TRAFIONY SAMSUNG czy też nie?

barteksax

New member
witam

13-go w MEGA AVANSIE czyli prawie tydzien temu zakupilem lcd samsung LE 32R31S
i zauwazylem ze w miejscu (tam gdzie sa rozne loga np. tvn czy polsatu) sa martwe 2 subpixele-ktore sa obok siebie(swieca na czer-niebiesko na bialym tle).
ofkoz w drugim dniu zadzwonilem do mega avansu o wymiane tego telewizora, rozmawialem nawet z kierownikiem i powiedzial mi ze nie wymienia tego sprzetu poniewaz samsung dopuszcza do 4-5 wypalonych PIXELI i jest to w karcie gwarancyjnej-ja tylko znalazlem cos na temat subpixeli,ale bardzo szczatkowe informacje.

szkoda ze to nie jest MM bo by mi wymienili bez problemu. oczywiscie tego nie widac z normalnego 'siedziska', ale widze to podswiadomie : ) po prostu jestem b.pedantyczny w tych sprawach.

pytanie?

czy ten koles mial racje i czy da sie cos z tym zrobic?


ps.Sprawdzajcie telewizory na miejscu, zaoszczedzicie czas i te cholerne nerwy!

pozdr. bart!
 

ortax360

New member
Witam niestety ale musze cie zmartwic kierownik M Avance ma racje. Wszystkie firmy dopuszcaia kilka uszkodzonycj pixeli, nie podlega to gwarancji trzeba dokładnie obei. panel przed zakupem. Nic na to nie poradzisz .
 

barteksax

New member
thx!

juz powoli te subpixele zaczynam zlewac i mi nie przeszkadzaja.
dobrze że sa tam gdzie sa.

gdyby byly na srodku to bym sie pocial mydlem : )

pozdr. wszystkich! b!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to dobra uwaga
Zachwyt - ważny. Ale emocje gasną . DObrze sprawdzić LCD.
W dobrych firmach nie znalazłem do tej pory tego problemu.
ale nawet w transporcie można uszkodzić matrycę.
Lepiej sie pilnować
pozdrawiam
 

szczygielj

New member
Gość z A... miał rację ale jest to tlko i wyłącznie kwestia dogadania sie ze sprzedawcą.Po prostu nie miał ochoty wymienić Ci tego sprzętu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
razem z klientem sprawdzamy braki na ekranie , lub sami Przed wysylką . Unika sie rozczarowań i nerw.
Panele z pixelami wymienia importer bez łaski.
pozdrawiam
 

barteksax

New member
rafaello napisał:
zgłoś się do samsunga --> http://www.samsung.com/pl/support/warranty/norma.pdf

powinni Ci uwzględnić, jeśli są 2 subpiksele tuż obok siebie (norma 2) :)
pzdr,

ale nie uwzglednia bo 2subpixele obok siebie mieszcza sie w tej cholernej normie- i sa dopuszczalne!

dzwoniłem wczoraj do samsunga powiedzialem to i owo,
a na to babka ze max w tym tel. dopuszczalnych martwych pixeli moze byc 4-5 a subpixeli 7!-chyba tyle wszystkiego to moze miec, ale ona w głowie.

coz! trzeba z tym zyc! juz nie to co kiedys 'klient nasz Pan'
wiec uwarzajcie przed zakupem na ta bande popapranych gnojow! b!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście .
Tam klient jest i zawsze będzie bez imienny.
w małych sklepach nie da się schować prze klientem. I przed wstydem się nie ucieknie.
w spermarketach nie dowiesz się wielu rzeczy , sprzedają to co maja nakazane. Sygnalem szermują jak chcą. Wpuszczają w kanał patrząc w twarz.
Mają też sztab prawników ,że się nie odważysz z nimi zacząć - bo koszty Cię wykoncą zanim wygrasz sprawę.
Nawet w największy artykule mówiącym o ekspancji Dixons - w ostatnich zdaniach autor podkreślił ,że znacznie taniej /towar liniowy-świeży / lepiej kupować w małuch sklepach.
A najbardziej Dixons boi się sklepów internetowych.

Jeden z Was odkryl bad pixel na ekranie i dostał nowy - bez mrugnięcia okiem.

pozdrawiam
 

barteksax

New member
LCD 23' - Philips?

wymieniłem go na inny!
: ) wiecie jak?

postanowiłem jeszcze raz do tego kierownika zadzwonić i trułem mu o prawach klienta, ale nie odniosło to żadnych skutków, wiec sie zapytałem go tak na koniec naszej rozmowy aby mi wytłumaczył co to jest pixel a subpixel?
po krótkiej przerwie powiedział ze pierwszy raz o takim czymś słyszy i ze zadzwoni zaraz do samsunga i wszystko się dowie-wiec ja nie wyprowadziłem go z jego niewiedzy i nie powiedziałem ze mam 2subpixele tylko 2 pixele obok siebie-wiec powiedział ze tez się samsunga o to spyta-a normy przecież wiemy jakie są.

po 5min zadzwonił do mnie ze mogę wymienić panel na inny : )

opowiem wam moja historie:
1samsunga miałem totalnie zwalonego-cos było z oprogramowaniem. wyłączał się po 5 minutach użytkowania,
a wchodząc w menu od razu.
2już opisałem
a gdy już wiedziałem że mogę wymienić na trzeci to..

ja wiedząc jak to wszystko tam u nich działa i jak sprawdzają wszystko- wziąłem X'a włączyłem najbielsza tapetę jaka mam i tak spr. panele
1 panel miał taż martwe 2 subpixele ale bardziej na środku wiec spr. tego który jest wystawiony. nic nie zobaczyłem więc go wziąłem.
Ofkoz w domu wyczaiłem 3 subpixele 2 widać do 10cm a 3 to 0.5m (ale te subpixele są jakoś zamglone przez co ich prawie nie widać) ale to już nie jest to co miałem z tym drugim czyli widziałem te subpixele do 2m.
I teraz jestem usatysfakcjonowany że mam ten telewizor który chciałem- sam go spr. i jestem z niego bardzo zadowolony.
Te panele samsunga są II klasy, więc się nie łudźcie że mój przypadek to wyjątek.
Właśnie trzeba się z tym liczyć że nic nie jest doskonałe, chyba że kupicie panele I klasy.

I na koniec chciałem wszystkim podziękować za odp. na mojego posta.
To mnie zmobilizowało do tego aby się nie poddawać i wciąż ubiegać się i walczyć o swoje.

Pozdrawiam Was wszystkiech! 3majcie się! Bart!
 
Do góry