No i jest - JVC 32S60

jeff9

New member
W poniedziałek wieczorem zamówiony, w środę rano już był (z Olsztyna do Zielonej Góry!). Po uruchomieniu i podłączeniu (antena, satelita, dvd) nawet nie trzeba było dużo ustawiać (chociaż możliwości ustawień są spore) obraz extra, kolory super. No i drobnostka - włączenie TV sygnalizuje niebieskie światełko, którego jasność też można regulować! Widzę, że to był dobry wybór (m.in. za sprawą tego forum :lol: ). Co do zakupu to proszę tego nie brać za krypto reklamę ale jako radę dla przyszłych kupujących w internecie. TV zakupiony w sklepie LOCO z Olsztyna. Po dwóch mailach transakcja była praktycznie zakończona a żona jeszcze się potargowała i obniżono trochę cenę. Widać, że obsługa jest ludzka. Ogólnie super!
 

rafaello

New member
Witam, to na jaką cenę wytargowałeś ?

--> Kiki, mam prośbę, czy możesz coś powiedzieć więcej na temat interfejsów kart pamięci w 37M60(BO) ? Obecnie porównuję JVC z Panasonikiem. Panasonic nagrywa na kartach w Mpeg-4 ale tylko z rozdzielczością 320x240 (nie udało mi się sprawdzić trybu full-screen). JVC ma MPEG-2, ale pytanie czy i w jakiej rozdzielczości nagrywa. Może masz źródła dokumentacji, bo poza drobnymi szczegółami technicznymi na WWW nic nie znalazłem.


thks i pzdr,
 

Glova

New member
No to gratulacje! Sam planuje podobny zakup wiec ta informacja bardzo mi sie przyda. Powiedz mi jeszcze jak mozesz, czy odbierasz sygnal z kablowki ZTP? Jakie wrazenia?
I jeszcze jaka masz odleglosc od ekranu?

Pozdrawiam
 

jeff9

New member
Cena 6650 (200 w dół niż w sklepie i transport gratis). Kablówki ZTP nie mam ale odbiór z anteny jakościowo mam podobny i jest nieźle (musiałem się tylko trochę przyzwyczaić bo obraz jest trochę inny niż w CRT). Przy odległości 3m ogląda się komfortowo, bliżej trochę pikseloza.
 

Glova

New member
Pikseloza powiadasz... Tego sie wlasnie obawiam i sklaniam do 26'' (mam mniej niz 3m), ale jeszcze decyzja przede mna. Tym bardziej, ze kusi pograc w cos na kompie na duzym ekranie.
Co to znaczy "musialem sie tylko troche przyzwyczaic"? Chodzi o format panoramiczny, czy np. odwzorowanie kolorow (czern), czy tez wlasnie pikseloze?
Przy okazji - moze jestes w stanie ocenic. Na pewno byles w ZG w ktoryms ze sklepow RTVEURO, Model1, Neonet i widziales tam obraz z anteny, ktory jest krotko mowiac kiepski. Czy mozesz potwierdzic, ze roznica w warunkach domowych jest znaczna? Bo mnie to co widze w sklepach na razie nie przekonuje - ale zwalam na ich anteny.

Pozdrawiam
 

jeff9

New member
Glova, jeżeli masz mniej niż 3-3,5 m to bierz troszkę mniejszy, z kompa i tak będzie wystarczająco. Co do przyzwyczajenia to ostrość a przede wszystkim wyrazistośc szczegułów jest dużo lepsza niż w CRT i dlatego na początku dziwnie sie oglądało, ale wystarczyło kilka godzin i już ok!. Jak zobaczyłem w reklamie twarz Mazowieckiego to aż się przestraszyłem jaki on jest stary. Co do jakości obrazu w sklepach (uwierz mi, że w Zielonej obszedłam wszystkie sklepy kilka razy) to sygnał najczęściej jest dzielony z jednej anteny na ileś tam odbiorników - najlepszy sygnał tego nie wytrzyma, a i anteny mają do du... Jak bedziesz w którymś to poproś o podłączenie DVD to telewizora za pomocą Euro-Euro (ja tak zrobiłem w RTVEuroAgd w Auchanie). To wystarczy. Stań w odległości ok. takiej z jakiej w domu będziesz oglądał i wtedy zobaczysz jakość. O podłączeniu HDMI nie ma mowy bo nic takiego nie mają. Jakąś reklamę testową mają na Philipsie w RTV w Carefourze ale mnie takie specjalne reklamówki nie interesowały.
 

Glova

New member
Dzieki za info.
Faktem jest, ze w sklepach antena jest fatalna, dlatego tym sie nie sugeruje. Czekam jeszcze na publikacje testow kiki (ile jeszcze? :) i podejme spokojnie decyzje.

A z odlegloscia to inna sprawa. Mam 2.8 - 2.9m. Chyba, ze powiesze na scianie (nie jestem przekonany), to bedzie 3m. Pewnie, ze najlepiej przetestowac w domu ale juz inny temat.

Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Oj to nie jest tak że z 2m będzie źle odbierał, ja używam C50 z 2-3m a nawet czasami z 1,5 i jakość jest bardzo dobra, a tylko jak naprawde beznadziejny sygnał z kablówki to ciut gorzej się ogląda
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś z kilkomaosobami z forum testowalismy rozne Tv LCD - między innymi 37" JVC s 60 i 37 Sharp P 50 .
Slowa jednego z nas - niech mi ktos pokaże tak dobry odbiór wielu telewizorów 36" crt z tej samej odległości - 2,-2,5 metra.
Sygnał Był ze zwyklej anteny siatkowej. Z dvd 2 - metry bez pudla . O HDTV nie wspominam. Przy obrazach dynamicznych różnice nie istotne.
Sharp 7499
JVC 8499

Klient mimo kilku godzin -/2-3 godz./ nie zdecydowal . Poprosil o pokaz w domu.

Więc z ta rozdzielczością sharpa i jego kompensacją proporcjonalna nie jest źle. JVC - ma lepsze wyposażenie.

zapraszam na pokaz . Z testami jeszcze walczymy
pozdrawiam
 

basil102

New member
TV CRT 32" - co kupić, żeby nie żałować za rok lub dwa?

:) :wink: :lol: Witam Wszystkich serdecznie,

Ten niezdecydowany klient, to ja. Faktycznie, kilka godzin na testach u Pana Krzysztofa wczoraj spędziłem. Powodem, dla którego nie wyjechałem zaś z Olsztyna z 37" kartonem jest trwający w domu remont i związane z nim wydatki, czyli.....zakupy za 1,5 miesiąca !!! Choć szczerze jednak muszę powiedzieć, że finalnej decyzji wczoraj bym nie podjął. Na ostatecznym polu walki pozostały Sharp LC 37 P 50 oraz JVC 37 S 60. Wcześniej w szranki stawało jeszcze kilka innych produktów, m. in. Sharp 37 GA6E, JVC 42 B 50 oraz X 50 a także Panasonic 37 PV 500.
Garść moich obserwacji....:
1. Sharp GD1 na Prezydenta !!! :) Tego się nie da opowiedzieć, to trzeba zobaczyć. Nie dziwię się, że ten LCD ma miano referencyjnego, chyba powinien być przechowywany Sevres pod paryżem jako wzorzec LCD
2. Plazma nie dla mnie, chyba, że jest to Pioneer 6 generacji za 20.000 - któś właśnie kupował......no coż, to taki GD1 wśród plazm na moje oko.
3. Sony KLV 32 V 10 E ok, ale świeci jakby go ktoś latarką od tyłu dodatkowo podświetlał, w związku z tym jest nienaturalny.
4. Nieprawdą jest, że Sharp P 50 nie jest HD Ready. Fakt, że nie posiada nalepki z tą informacją wcale go nie przekreśla. Testowaliśmy z Panem Krzysztofem na obrazie HDTV ( zarówno 1080 jak i 720 ) i w wyświetlaniu detali ani trochę nie ustępował JVC z serii S 60 ( a przecież to znacząco większa rozdzielczość ), a na pewno wyprzedzał Sony KLV 32 V 10 oraz Panasonica 37 PV 500
5. Przy sygnale z DVD ( po komponencie ) wszystkie wymienione TV chodzą świetnie, sprawą gustu pozostaje więc wyświetlanie kolorów, etc. Komuś, po prostu dany model nie będzie się podobał i już. Ewentualnie znaczenie może mieć złącze HDMI, jeśli ktoś ma DVD z HDMI to obraz będzie ponoć jeszcze lepszy ( wooow, jeszcze ??? )
6. Przy sygnale z anteny satelitarnej ( nie HDTV ) obraz ostry na każdym z TV ( znowu na czele GD1 ). Znowu więc osobiste preferencje co do pewnych cech każdego z urządzeń.
7. Sygnał ze zwykłej anteny ( nawet nie kablówki )....no żeby wszystkie CRT tak odbierały to świat byłby piękny. To jest normalny obraz, trzeba go oglądać z właściwej odległości, to oczywiste, ale przecież CRT nikt też nie ogląda z 1 m, bo zwymiotuje po 5 minutach. A więc 37" przy 3,5 metra, przy takim sygnale. Dla mnie exctra i jeśli chodzi o wiadomości TVP to więcej mi nie trzeba.
8. Nie kupujcie LCD czy Plasmy bez jej obejrzenia u fachowca takiego jak p. Krzysztof. Do MM czy innego sklepu dla większych lub mniejszych idiotów chodźcie oglądać obudowy. Nic więcej. Nawet znaczna odległość nie uzasadnia nieodwiedzenia jakiegoś fachowca, u którego ceny i tak są niższe niż w jakimkolwiek sklepie sieciowym. Oceny innych traktujcie jako wskazówki, ja kierując się nimi ślepo zdecydował bym się na Panasonica PV 500 i...stękałbym teraz, że nie podobają mi się kolory. Ale to nie znaczy, że nie spodobają się Wam, to nie znaczy, że one są złe. To są właśnie te subiektywne odczucia.

Podsumowując, zobaczyłam wymienione we wstępie modele, nie mogę się zdecydować między Sharpem a JVC, więc poproszę p. Ktzysztofa o pokaz w domu i któreś pudełko na pewno u mnie zostanie :))) ( szybciej, szybciej :D )

Panie Krzysztofie, jescze raz dziekuję za świetny pokaz, zostaję pod dużym wrażeniem Pana profesjonalizmu.
Pozdrawiam
Rafał
 

C1REX

New member
upadak MARS-a

Witam serdecznie.

Chciałbym się zapytać, który Waszym zdaniem telewizor jest lepszy do grania na konsolach (zarówno w wysokiej, jak i niskiej rozdzielczości), oraz jak sprawa przedstawia się z graniem roli monitora komputerowego?

Czy niska rozdzielczość Sharpa nadaje się na monitor do PC?
Jak to wygląda z JVC? Podobno ich telewizory miały z tym bardzo poważne problemy.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jaka wielkość LCD JVC ?
w jakiej klasie cenowej ?
jakie masz oczekiwania - przy współpracy?
Tylko niektore JVC chodzą gorzej przez d-sub.

Niektóre chodzą rewelacyjnie
.pozdrawiam
 

C1REX

New member
Wielkość 32 w górę
Cena do około 7000

Zastosowanie:
1. Monitor PC
2. Współpraca z x360, ps3 i starszymi konsolami.
3. DVD

Telewizja bardzo sporadycznie.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Muszę przyznaź, że dopóki nie zacząłem zaglądać na to forum to byłem zdecydowany na nowego Philipsa 37". Sharpa i JVC wogóle nie brałem pod uwagę po obejrzeniu (kiepskich) prezentacji w sklepach.
Potem spodobał mi się Samsung B51, po lekturze chciałbym zobaczyć tak wychwalany tytaj M61.

Mam teraz namieszane i nie wiem co wybrać.
O jakim sklepie w Olsztynie mówicie ?
Przejadę się tam chętnie choć mieszkam w Poznaniu i jest kawałek... Czy to kiki tam dowodzi ?

Niech mnie w końcu ktoś oświeci co dobre.
Znając pytania po przeczytaniu (prawie) całego forum podaję:

Odległość: 3,5m (Czy 37" dla tej odległości jest OK?)
Wiszenie na ścianie
Oglądał będę w 90% talewizję (kablówka)
DVD - stary (3 lata) Samsung HT-150 po złączu Euro
ale przymierzam się do zakupu HDMI.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
bedziemy robić pokazy w Poznaniu
wybierz które ekrany Cie interesują?
i zamów pokaz w domu.
Na testy w Olsztynie zapraszam codziennie.
wejdź na gg 2868228 lub na priw to się umówimy co do terminu.
Trasa do Poznania - prawie gotowa.

3,5 metra - powinno spokojnie starczyć na LCD 37"
Tak orzekają wszyscy odwiedzający sklep na pokazach. Nawet ci najbardziej sceptyczni. Pokaz robimy zewszystkich sygnałów. Na koniec z anteny dachowej.
Samsung 40 M 61 - jest również dostępny.
Fatman - nie podałeś przedziału cenowego ?


C1 Rex
w Twoim budżecie - 32" jako monitor
- Samsung 32 M 51 - tylko ten spełnia Twoje wszystkie oczekiwania./cena 6.000 zł/
pozdrawiam
 

C1REX

New member
BoDeX napisał:
C1REX napisał:
Wielkość 32 w górę
Cena do około 7000.


Będę konsekwentny - BenQ DV3750 , rozdzielczość 1920X1080 , cena : 5000 w niemczech , 6400 na Allegro ....

Na papierze to cudo, ale wiadomo jak wygląda współpraca z w/w urządzeniami? Słyszałem, że wejścia SCART nie mają obsługi RGB, a tylko to by przekreślało w moich oczach ten model.




kiki napisał:
C1 Rex
w Twoim budżecie - 32" jako monitor
- Samsung 32 M 51 - tylko ten spełnia Twoje wszystkie oczekiwania./cena 6.000 zł/
pozdrawiam

Mógłbyś uzasadnić wybór? Dlaczego akurat ten? Co jest nie tak z JVC?

Poczekam jeszcze kilka dni na testy Benqa, ale już teraz mam mały mętlik w głowie. Byłbym wdzieczny za uzasadnienie.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mógłbyś uzasadnić wybór? Dlaczego akurat ten? Co jest nie tak z JVC?

Poczekam jeszcze kilka dni na testy Benqa, ale już teraz mam mały mętlik w głowie. Byłbym wdzieczny za uzasadnienie


Witam
JVC s 60 - słabiej niż Samsung czyta literówką na ekranie . Np wp.pl lub HDTV .com.pl.
Przez kilka dni w domu wykobminowalem sobie ,że większy ekran to oczy nie będą sie tak męczyć . Niestety słaba czytelność czcionek JVC - s 60 i oddałem ekran.
Chodzi super , lepiej od wielu nagrodzonych , ale jako monitor wyłącznie , ja bym odpuscił.
pozdrawiam
Kiki
 
Do góry