Zakup LCD/Plasma subiektywny poradnik

basil102

New member
Witam Wszystkich Forumowiczów,

Jako, że stoję przed zakupem telewizora LCD, a do zakupów w kwocie kilku tysięcy na ogół się przykładam, poczytałem to forum, zasięgnąłem porady fachowców, odwiedziłem kilka fachowych i kilkadziesiąt mniej fachowych sklepów i mogę podzielić się z Wami pewnymi, myślę, że pomocnymi wskazówkami. Według mnie:

1. Szukajcie opinii profesjonalisów, np z tego właśnie forum, jest tu kilka osób, które mają naprawdę szeroką wiedzę z opisywanego zakresu. Opiszcie swoje niezbędne wymagania ( HDMI, HDTV, cena, etc. ), to pozwoli Wam stwotzyć listę odbiorników, które bedziecie chcieli poównać ze sobą.
2. Znajdźcie jakiś profesjonalny sklep ( ja mam już swój no. 1 ), w którym umówicie się na testowanie wybranego przez Was sprzętu ( z takimi odbiornikami jakie chcecie, z takim sygnałem, który macie w domu, a nawet z ulubionym filmem ).
3. NIC nie usprawiedliwia zakupów w sklepie sieciowym, uwierzcie. Na poparcie tej tezy przedstawię Wam następujące fakty: z racji swojej pracy jestem codziennym ( dosłownie ) gościem jednej z sieci, co prawda nie działu RTV, ale po kilkudziesięciu wizytach poznałem również kierowników działów RTV. Poprosiłem kiedyś o pomoc w wyborze LCD. W odpowiedzi usłyszałem, że ok, ale żebym sam po hali nie chodził i nie wyciągał wniosków na podstawie obejrzanego obrazu, ponieważ pracownicy celowo rozregulowywują TV, by uwypuklić "dobry" obraz w odbiornikach, które chwilowo opłaca się sprzedawać ( marża, koniec serii, zalecenia dostawcy, wewnętrzny konkurs na najlepszą sprzedaż wśród pracowników ). Tak samo jest z sygnałem, np. promowany odbiornik ( Panasonic 37 PV 500 ) ma sygnał HDTV z tunera ( choć nie powiedzą Wam o tym ), a inna, równie dobra plasma ( Panasonic 42 PA 50 ) sygnał z rozdzielnika zwykłego sygnału antenowego. Zgadnijcie co kupują niezorientowani klienci, nie uzyskawszy fachowej pomocy ze strony personelu. Albo piszą Ci noiedoszli klienci, na różnych dziwnych forach, po wizycie w sieciowym sklepie, że żaden z oglądanych LCD/Plasma nie dorównuje jakością CRT. To tak jakby w Subaru Imprezę WRX nalać oleju opałowego zza wschodniej granicy i powiedzieć, że ten samochód jest do d... Z sypmatii do moich znajomych z tego sklepu nie podaję nazwy, ale jestem pewien, że dotyczy to wszystkich sklepów sieciowych ( zerknijcie zresztą na posty na tym forum, ktoś kupił w Mega Avansie LCD z wypalonymi pikselami, ktoś plasmę Panasonica PA 50 w MM bez przetestowania w domu ze swoim sygnałem...zgroza ).
3. Biorąc pod uwagę, że w każdym, małym, fachowym sklepie ceny są dużo niższe niż w jakiejkolwiek sieci, nawet odległy wyjazd do profesjonalnego sklepu na test wybranego sprzętu ( i zakup wybranego modelu ) jest ze wszechmiar uzasadniony ekonomicznie. Poświęcą Wam tam tyle czasu ile potrzeba ( mi, wczoraj ponad 3 godziny ), zrobią takie testy, które są dla Was ważne ( np. skalowanie obrazu ) i nie powiedzą, że czegoś podłączyć się nie da lub komuś się nie chce.
4. W tym momencie, prawdopodobnie już wybraliście swój telewizorek. Jeśli podobnie jak ja, jesteście wyjątkowo upierdliwi ( sorry Panie Krzysztofie :oops: ), to zostają Wam 2 modele, z których zdecydować możecie się tylko na 1 ( ...a może by tak drugi do sypialni :twisted: ). Prosicie więc o pokaz w domu, podłączacie pod swój sygnał i w okamgnieniu wiecie już, który model jest stworzony dla Was ( obydwa??? :D ).
Macie w takiej sytuacji 100% pewność, że zakupiony telewizor działa najelpiej w Waszych, domowych warunkach.
No to teraz już na pewno siedzicie i rozkoszujecie się obrazem z Waszego nowego nabytku...

Pozdrawiam

Rafał

Panie Krzysztofie, Dziękuję za pokazy i testy, jestem teraz dużo mądrzejszy :), zakupy za 1,5 miesiąca
 

tuptus55

New member
A może by tak stworzyć wątek podwieszony "Porady dla kupujących telewizor HDTV" i do tego wątku moderator przenosiłby najcenniejsze uwagi i pytania jakie trzeba zadać przy zakupie.
 

castor

New member
witam.
zgadzam się w 100%. Od tygodnia przeglądam forum / naprawdę kopalnia wiedzy/ i najpierw miał byś tv CRT ale im dalej w las to .... zachciało się telewizora LCD. Fundusz max to 4000 k. No i się zaczeło szukanie , po przeczytaniu prawie wszystkiego tutaj pozostały na placu boju . SHARP LC26P50E i LC-26GA6E /drochę droższy :evil: / odległość do lcd 3m a sygnał /kabel,dvd, no i później hdtv/. No ale wracając do tematu to właśnie dzisiaj widziałe w "akcji" te modele /Koszalin EMKA/ no i ......... tak jak byłem napalony tak widząc je ciśnienie opadło. Właśnie tak myślę po poście BASILA że chyba w tym przypadku zadziałały "siły nieczyste" dodając swoje 3 grosze. Samsungi i Sony ,a nawet LG chodziły IDEALNIE. Popieram pomysł z wątkiem o najcenniejsze rady dla kupujących. Może jakieś przykładowe podchwytliwe pytanka do "super sprzedawców" w naszych sieciach aby zdemaskowac ich niecne praktyki :) . pozdrawiam
 
Do góry