sony vs sharp prosze o szybką pomoc

sylwek.k

New member
mam do wyboru 3 tv lcd. i tak dwa podobne; sharp LC-26GA6E i sonyKLVS26A10 są one do siebie zbliżone paratrami lecz nie wiem jak z jakoscią. no i trzeci SHARP26P50. do tv podłączę tuner polsatu dvd bez hdmi no i czasami komputer. czy różnica pomiedzy matrycą pal a pozostałymi będą bardzo widoczne na panelu 26 cali oglądanym z odległości 2,5-3,5 metra. bardzo dziekuje za szybką odpowiedz ponieważ w przyszłym tygodniu chciałbym zakupić któryś z tych tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
26 Sharp P 50 z matryca Pal - chodzi extra . I w klasie cenowej wygrywa - z wyżej notowanymi LCD
Pal robi wrażenie - a dobry sygnal w tym systemie broni się sam.
Dobra cena - to 3800 zł
pozdrawiam
 

sylwek.k

New member
Sprzedam TV 32" Thomson Scenium 32WX65ES

SHARP26P50 moge kupic za 3200 zł a pozostałe za około 3800-4000. jednak prosił bym jednak o sprecyzowanie jak duża bedzie różnica w jakosci oglądanego obrazu. no i co z podłączeniem kompa. czy rozdzielczosc 1366x768 nie bedzie lepsza?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę daleko gdyby jechac autem.
Z gwarancją też nie wiadomo ?
Pozostałe opinie - pp testach
pozdrawiam
 

gusano

New member
JVC AV-32X5 /BU/SU/

sylwek.k napisał:
ceny które podałem są w sklepiku w małtym mieście pod paryskim: levallois peret

dzięki za odpowiedź.

Departure Warszawa
Destination 92300 Levallois-Perret
Date 13/09/2005
Time: 17h28 including 10h40 on motorways
Distance: 1608 km including 1168 km on motorways
Toll costs: 13.75 EUR
Petrol costs: 96.5 EUR
Total costs: 110.25 EUR

to tylko 1100 km w jedną stronę :D - już jadę
 

sylwek.k

New member
mam pytanie odnosnie tv SONY KLVS26A10 ma on ponoć matryce z samsunga ale czy wiadomo z jakiego. czy ktoś to wie? no i jak ma sie ona do sharpa LC-26GA6E cze któryś jest lepszy czy może te tv będą podobnej jakości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
po jutrze dostaniesz odpowiedź. Za dwa dni testujemy Te LCD
Dostaniesz obszerną informację.
Samsung - grał słabiej . Zobaczymy co potrafi Sony.
Pozdrawiam
 

sylwek.k

New member
no i co z tymy wiadomościami mozecie już coś powiedziedzieć. z mojego punktu widzenia ciekawy może być lcd sony klv s10a. jedyny problem może stanowić jakosć generowanego obrazu przez matryce 1366 x 768 ale czy to bedzie aż tak duża różnica w stosunku do sharpa p50 w końcu w polsce mamy sygnał pal 3/4 800/600 pikseli więc też bedzie musiał byc przeskalowany i jak to bedzie chodziło.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp P 50 - Sony A 10 :

- biel lepsza w Sharpie
- Na obrazie kontrolnym Sharp - oddziela kolory . Sony kolory zachodzą na siebie
- lepsze sterowanie menu - Sharp . Szybsza obsluga , wieksze możliwości
- HDMI - lepsza widocznośc /większa płynnośc / Sharp
- Sygnał TVP - zdecydowanie lepsze formatowanie / większe mozliwości/ Sharp
- Pal - trochę lepiej Sharp - wiecej szczegółów
- HDTV- dynamiczne obrazy - jednakowo - na obu ekranach.
- zatrzymany obraz - więcej bieli na Sharp
- cena : Sharp 5300 zł Sony 5999 zł

Jesli Ktoś jest fanem Sony - moze kupic Sony .
W testach dynamiki - rożnice minimalne.
Wiadomo że za firmę trzeba dopłacic. Ale dla fanów Sony - to najmniejsza przeszkoda - bo cena jak na Sony , bardzo atrakcyjna.
pozdrawiam
 

sylwek.k

New member
sony KLVS26A10 moge miec za 1000 euro a sharpa za 800
ale mnie bardziej interesują ich parametry. co do fanatyzmu pro sony to cos w tym jest bo lubię tą firmę. no i sony ma lepszy kontrast 1000/1.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To kwestia wyboru. Różnic kotrastu gołym okiem nie widac.
LG podaje 10.000:1 . Obok stoi Panasonic 4000:1 , Sharp LCD 800: 1 , Samasung 3000:1. I nic z tego nie wynika.
Różnice niewidoczne.
Mam nadzieję ,że uda sie to wszystko pokazac w internecie.Prace nad tym trwaja.
pozdrawiam
 

sylwek.k

New member
dzieki ale cały czas mam jeszcze jeden dylemat to jest współpraca z komputerem, jak to bedzie wyglądało bo sony i wyższe modele sharp mają wiekszą rozdzielczość? no i jeszcze jeden sharp LC-26GA6E i sony mają wejscie pc i dzwiek lepszej jakosci<teoretycznie?>
 

sylwek.k

New member
jak by pan mógł to proszę też sprawdzić w jakich rozdzielczościach bedzi chodzł p50 czy bedzie możliwa interpolacja do wyższych czy tylko 960|540. no i domyslam sie ze testy jakosci obrazu robicie w wiekszosci przy stop klatce a jak jest w normalnych warunkach oglądania np cyfrowej tv satelitarnej. czy któryś z tych trzech tv ma zdecydowanie lepszy obraz czy może róznice są tak niewielki że prawie pomijalne?
 

sylwek.k

New member
i jeszcze jedni pytanie czy sharp LC-26GA6E jest nowszą wersja LC-26GA3E ? a wiec jest to model wyzszy od p50 z teoretycznie lepszymi parametrami?
 

helper

New member
sylwek.k
LC26GA6E nie jest modelem wyższym, a jedynie następcą LC26GA3E; nie da się go jednak w żaden sposób porównać z serią P50, która skierowana jest wyłącznie do Klienta europejskiego i jest rozwiązaniem "uszytym na miarę". Wszystkie inne modele Sharpa są "urządzeniami uniwersalnymi" oferowanymi na całym świecie.
pozdrawiam
 

ortax360

New member
SHARP C26GA6E jest następcom modelu 26GA5E a nie 26GA3/4E(SERIA GA3/4 jest odpowiednikiem gd1 ale bez tunera . Odpowiednikiem serii GA3/4 jest GA7.
 
Do góry