SAMSUNG LE32M51B / LE32M61B

pola

New member
Proszę forumowiczów ,a szczególnie Pana kiki o opinię na temat
odbiorników Samsung:
LE32M51B;
LE32M51B.
Są to chyba nowości i chcę wiedzieć czy bardzo odstają od zachwalanych na tym forum odbiorników.
Serdecznie pozdrawiam.
 

umazaki

New member
No witam! Widze że nie tylko ja mam pytania co do samsunga i widze świeżą osobie. Chciałem tylko ostrzec, (bo sam założyłem posta na temat LE32M51B) że ci ludzie jakby nie jażą o co chodzi człowiekowi zadjącego pytania, a szczególnie nie wiedzą co to rada. Osobiście chciałbym pomóc ale niesetety nie posiadam odpowiedniej wiedzy. Tylko ostrzegam przed stratą czasu, polecam zagraniczne fora, tam ludzie bardziej wiedzą o czym pisać. Pozdrawiam i życze powodzenia w rozwiązaniu problemu!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
umazaki - nie zrozumiałem Twojego postu - możesz jaśniej ?

Pola

Mamy do dyspozycji 32 M 51 ale nie mamy 32 M 61
Mamy 40 M 61.
Tylko tak możemy. Nie wiem czy taki wynik jest możliwy do porównania.
jeśli tak - możemy to zrobić - daj odpowiedż.
Podaj też na co zwrócić uwagę?
Od poniedziałku ostra praca na testami wg. waszych i naszych zasad. Zdjęcia będą publikowane - a oceny jakości będziecie pdejmować sami.

pozdrawiam
 

szarp

New member
Do Kiki - pytanie o testy. Na razie wyniki - po całym forum.

Hej pola

Też mnie interesował model 32M61 ale w Polsce go nie uświadczysz. Nie wiem dlaczego. Może ktoś zadzwoni do Samsunga i się zapyta? Wg mnie powinien być lepszy od 32M51B.

Swego czasu juz miałem kupić 32R51B ale ze względu na jego wady:
- brak sterowania backlight'em (jest jakieś kocie oko ale zmienia jasność panelu a nie podświetlenie!)
- kłopoty z wyrazistością szczegółów szczególnie mocno ciemnych. DNI'e jasne jeszcze rozjaśnia - ciemne przyciemnia. Forumowicze z zagranicy sugerują bajery powyłączać.
- są problemy ze smużeniem tearing effect przy HDTV ( nie wszyscy to mają ale zdaża się) są to takie maźgaje pojawiające się raz czy 2 na kilka sekund. Jest to błąd w implementacji softu.

Tak więc liczyłem że wersja m61 z matrycą S-PVA (S-PVI - różnie podają) będzie ciekawsza i błędy będą poprawione. Z tego co wiem backlight'u nie ma ale może reszta jest lepsza.
 

Robo_G

New member
Witam,
Dokładnie tydzień temu zakupiłem telewizor SAMSUNG LE32M51B po kilku tygodniach studiowania internetu i różnych forum, wybór padł na samsunga m. in. dlatego że w sklepie którym go zakupiłem był bardzo dogodny system ratalny, niestety sklep nie miał w swojej ofercie SHARPa do którego z różnych przyczyn mam większe zaufanie... w każdym razie wybór padł na ten model.

Co mogę powiedzieć o tym TV po tych kilku dniach oglądania - zaznaczam że nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i cały czas jestem na etapie eksperymentowania z doborem odpowiednich ustawień obrazu, moja ocena jest czysto subiektywna i pewnie nie wolna od emocji wynikających z posiadania pierwszego "płaskiego TV" wiszącego na ścianie :).

Moje źródła obrazu to raczej średniej jakości TV kablowa, DVD podłączone przez euro, laptop /złącze standardowe PC/.

A więc PLUSY to:
- dla mnie znakomity design, dużo lepszy niż w serii R Samsunga i jeden z lepszych biorąc pod uwagę konkurencję, dla mnie to ważna cecha bo TV to też mebel w mieszkaniu, ale oczywiście to kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje,
- czas rekacji matrycy 8 ms - REWELACJA - nie zauważyłem żadnego smużenia czy rwania obrazu przy szybkiej akcji, napisach itp. to naprawdę robi wrażenie...
- znakomicie się spisuje jako monitor do komputera PC /dla mnie to miało znaczenie/ chociażby ze względu na możliwość odtwarzania filmów HDTV z peceta, przynajmniej na razie odpada koszt zakupu drogiego odtwarzacza stacjonarnego, żadnych problemów z wykryciem sprzętu - obraz żyleta lepszy niż na moim LCD w laptopie, a granie w gierki na 32" chyba nie muszę mówić....
- do obrazu też nie mam większych zastrzeżeń, znakomita biel, czerń też jak na LCD bez większych zastrzeżeń, nasycone kolory ogólnie w swojej klasie obraz bardzo dobry,
- bardzo dobre menu intuicyjne, delikatne nie rzuca się za mocno w oczy...
- TV ma chyba wszystkie możliwe złącza... pod tym względem full wypas... nawet jest złącze audio jack do laptopa.

Wady:
- chyba rzeczywiście z tym odwzorowaniem szczegółów jest coś na rzeczy z LCD Samsunga, spróbuję z wyłączeniem bajerów typu autocontrast, cyfrowa redukcja szumów może tak będzie lepiej, do jakości DVD nie mam zastrzeżeń, ale na kablówce rzeczywiście można odnieść wrażenie że obraz mógłby być bardziej szczegółowy...

Generalnie uważam że to bardzo dobry zakup za kwotę nieco ponad 6 tys. złotych... POLECAM wszystkim którzy chcą używać TV do czegoś więcej niż oglądania kablówki, a w przyszłości poszaleć na HDTV....

P.S. Z tego co wiem seria M61 rzeczywiście nie jest dostępna na razie w Polsce /nawet na stronie Samsung Polska nie jest wymieniany w ofercie/ ale z tego co się o nim pisze jest jeszcze lepszym modelem /wynika to poniekąd z numeracji/ - przede wszystkim ze względu na ilość kolorów wyświetlanych przez matryce...
 

pola

New member
kiki napisał:
witam
umazaki - nie zrozumiałem Twojego postu - możesz jaśniej ?

Pola

Mamy do dyspozycji 32 M 51 ale nie mamy 32 M 61
Mamy 40 M 61.
Tylko tak możemy. Nie wiem czy taki wynik jest możliwy do porównania.
jeśli tak - możemy to zrobić - daj odpowiedż.
Podaj też na co zwrócić uwagę?
Od poniedziałku ostra praca na testami wg. waszych i naszych zasad. Zdjęcia będą publikowane - a oceny jakości będziecie pdejmować sami.

pozdrawiam

***************************************************
Serdecznie Pana pozdrawiam .
Oczywiście takie zestwienie także bardzo mnie interesuje.
Jestem w trakcie szukania 32" LCD , i do tej pory po różnych
porównaniach ukierunkowałam się w stronę JVC lub SHARP-a.
Niemniej po prześledzeniu licznych publikacji na temat SAMSUNG-a,
moje zainteresowanie przesunęło się deczko w jego stronę.
Chodzi przede wszystkim o najnowsze 32" modele tej firmy.
Moja ciekawość dotyczy następujących parametrów tego sprzętu:
- regulacja głębi czerni + subiektywna Pana ocena w porównaniu
z JVC, SHARP-em;
- poziom bieli + subiektywna Pana ocena w porównaniu
z JVC, SHARP-em;
- wierność odwzorowania barw w stosunku przyjętych standardów;
- poprawność formatowania ramki odbieranego programu;
- stopień smużenia w scenach dynamicznych;
- zdolność do odwzorowania drobnych szczegółów w obszarze
zacienionym i rozjaśnień ;
- ocena wyrazistości , a zatem i ostrości obrazu wraz
ze stopniem rozmycia obrazu przy przejściach z koloru na kolor.
- jakość obrazu z różnych źródeł tj. od zwykłej anteny naziemnej
po HDTV.
Trochę tego się nazbierało ,ale gdyby Pan był w stanie udzielić mi
odpowiedzi ,byłabym bardzo wdzięczna .
Do czasu zakupu sprzętu mam jeszcze trochę czasu, ale chcę się solidnie przygotować do tematu i proszę Pana jako profesjonalistę o pomoc.
Acha.Proszę o pańską opinię czy warto zawracać sobie głowę odbiornikiem PHILIPS 32PF9966.
Dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Pola - nie wiem do jakie ktegorii cenowej
Najlepsza czerń- Sharp. GD1
Poziom bieli - podobny
wierność barw Sharp GD1 - JVC C 50
zdolność odwzorowania - Sharp GD 1
stopień smuzenia JVC C 50
wyrazistość i ostrość GD1
Jakość z różnych żródeł - GD1 Sharp
Philips 9976 - grał extra / 7320- goorzej
pozdrawiam
 
Do góry