lcd 37, czy plazma 42 i jaka rozdzielczość

RMarek

New member
Witam!
Proszę o wyjaśnienie kilku kwestii, gdyż po przeczytaniu całego forum mam coraz większy mętlik w głowie. Jestem przed decyzją kupna plazmy chociaż coraz bardziej skłaniam się ku lcd. Założyłem, że dla plazmy będzie to wiekość 42, dla lcd 37 cali. Odległość oglądania u mnie to 3-4 m. Sygnał z Cyfry+ i z DVD. Ponieważ HDTV traktuję przyszłościowo priorytetem dla mnie jest na razie sygnał tv, jak również chociaż w mniejszym stopniu DVD. Dlatego chodzi mi o urządzenie przede wszystkim najlepiej radzące sobie z tymi sygnałami. Moimi faworytami są plazma Pioneera (nowej generacji zakładam, że będzie działała nie gorzej od obecnych), a w LCD Sharp lub JVC 37 cali. I teraz pytanie, które z tych urządzeń będzie lepsze, oraz czy LCD Sharpa o rozdzielczości 960x540 jest lepszy do TV od rozdzielczości 1366x768 (takie wrażenie odniosłem czytając inne posty) Cyżby wyższe rozdzielczości i wyższe ceny wpływały na obniżenie jakości obrazu? (jakoś mi to nie pasuje). Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, gdyż nie mam możliwości porównania bezpośredniego tych urządzeń, a wyboru dokonuję trochę w ciemno.
Pozdrawiam serdecznie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
powiedz gdzie mieszkasz ?

bo JVC 37 bedą we wrześniu

37" LCD Sharpa za kilka dni

a plazma Pioneera ok. 12.09.

będziemy je testowac po otrzymaniu
możesz sam na własne oczy wszystko obejrzec -i będziesz wiedział też dużo więcej.
Tyle że ceny są bardzo rózne
Pioneer 43" 436 to koszt 12999 zł
JVC 37 " ok 8200 zł
Sharp 37" ok. 7499 zł

Warunki w domu masz super na każde z tych urządzen. Ponieważ kupując w necie oszczędzasz znacznie - możesz zamówic test porównawczy w domu

pozdrawiam
 

RMarek

New member
Niestety trochę dzleko od Olsztyna bo w Lublinie. Ceny są rzeczywiście różne, ale priorytetem dla mnie jest jakość obrazu. Oczywiście w rozsądnych granicach cenowych.
 

RMarek

New member
A czy w kwestii rozdzielczości ktoś by mnie oświecił.
Czy do sygnału TV i DVD lepiej się sprawdza niższa rozdzielczość, czy też wyższa ma większe zalety (może np do HDTV), może większą szczegółowość?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To sie nie da tak porównac. JVC wystepuje w wyższej klasie .
Ale dopiero testy porównawcze na własne oczy dadzą nam obraz co do jakości.
Te Lcd wejdą za kilka dni pierwszy raz do Polski.
pozdrawiam
 

EWI_JJ

New member
Witam
Chciałbym odgrzać ten post sprzed ponad roku :) i ponowić pytanie:
LCD 37 cali 1336x768 czy plazma 42 cale 1024x768,dla przedziału cenowego 6000zł (+- 1000).
odleglosc 3-4m, w tym niektórzy spoglądają pod kątem na ekran
źródło sygnału - CYFRA+, DVD, kamera DV, PC (do zdjęć , a także starych filmów -oglądanie w mniejszym oknie).
w ciagu dnia w pokoju panuje dość duże nasłonecznienie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Mam podobne warunki i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest LCD.
Matowe matryce aktywne, matowe obudowy - powodują ,ze wcale nie musisz zasłaniać okien - chyba że słońce świeci Ci po oczach.
Ale musisz podnieść poprzeczkę o kilkaset złotych i wówczas trafisz na extra jakościowe LCD 37 " . O czym przekonali się dziś kupujący. Na kolejnych prezentacjach wygrały telewizory 37" z matrycami 6 ms. Chociaż konkurencja była silna - raz wygrał 37 R 70 /Poznań/ , raz 37 S 60 /Gdańsk/ .Zrobiliśmy też experyment na odległość w Tychach. Wysyłaliśmy na zmianę telewizory LCD . Klient odesłał wszystkie , swierdził że jeszcze nie dorósł do LCD . Ale określił ,że JVC 37 S 60 grał zdecydowanie najlepiej. A obraz z dvd powoduje zachwyt.
Oczywiscie polecam sprawdzać na własne oczy każdy telewizor przed zakupem.
Klient z Poznania zachwycony tym systemem prezentacji , twierdzi że z czystym sumieniem może każdemu powiedzieć że nie ma lepszej formy sprawdzenia swojego wymarzonego cacka.
W klasie cenowej możesz sprawdzić:
37" LG LB1
37" Sharp P 70
37" JVC s 60 / R 70
37" Samsung
__________________
z tych musisz być zadowolony. Sprawdź z własnego sygnału i wszystko sam wybierzesz najlepiej.

Możesz też zerknąć na plazmy ale z powłoką antyrefleksyjną . Ale kasy Ci nie wystarczy bo musisz sięgnąć do kwoty 9-10 tyś zł. / Pioneer , Loewe/
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zarówno z danych jak i z obserwacji - wynika,że Lb1 jest najlepiej wyposażony i ma najlepszą jakość obrazu. To jeden z tych które mozna śmiało polecać.
Jest obecnie na wyprzedaży.
pozdrawiam
 

EWI_JJ

New member
"W klasie cenowej możesz sprawdzić:
37" LG LB1
37" Sharp P 70
37" JVC s 60 / R 70
37" Samsung"

czy ta kolejnosc jes przypadkowa - czy tez wynika z czegos ?
jakie są ceny tego sprzetu np. w e-panasonic
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
kolejność przypadkowa.
ale śmiało możesz zamówić taką prezentacją do domu.
I decyduj sam.
pozdrawiam
 

marekbak

New member
Witam,

I ponawiam pytanie EWI_JJ.
Kiedy, gdzie, co w przypadku gdy nie zdecyduje sie jednak na zakup?
Gdzieś wyczytałem, że dla forumowiczów sa "specjalne" ceny. ?

Pozdrawiam
 
Do góry