Sharp GD7 a Sharp GA6 w Anglii

TOmeKK

New member
Szukam naszej opinii nt porównania obu modeli.
Wg angielskiego forum AV model GD7 mimo tego, że droższy i z wbudowanym tunerem DVB-T ( jak oni piszą Freeview - bo to nazwa platformy ) nie ma regulacji jasności lampy ( backlight ), co może być problemem w warunkach dziwnych jak zachodzące słońce, itp.
Ma to być istotne w ustawieniu poziomu czerni - jednej z podstawowych rzeczy i problemów w LCD.

Jedni klną na czym świat stoi, że Sharp zapomniał i regulacja jest automatyczna, inni cieszą się że ją mają i zaoszczędzili kilkaset funtów.

Wg ang. forum panel jest identyczny ( wbrew opiniom na naszym forum ), w GD1, GD7, GA6, zresztą słyszałem to od Sharpa bezpośrednio w Berlinie, róznica to jest wbudowany tuner cyfrowy telewizji naziemnej, (w GD1 w osobnej skrzynce, w GD7 w obudowie), który kosztuje 50 euro. Ponieważ w PL do dzisiaj nie wiadomo kto i jaką platformę będzie miał, czy kompresja to MPEG-2 czy MPEG-4, oraz to, że niektóre tunery są z dyskiem twardym do nagrywania, myślę, że lepszym rozwiązaniem dla Polski w tym momencie jest GA6. W necie za 37 GA6 cali jest za 2000 euro.

Ktoś opisywał już tutaj 32. Czy możecie potwierdzić te informacje.

Było tutaj bardzo dużo o Sharpie P50, jednak GA6 z panelem znacznie lepszym za podobną cenę to będzie atrakcja. Aha, jeszcze o ustawieniach, Angole twierdzą, że bawią się ustawieniami przez kilka tygodni, zanim obraz się ustabilizuje, utrwali, czy to mozliwe?

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
32 ga 6 przyjadą w piątek - więc też dostana się na testy.
Jakie są matryce i w których - nie wiem .Ale mam jutro spotkanie w Sharp Polska , więc poprostu zapytam.
sharp 32 Gd 7 - to wspólne dziecko Sharpa z Loewe.
Posiada zdecydowanie inne mozliwości regulacji niż pozostałe modele .Posida też stanowisko multimedialne.

Ponieważ sporo osób korzysta z dobrodziejstw telewizji kablowej , to większość pytan dotyczy problemu - ok. że extra w HDTV - ale jak z kablówki.

Dziś też gościł jeden z forumowiczów na pokazach. Jakaż radość ,że dzięki forum - przygotowany do rozmowy jak malo kto .
Też stwierdził ,że GD1 -to mistrz .
Że super chodzi GD7 i JVC C 50.
Dziś również jeden z Was robił na bazie wlasnych materiałow , własne porównania w MM./ Wynik podobny/

Wszystko jednak oscyluje wokół - Jakosci sygnału i środków.

Ga 6 w sklepach internetowych - nie będzie kosztował drozej niż na Allegro.

pozdrawiam
 

Gatekeeper

New member
kiki,
zapytaj się też o tą regulacje jasności lampy i o rodzaj matrycy (czy to jest ta sama co w GA6E). Boli mnie to trochę, bo chciałbym właśnie GD7 nabyć.

pozdro
 

TOmeKK

New member
Chciałem usciślić- w GD7- regulacja lampy jest automatyczna, w zależności od warunków otoczenia - może Loewe uprościło menu dla Niemców,w GA6 można to ustawić i zmienić samemu i wynika z rozmów, że GD1, GA4, GA3 mają regulację.

Dla użytkowników, którzy kupili gd7, było to dyskryminujące ograniczenie. Porównano menu i jest to prawda. Problemem jest czy to ma wielkie znaczenie. Mam nadzięję, że Kiki to sprawdzi.

Pozdr.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie wiem o którą jasność lampy chodzi, jeżeli podacie nazwę z menu z ga6 to jakoś uda mi się sprawdzić w gd7. Z wstępnych oględzin gd7 wg mnie posiada funkcję sterowania jasnością lamp podświetlających ekran, lecz chce się upewnić, że mówimy o tych samym parametrze, żeby nie wyszło, że ja mówie o alufelgach a komuś chodziło o szyberdach :p
 
Do góry