LCD do Notebooka

wolfik

New member
Witam,
przymierzam sie do zakupu TV prawdopodobnie LCD (chyba ze doradzicie inaczej), na ktory puszczac bede sygnal z notebooka, playstation2 i kablowki. Interesuja mnie modela od 26 do 32 cali, odleglosc od TV okolo 3m. Mam w zwiazku z tym pare pytan: czy decydujac sie na TV z rozdzielczoscia inna niz zalecana WIN (1280x768) nie starce na jakoscie puszczajac sygnal przez DVI z notebooka? Na jakie parametry powinienem zwrocic szczegolna uwage? jakimi modelami powinienem sie zainteresowac? Szukam czegac z wejsciami VGA i DVI, najlepiej z PAP, a poruszajac temat PAP jak wyglada podział odbrazu z dwoch zrodel sygnalu? duza utrata jakosci? chcialbym moc serfowac w momencie jak zona bedzie ogladac seriale ;))) do tego celu zakupilem juz fajny zestaw beprzewodowej klawiaturki i maszki Logitecha. Przygladalem sie ofercie grundiga, podoba mi sie model Vision, co o nim mozecie mi powiedziec? Acha cena ktora sklonny jestem wydac to cos w okolicy 5000zł, moze do 6000 uda mi sie zone przekonac ;) z gory dziekuje za wszystkie wskazowki, pozdrawiam wolfik
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
czy decydujac sie na TV z rozdzielczoscia inna niz zalecana WIN (1280x768) nie starce na jakoscie puszczajac sygnal przez DVI z notebooka?

powinieneś sprawdzić dostępne tryby dla k.graf. w notebook'u i jaką rozdzielczość będzie odbierał twój wybrany LCD


z surfowaniem na PAP może być problem.

wg mnie powinieneś się zainterosować kilkoma modelami najlepsze parametry jako ekran LCD przedstawiają samungi lecz przy odbiorze tv tracą do konkurencji, powinieneś przejść się do sklepu i sprawdzić. Wg mnie zacznij od modelu r51 samsunga.


pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
pip z drugiego tunera - załatwia problem
Samsung R 31, R 41. R51, M51
JVC s 60, C50
Przy pip , Pap - znaczna poprawa jakości
Zamów pokazy do domu - sprawdź w spokoju i wybierz najlepszy ekran dla Ciebie
pozdrawiam
 

tuptus55

New member
Zalecana rozdzielczość dotyczy matrycy na twoim notebooku. Jak podłączysz notebooka do LCD to ten LCD będzie miał inna "zalecaną" do wspólpracy z komputerem. Większość LCD ma rozdzielczość 1366x768 ale do współpracy polecana np. 1024x768.
Puszczając z DVI nie starcisz na jakości. Co do PAP to mam wątpliwość czy żona pozwoli ci korzystać z Internetu jak ona bedzie oglądać ulubiony serial bo to jednak rozprasza jak na połowie ekranu jest coś innego. Jesli Twój LCD ma współpracować z notebookiem to najlepiej będzie jak się przejdziesz do salonu i podłaczysz notebooka i na swoje oczy zobaczysz jak dany LCD działa. Wgraj sobie do notebooka kilka rodzaii materiałów filmowych np. jakiś mecz tenisa, demo gry Quake lub innej z małą ilością światła w scenach (zobaczysz czy ci "kolor" czarny odpowiada), kilka filmów w różnych rozdzielczościach. Kablówke i satelitarne HDTV będą mieli na miejscu to ci sami pokażą. Alternatywą są pokazy robione przez Kiki ale to się z nim umów na priwie.
 

wolfik

New member
wielkie dzieki za wszystkie odpowiedzi,
w chwili obecnej jestem juz prawie zdecydowany, na pewno samsung, jeszcze tylko decyzja 32R51 czy 32M51, czy ta roznica w odswierzaniu jest zauwazalna? przy fatalnych sygnalach w MM wszystkie TV prezentuja podobna "jakosc"
zgryza dodatkowego mam przez dzwiek wydobywajacy sie z 32M51, wedlug mnie gorszy niz z 32R51
co do prywatnych pokazow... jestem z gliwic, nie slyszalem aby ktos u nas proponowal takie pokazy :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli nie masz piekarni - czyli nie musisz kupować jutro
pokaz będzie w Gliwicach - mamy już kilka osób chetnych z tego okręgu.
więc Gliwice będą w planie.
Poczekaj sprawdzimy też czy M 51 ma duże róznice jakości do R 51 czy tylko więcej wejść HDMI
za dwa trzy dni
pozdrwiam
 
Do góry