała znaczenie. Oczywiście niektóre programy odbierały trochę lepiej inne gorzej. Jednak nawet na tych najlepiej odbierających przy niektórych scenach sporadycznie pojawiały się, nie wiem jak to nazwać, ruchy pikseli, tak jakby obraz delikatnie falował.

Wedlug mnie 32 cale to dopiero od 4m. Właśnie czekam na 26 cali :) po złych doświadczeniach z 32 calami.
 

TOmeKK

New member
-> Janunio

Nie było mnie 2 dni, co tu sie dzieje. Są słusznie wkurzeni i obrońcy.

Nie śmiem znowu zmieniać atrakcyjnego tematu Janunio.

Smużenie - to według mnie,sytuacja gdy na meczu Polska-Anglia koszulki biegają za zawodnikami.

Czy nie przeszkadza ci słowo pixeloza - właściwie też nie ma definicji.


Pozdr.
 

janunio

New member
Bez reklam
Na tym forum dwa dni to czasem epoka.
Do rzeczy,

[1] Też nie używam pojącia pixeloza.
Ale rozumiem je tak:
Na kompie ogladam fotografię w kompresji jpg.
Używam od dziecka PSP (v. 7 i v.9). Zawsze nieznosiłem Corela i też widzę że miałem rację bo Corel wreszcie kupił sobie Pain Shop Pro.

Weż wyjściową fotkę o rozmiarach 1920 x 1080 czy 1280 x 720.
W PSP 7 klikając lupką powiększasz do 1:1. Jeszcze się nic nie dzieje. Teraz powiększając raz jeszcze zaczyna się upscaling. Znany nam z LCD itd.
Jakość fotki z kolejnym powiększeniem pogarsza się.
Zaczynasz widzieć ziarno, zniekształcenia - artefakty i wreszcie cyfryzację ( to chyba jest ta pixeloza).
W opcjach zachowywania jpg jest możliwość określenia stopnia kompresji.

Standard to 15%. Weź więc 75% i zobaczysz co zostanie z twojej fotografii. Oczywiscie rozmiar pliku spada znacząco.
A w TV musimy przpchnąć 50 takich fotek na sekundę.
Przy nieruchomym obracie jest OK ale jeżeli kamera robi przejście czy zooming robi sie dramat
Możesz także zdegradować go zmiejszając paletę kolorów.
Skutki równie tragiczne.
Aby transmisja TV była płynna właśnie używa się takich metod.
Albo redukcja palety, redukcja kontroli błędów czy stopień stratnej kompresji ułatwia przekaz kosztem jakości obrazu.
Później posiadacze ekranów np. LCD upscalują 480 / 576 linii do 768 i narzekają, że dobrze to wygląda ale dopiero z 3,5 metra.
To niech kupią CRT 15" i wszystko będzie pięknie wyglądało już z 1 metra. Trzy takie TV dla keżdego w rodzinie + dwa dla ewentualnych gości i jest extra. Ale nie o to chodzi w tym wszystkim.

[2] KOszulki za zawodnikami to jest nieznany mi objaw był w radzieckich Rubinach.
Smużenie nie ma prawa wystapić nawet przy 12 ms czasy reakcji matrycy.
Nigdy nie uda sie opanować także obrazu gdy kamera zoomuje czy obraza sie lub filmuje sceny za oknem pędzącego samochodu.

Wiemy, że oświetlone reflektorem zamykające sie nożyczki generują ruch cienia szybszy od prędkości światła.
To trzeba przemyśleć.
pozdro
 
Do góry