BENQ - ciekawostka... BenQ DV3750 full hd

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ciekawy ekran. TRzeba jeszcze troche doliczyc , chociaż tuner HDTV . Cena dobra , ale wolę sprawdzić przed zakupem
pozdrawiam
 

Lupus

New member
za te pieniądze i parametry ( przynajmniej na papierze ) ten Benq jest wart uwagi, kiki czy istnieje możlwość aby ten produkt pojawił się u ciebie w ofercie ??? Jestem ciekaw jak wypada w porównaniu z innymi lcdkami.
 

janunio

New member
Bez reklam
W sprzedazy od 06.10.2005. Będzie też ( juz w USA) model 46".
Jeżeli ceny i parametry zostaną utrzymane to mamy załamanie rynku LCD.
BenQ przychodzi z branży komputerowej gdzie jest jedyny prawdziwy wolny rynek bez zmowy producentów.
Już raz rzucili rynek na kolana załamując ceny 2 lata temu na DVD nagrywarki i playery do PC.
Panowie !
37", 1920 x 1080, Motion Adaptive De-Interlacing, 8ms gray to gray

i to wszystko za 1 333 eu = 5 200 zł brutto

http://www.cyberport.de/item/2/1/0/59497/BenQ_DV3750_LCD-TV_37_Zoll_-_94_cm_-HD_ready-.html?APID=6

http://www.benq-eu.com/products/LCDTV/?product=576&page=specifications
 

tuptus55

New member
O kurde :shock: Jeśli BenQ ma taką jakość w tych LCD-kach jak w produkowanym do tej pory sprzęcie komputerowym to faktycznie szykuje sie spadek cen :p "Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać"
Tylko, że ten BenQ jest dostępny dopiero od 06.10.2005 (przynajmniej w Cyberpot) i nie wiem dlaczego ale w różnych miejscach podają raz 8ms, a raz 12ms czas reakcji matrycy. Czy ktoś wie którego producenta tam są matryce?
 

shat

New member
Film z kamery.

Pierwsza cena 6380 pln sprzedaja go na Allegro (chyba z pod Warszawy). Dostepny od czwartku 29.10.2005... Weare witing for test... :)
 

shat

New member
Jesli ktos juz sie tym LCD bawil niech cos napisze bo z tego co zaczynam sie interesowac naprawde jest godny uwagi. Ciezko bylo mi dzisiaj znalezc dystrybutora tego LCD. Dzwonilem do kilku autoryzowanych (nazwijmy to) przedstawicieli handlowych aka menager'ow firm ktore wspolpracuja z BENQ, niestety bez rezultatu... Czasem mialem wrazenie, ze nic o takim sprzecie nie slyszeli (mimo, ze powinni robic propagande swojego sprzetu z ktorego piwinni miec profity)... Mam telefon kontaktowy do osoby ktora je posiada i daje 2 letnia gwarancje, nie rozmawialem o szczegolach (typu czy Polska gwarancja, pilot, jaka matryca itp, itd..)... Gdy poznam wszystkie detale just inform you.

Mr.S
 

tuptus55

New member
shat napisał:
... czy Polska gwarancja, ...
Nie istnieje coś takiego jak Polska Gwarancja. Kupując w Polsce czy w jakimkolwiek karaju Unii Europejskiej otrzymujemy gwarancję producenta, którą wystawia importer na teren Unii. Ta gwarancja obowiązuje na terenie CAŁEJ UNII (także Polski). Jeśli jakiś "serwis" "autoryzowany" twierdzi inaczej należy go podać do sądu za ograniczanie praw konsumenta. W każdej inspekcji handlowej można się dowiedzieć gdzie iść aby wygrać z "serwisem".
Twierdzę tak gdyż już wielu znajomym pomogłem samą rozmową z serwisem. W inspekcji handlowej podadzą wam jaka ustawa o tym mówi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie jestem pewien co do Eurogwarancji.
Pani ds koordynacji współpracy Unii Europejskiej - w rozmowie ze mną stwierdziła ,że nie każda firma w Polsce musi honorować eurogwarancję.
www.dsv.com.pl - poczytaj ostrzeżenie.

o BenQ - popytam . Może się uda go dostać

pozdrawiam
 

Lupus

New member
kiki było by fajnie gdybyś porównał tego BenQa z innymi czołowymi lcdkami jak np. JVC, Sharp czy Samsung.
A swoją drogą czy jest jeszcze jakiś tv lcd oferujący taką rozdzielczość ?
 

BoDeX

New member
janunio napisał:
W sprzedazy od 06.10.2005. Będzie też ( juz w USA) model 46".

Podaj proszę źródło informacji , że model 46" będzie dostępny w Europie . Ciekawe jak wypadnie porównanie cen z Samsungiem 46", który kosztuje ciągle w okolicach 25 000 pln.?

A tu już ktoś nim handluje - http://www.digitalo.pl/product_info.php?products_id=190

Ciekawe ile by kosztował u "prywatnych importerów" ?
Ceny z idealo.de mają się nijak do "polskich hurtowni " w niemczech i może uda się zejść poniżej 5 000 pln.
BenQ zrobi rewolucję i na tym rynku !

Pozdrawiam
 

BoDeX

New member
Ciekawe jak wypadnie porównanie cen z Samsungiem 46" napisał:
Pobieżne porównanie cen w USA na modele 37" i 46", pozwala wysnuć wniosek , że "polska" cena 46" powinna oscylować w granicy 12 000 pln. - a to wróży TOTALNY sukces tego modelu !!!

Pozdrawiam
 

szarp

New member
co za matrycę ma to BENQ. Otóż jej producentem jest AU Optronics, firma należąca do BenQ. Jest to 3 co do wielkości producent paneli na świecie (ciekawe komu jeszcze sprzedają).

Matryca jest wykonana w technologi Premium MVA i ma czas G2G 8ms. Pod koniec tego roku mają zacząć producję matryc AMVA o znacznie lepszych parametrach.

Witam jestem tu nowy ale od kilku już miesięcy zaglądam na to forum. Ten BenQ mnie bardzo interesuje. Sam przymierzam się do LCD'ka. Mój tym to SAMSUNG LE 32M61B (w Polsce ciągle nie dostępny), typ nr 2 LE 32R51B ciekawy jestem również serii M51B.
 
Do góry