Nowe Sony Bravia a Samsung

TOmeKK

New member
Re: Czy tylko czas odświerzania się liczy? (komentarz)

Pytanie do Wyjadaczy: Kiki, Janunio, Ar2.

Nie mogę się zdecydować na zakup LCD. Męczy mnie Sharp od dawna, czekam na 37 GA6, żeby go zobaczyć w PAL ( widziałem w HD w Berlinie ). Ale ostatnio zwrócił moją uwagę Sony Bravia KLVV40A10.

Nie mogę nigdzie znaleźć jaki to ma panel. Na pewno Samsung. Ale czy od modelu LE 40 M 61B, czy LE 40 M 51B, czy LE 40 R 51 B.

Czym one się różnią, w katalogu pierwszy M61 ma mieć 6 miliardów kolorów, M51 i R51 tylko 3 miliardy. Wszystkie są WXGA czyli taka sama rozdzielczość 1366x768. O co chodzi?

Widziałem M61 i M51 w akcji, nie widzę różnicy.

40 cali Samsunga M61 i Sony Bravia seria V widziałem za 14 z kawałkiem, to niezła cena za wielkość i super obraz, na wejście.

W internecie jeszcze lepiej.
Poproszę o poradę.
 

janunio

New member
Bez reklam
Ja to o Samsungach
W Saturnie przez pewien czas stały obok siebie 40M61 i 40M51
Jest tam już topowe źródło sygnału HD ( twardy dysk i mixer rozdzielający sygnał przez komponentowe łącza na 5 ekranów).
Moim zdaniem M61 grał nieco lepiej.
Komputer pokładowy (inny engin) sprawniej eliminował szumy wizyjne.
Czy SONY ma w tym przypadku matrycę SAMSUNG ?
To bardzo możliwe. Są bowiem oficjalne doniesienia o "współnym przedsięwzięciu" w produkcji 40" i 46" matryc.
SONY zwykło uutajniać szczegóły a stosowanie komponentów innych firm to było kiedyś nie do pomyslenia.
Spróbój zapytać na infolinii SONY. Może coś wiedzą.
Pamiętaj jednak, że dawką informacji zarządza TOKIO i nasi wiedzą tylko tyle ile im wolno.
Matryca to nie wszystko. Liczy się także komputer pokładowy a SONY jest w tym ( było) na pewno lepsze niż SAMSUNG.
 

TOmeKK

New member
Re: Który z wymienionych ?

Dzięki Janunio, napisałem maila do Sony pl, nikt nie raczył odpowiedzieć.

Prawda jest taka, że mam Sony 29 od wielu lat,jest dalej super, nie załapali się jednak do czołówki w LCD. Czytałem gdzieś, że w Japonii się nie sprzedaje marka, bo japończycy wiedzą, że w środku Korea, muszą sie nie lubieć.
Jedno jest pewne, zmiana sub-brandu Wega na Bravia albo jest chwytem marketingowym, albo rzeczywiście polega na układach w środku. W końcu w najkrótszych nawet charakterystykach produktu mówi się o chipach Faroudja jako super rzeczy która pomaga sprzedać produkt. Przetworniki muszą być ważne w zamianie sygnału.

Moim skromnym zdaniem, to jest Samsung w innej obudowie, obraz 1080i i Pal wygląda super. Wiem, że ktoś skrytykował bardzo 32 cale, ale nie było powiedziane który model. Jest niższa klasa S ( odwrotnie niż w mercedesach :D na pewno z innym panelem- w reklamach podkreśla się różnicę).

Czy możecie przetestować serię V, seria W rózni się oprócz wyglądu zamontowanym subwooferem o mocy 100 W, panel jest ten sam ( tylko jaki? ).

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp GD7 a Sharp GA6 w Anglii

witam
oficjale źródła podają ,że Sony korzysta z paneli Samsunga.
Testowaliśmy serię V 32 a 10.
SHarp 32 GD 7 - wypadł znacznie lepiej .
Porównanie wstepne zdjeć masz tu -

http://hdtv.com.pl/modules.php?op=modload&name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=823

Testy będą szczegółowe - więc więcej zobaczysz niebawem.
Wazniejsze dla mnie - bo rozumiem że nosisz sie z zakupem - podanie warunków do tych dużych ekranów.

Wszystkie 40" bedą w extra cenie
Sa nowe - extra ceny 40 R 51 - poniżej 10.000
40 M 51 11.000
40 m 61 12.000


róznice w danych wyłapać łatwo .
jak w rzeczywistości i czy marto dreptać na poziom m 61 czy wystarczy na r 51 - okaże się za klka dni.

Jesli bedziesz miał jeszcze watpliwości - zamówisz pokaz w domu .
I sam ocenisz wg. własnych spostrzeżeń.
Kilka dni i bedziemy wiedzieć więcej.

Moze uda się już zrobić szerszy test zdjęciowy.

pozdrawiam
 

TOmeKK

New member
Dzięki czekam na rezultaty. Czy nie jest jednak tak, ze 40 i 46 cali to Samsung i Sony, a poniżej mają inne, różne panele - tak napisał powyżej Janunio.

Więc chcąc kupić 40 cali test 32 Sony nie jest miarodajny.

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sony - posiada matryce Samsunga
Samsung - nie bedzie miał w ofercie 46''- problemy z matrycami.
test 40 " Samsunga M 51 i M 61 -już jutro.
Sony 40" V - zamówiony

super cena jest na LCD 40 R 51 Samsunga.
pozdrawiam
 

TOmeKK

New member
Moje wielomiesięczne poszukiwania zbliżają się chyba do końca.
Myślę, że moja lista jest coraz krótsza.


Przywiozłem kilka kilo folderów z IFA, wynika z nich:


Samsung serii M61 ma panel typu S-PVA.

Seria M51 i R51 mają panele typu PVA.

S-PVA ma czas reakcji 8ms i kąt 178 stopni, czyli to samo co w Sony Bravia serii V. Mają też wyższy kontrast.

:bober:

BARDZO mnie interesuje porównanie:

Sharp 37 GA6, GD7
Samsung LE 40M61B
Sony KLV V40A10

Kosztują ok. 2100-2800 euro. Teraz tylko zapowiedziane przez Kiki testy.

Nie ulega wątpliwości, że wybór to kwestia indywidualnych preferencji i zastosowania, ale kupując teraz, każdy chce mieć najlepszą wartość w stosunku do ceny. Nie wierzę w 100% neutralność przyznawanych nagród, ale Samsung 40M61 ma ją chyba zasłużenie. Jedyny dylemat to głębia kolorów na pewno lepsza u Sharpa. Proszę o testową podpowiedź!

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wszystkie dostepne ekrany , jutro ciężki dzien - pomocyyyyyyyyy
zobaczymy co wyjdzie.
a jeszcze w testach mamy CRT.
pozdrawiam
 
Do góry