Smużenie w LCD

sewan

New member
Chciałem sobie kupić plazmę. Do tematu przymierzam się od jakiegoś czasu - no i czytając pochlebne opinie nt LCD na tym forum, zacząłem się zastanawiać, czy jednak może nie LCD....
No to pochodziłem sobie po sklepach, pozasięgałem opinii, pooglądałem obrazy, wczoraj zajrzałem do Saturna.... Wybór ekranów duży, można wybierać, do wyboru, do koloru.
Na jednym z LCD leciał tenis z Eurosportu - NO I PORAŻKA!!!
Zamiast piłki - czasami kilkucentymetrowa smuga! Nie da się oglądać!!!
Zgwałciłem obsługę :) (trochę to trwało i wcale nie było przyjemne...), i kazałem sobie powłączać ten kanał na wszystkich LCD - i efekt był taki, że jeden był lepszy, drugi gorszy, ale smużyły wszystkie. Strach pomyśleć np. o hokeju.....

Z ciekawości - policzyłem sobie w domu, wyszło mi, że czas reakcji LCD na poziomie 5-8ms gwarantuje miłą smugę na ekranie rzędu kilku cm przy np piłce tenisowej lecącej 200 km/h...

Dla mnie - nie akceptowalne!!!!

A plazmy - bez zarzutu...

Wydaje mi się, że opinie niektórych forumowiczów, że smużenie LCD już nie występuje, należy włożyć między bajki :(
 

Robman

New member
Nie wiem jak ty żeś to wyliczył ms to jedna tysięczna sekundy
załószmy że lcd ma całkowity czas 16ms czyli 0,016 sek
telewizja nadaje jak i również rejestrue sygnał 25 kl/sek 1kl to 2 półobrazy czyli 50 półobrazów na sek. Czas pokzania jednego półobrazu to 0,02 sek
czili więcej niż czas średniego lcd. Reszta to niestety efekt słabego sygnał (odbić)
 

sewan

New member
Nie interesują mnie wyliczenia - mówię o swoich subiektywnych odczuciach, a nie o jakimś terrorze technologicznym producentów LCD. W końcu jestem klientem, ja decyduję na co wydać moje pieniądze i to moje odczucia są dla mnie najważniejsze....

Obraz poza smugami od piłek był w większości LCD KRYSZTAŁOWY!!! Nie ma mowy o żadnych odbiciach :-(

A smugi to fakt, i tyle. Kupię plazmę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 37PF9946 za 5559,-PLN dla czego tak tanio ??

witam
Saturn nie jest w czolowce jakości sygnalu. Gdy ja odwiedzalem go kilka razy zastanawialem się , dlaczego ktos pozwala na pokazywanie takiego slabego sygnału w tak szacownej instytucji.
Podobnie jest w MM.
Z jakiej odleglości oglądałeś ten pokaz-czy zachowaleś podobną odległośc jak w domu.
Pytanie też jakie modele LCD oglądałeś?
Czy widzialeś mecz tenisa na HD Forum - tam nic nie smuży. Więc zapewne nie jet to wina LCD ale sygnału.
Ale oczywiście plazma ma Swoją przewagę.
Cena do wielkości . Jakośc przy dobrym sygnale, czas reakcji , wygaszanie smugi, wiekszą płynnośc, paleta barw,
Każdy kupuje to co mu się bardziej podoba i to jest najważniesze. Najlepszym wyjsciem jest obejrzenie pokazu w domu.
Zapewnie masz nieporównywalnie lepsze warunki sygnału niz w Saturnie.

pozdrawiam
 

sewan

New member
Niestety, totalnie zniechęciłem się do LCD, i obawiam się, że żaden sygnał mnie do tego nie przekona. Zresztą, widziałem ongiś w Saysonicu jakiś LCD (Sony bodajże) z demem HD i coż, obrazki ładne, ale jakoś na kolana nie powalają.
To samo demo na plaźmie - wmurowuje w ziemię.
Zresztą, decyzja już podjęta :)
 

korkodyl

New member
A mnie po ogledzinach w MM zadna plazma ( tak do 10000PLN) nie przekona! Noo moze gdybym mial ogladac tak z >5 metrow...
No ale kazdemu co innego sie podoba :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam nadzieję , że kupiles Pioneera. Nowy model powala na kolana. Wspaniala jakośc.
Jakośc zniewalająca.
To tylko rzut oka.
Jutro testy - zapraszam. Będzie na co popatrzec
pozdrawiam
 

sewan

New member
jaki konkurent dla lt 32s60?

kiki,
co prawda, wybrałem do zakupu 42PV500, ale skoro mnie tak namawiasz na 436...w Warszawie nigdzie go jeszcze nie ma...
w sobotę wybiorę się w związku z tym do Olsztyna, możesz mi doradzić gdzie najlepiej porównać te dwa modele?
W Pioneerze torchę mnie zniechęca osobny tuner, ale może ktoś kompetentny mnie do tego przekona...?
z góry dzięki
pozdrawiam
 

mikiniki

New member
Witam!
Niedawno przerabialem problem pileczki tenisowej na telewizorze LCD i musze powiedziec ze sam telewizor nie ma z tym nic wspolnego... jest to tylko kwestia nadawanego sygnalu... Ogladalem dwa mecze tenisowe z tego samego kanalu (EUROSPORT) w odstepie dwoch dni... Byly nadawane z roznych turnieji... Pierwszego nie dalo sie ogladac bo byla smuga na pol ekranu (chociaz trudno to nazwac smuga to bylo jakby zwielokrotnienie pileczki). Drugi natomiast byl idealny jak w normalnym telewizorze...
Jedno jest pewne widzialem to na wlasne oczy i sam bylem zaskoczony bo po pierwszym meczu (ktorego zreszta do konca nie ogladalem bo mi poscily nerwy ze zlosci na telewizor) tez myslalem ze to wina telewizora... Nie wiem od czego to zalezy (napewno nie od telewizora)... Nie mialem niestety mozliwosci porownania z normalnym telewizorem...

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
takiego spostrzeżanie nie złapałem. Ale przyjże się dokładnie.
Pioneer - daj znać na priv - to Ci pokażę testy nawet w niedzielę.
Dziś robiliśmy pokazy na polu golfowym. Chyba że trafiłeś do któregoś ze sklepów - też Ci pokaża.
Osobny tuner to zalety:
- brak zakłoceń na ekranie z powodu wpływów wzmacniaczy
- możliwość wykorzystania złącz - gdy podłączasz inne urządzenie nie musisz odchylać wiszącej plazmy i grzebać w gniazdkach/ wygodniej zdecydowanie w oddzielnym tunerze/
- wieksza estetyka -i wygoda - jeden sznur na scianie
Pioneer gra lepiej niż Panasonic . Przy testach widać różnice.
olsztyn - wejdź na priw -podam Ci kontakt
pozdrawiam
 
Do góry