Idealny telewizor LCD do gier (X360 , PS3)

Gatekeeper

New member
Witam !

Chciałbym kupić sobie telewizor LCD 26", który będzie służył przede wszystkim do grania na kosolach. Dużo czytałem na forum i widzę że w czołówce są produkty Sharp'a i JVC. Ale widziałem w jakimś topic'u, że o ile do oglądania filmów Sharp i JVC są najlepsze, tak do grania lepiej nadają się LCD innych firm.

W związku z tym moje pytanie: jaki telewizor najlepiej kupić ?

Mam na oku kilka modeli:

- Samsung LE26M51B

- Sony KLV-S26A10E lub KLV-V26A10E (czy ktoś wie, jak jest różnica w obrazie między serią "S" a "V" ?)

- Sharp LC-26 BV6E lubLC-26 GA6E (jaka jest różnica między tymi modelami ?)

Który z tych telewizorów najlepiej nadaje się do grania na konsolach ? Sharp'y mają chyba dosyć długi czas reakcji matrycy ?

Ktoś na forum wspomniał, że dobre są Samsungi...a jeżeli wziąć pod uwagę, że zarówno Samsung z serii M 51 jak i nowe Sony "Sa10 i VA10") oparte są na tych samych matrycach, to które lepiej sprawdzają się w praniu ? Czy ktoś już może testował, albo posiada nowe Sony SA10 ?

Będę wdzięczny a każdą pomoc

pozdro
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Witaj!

Niestety w tej chwili nie mogę dać wyczerpującej odpowiedzi na poruszony temat, ponieważ nie ma jeszcze tych konsol i nie wiadomo jak będą chodziły, widziałem dema x-box360 na samsungach i wyglądało sympatycznie, ale czy w porównaniu z innymi będzie dobrze ?? Z Sony to jeszcze inna bajka, nawet nie wiadomo jakie złącza będzie miało, x-box360 niby miał mieć HDMI i HD DVD a ma komponent i zwykłe DVD, także jeszcze chwile trzeba poczekać aby sprawdzić możliwości paneli z konsolami nowej generacji.

Pozdrawiam
 

Gatekeeper

New member
Dzięki za szybką odpowiedź

a orientujesz się może, czy Sharp'y nadają się do grania na konsolach obecnej generacji (vide Xbox), czy lepiej zainwestować w Samsung/Sony. Bo taki np. Sharp 26ga6e ma dość długi czas reakcji matrycy (16ms). Nie ma jakichś szybszych Sharp'ów (8ms) ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony A 10
poszukaj w wątkach obok
gra słabiej od Sharpa P 50-mimo ,że jest droższa.
Najcięższy zarzut- brak koloru czerwonego, słabe formatownie z 4:3, słabe menu. Bez rewelacji po HDMI
8 ms- ma od dawna JVC C50 i S 60
sprawdź dobrze
pozdrawiam
 

Gatekeeper

New member
No tak...JVC S60 ma 8ms, ale czy jest dobry ? Zauważyłem, że ostro jedziecie na ten model. Nie jest zbytnio udany, czy co z nim nie tak ?
 

ortax360

New member
TRAFIONY SAMSUNG czy też nie?

Witam mam SHARPA 32GA4/3E do niego podłaczonego xboxa przez component gry działaią w 480p, wygladaia swietnie soul calibur działa 720p powala .Wszystko smiga idealnie zadnego smuzenia, odswiezanie matrycy idealne ,Burnout 4 smiga niesamowicie szybko i nic nie smuz . LCD ma czas reakcji 16ms . Mozesz smiało kupowac SHarpa .
 

Gatekeeper

New member
dzięki ortax360

Możesz mi jeszcze powiedzieć ile dałeś za swojego Sharp'a (ile cali ?) i gdzie do kupiłeś ?

Czy są jakieś nowsze wariacje na temat tej serii (jakiś nowszy model) ?

pozdro
 

ortax360

New member
SHARP 32GA4E głosniki po bokach ekranu jest tez 32GA3E głosniki pod panelem, kupiony na wyprzedazy w MM nowy fabrycznie zapakowany cena 6000zł . (przecena z 12000zł). Do xboxa i x360 zainter. sie ser 32GA6E HD-ready ,hdmi ,fm radio itd szczeg. na www.szarp.de lub sharp.co.uk . Smiało mozesz kupic SHARPA Z ser. GA4/3E lub GA6E lub GD7 bedziesz zadowolony.
 

korkodyl

New member
Mysle ze Samsung LE26M51B to bardzo dobry wybor!
Ja podlaczelem swojego LE26R51B do Xbox'a przez komponent i byla REWELACJA! Trzeba zobaczyc chocby XBMC w 720p - opad szczeny gwarantowany - zupelnie inna jakosc. W grach absolutnie zero smuzenia! Az dziw bierze ze to przez komponent taki obraz...
Dalbym glowe ze to HDMI gdybym nie wiedzial :)
Poza tym te Samsungi sa zalecane przez Microsoft do wspolpracy z Xbox'em 360 :)
 

hdtvfan

New member
Czy Sharp P50 to ma PAL rozdzielcziść bo coś takiego KIKI już pisał ?
Podobno nowe konsole to są pod wysoką rozdzielczość a zalecany przez KIKI kcd jest podobno pod analogową telewizję.
Czy jak kupię boxa tak jak chce KIKI to będę płakała ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Czy kiki to ma napewno racje

Kliknij na magiczny wyraz szukam wpisz S60 i zobaczysz opinie, jest to bardzo dobry produkt.
 

hdtvfan

New member
LCD Philips 37PF5320/10

Naciskam szukam z ar2 i nic
co robić ?
szarp p50 czy jest dla konsoli wlasciwy ?
znalazłam na

http://www.agdrtv.com/opinia/1123379405.21307500.php

taki cytat

kiki - ocena Samsung 32 R 51

Po włączeniu 32 R 31 Samsunga . Jakość rewelacja - gęba sama się usmiecha. trwało to krótko bo za chwilę włączyliśmy Sharpa, JVC, Panasonic, Thomsona , JVC Plazma , i...... Samsung nie ma grugiego planu./pokazy z HDTV / Canal / 1.Na wszystkich telewizorach napis Canal jest biały . Na Samsungu szary. 2.W ujeciach gdzie tłem jest niebo - w Samsungu jest błękit -tylko podczas gdy na innych są chmurki i to wcale nie jedna. 3.Na śniegu widać usypane gorki - ale nie w Samsungu A nawet ledwo widać niedźwiedzia białego - gdy na innych sobie spaceruje. 4.Przy oświetleniach wewnątrz nie widać lamp w studio , gdy na innych lampy są i to we wzory. i długo tak by można ...... Póżnie okazało się ,że pierwszy plan - też zostawia wiele do życzenia . Na innych widać zmarszczoną koszulę Na R 31 - tylko koszulę. Nic nie pomaga regulacja i zdejmowanie kontrastu . Samsung dysponuje dużym potencjałem sterowania w menu ale to nic nie zmienia. Kilka godzin grzebania w menu niczego nie zmieniło./ Chyba że brak naszych umiejętności/ LCD Samsung był testowany jednocześnie z LCD - JVC C50, JVC S 60, Sharp gd1, Sharp P50 - nowośc,Panasonic Lx 50, Thomson 32 LB115 ,Plazma JVC 42 px50. sygnał z HDTV - tuner quality tv. Z zatrzymanych fragmentów obrazu. Najlepiej w klasie cenowej wypadl Sharp 32 P 50/ made in Japan/ Ze złacza HDMI , wszystkie sprzety dzialają extra.
Czyli Sharp p50 wypadł najlepiej.

Ale temat był o HD dla konsoli xbox360 czyli HD.
 

korkodyl

New member
Byla mowa o R31 a nie o R51!
R31 sa zauwazalnie gorsze.
Myslac o Xbox'ie 360 nigdy bym nie kupil tego Sharpa bo nie bedzie niestety wyswietlal pelnego 720p! :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak to była seria 23 R 51
ALe to tylko marketing i umowa dwustronna.
Najlepiej sprawdzić samemu na testach.
pozdrawiam
 

Gatekeeper

New member
Plasma czy LCD do 6000zl

excuse moi..jakich testach ? taki szarak jak ja nie ma dostępu do żadnych tego typu reczy.
Kiki, czytam że przeprowadzasz jakieś testy, ale gdzie je można znaleźć ?
Nie ma żadnej naprawdę profesjonalnej strony z recenzjami LCD'ków.

To forum to super sprawa, ale każdy ma inną opinię i nie można tak naprawdę niczego w głowie do kupy poskładać. Przydałyby się jakieś testy na stronce...ze zdjęciami i dokładnymi opisami jak się sprawują w grach, filmach itd

Ale forum i tak jest wyczepiste :))
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dobry jestes
tak właśnie będzie
Nie jest to proste technicznie
Już drugi tydzień z tym walczymy , ale dopiero dziś pierwsze zadawalające wyniki . Chociaż zaprzęgnęliśmy sporo osób.
Trochę cierpliwości.
pozdrawiam
 
Do góry