Nie wytrzymałem Kupiłem SHARP 32P50 (Niezadowolony)

ortax360

New member
Re: divx i xvid

Witam .
Stalo sie niewytrzymałem i kupiłem SHARPA 32P50 oczywiscie wczesniei wyczytałem wszystkie opinie i recenzjie na jego temat i no i JESTEM Niezadowolony Cholernie Niezadowolony.
1.SHARP 32P50 brak czerni w dzien jest wmiare ok ale w nocy tragedia obraz wyblakły tam gdzie powinno byc czarne jest straszne rozjasnienie i wyblakła czern matryca strasznie swieci
i nic nie da sie zmienic w ustawieniach lcd. Jezu ten brak czerni mnie dobił wczesniei miałem CRT THOMSONA 32WB642 Z HIPIX wrecz zdeklasowałl czernią tego Sharpa.
2.Z tym dobrym obrazem z kabla to lekka przesada obraz kekko smuzy i rozmywa. CRT wygrywa .
3.DVD tu jest lepie Podłaczenie Component kabel VAN DENHUL DVD SONEGO NS900QS I 930QS Z progresywnym scan obraz ostry ale po dodaniu ostrosci na 5+ kolory ok ,ale dalei brak tei cholernei głeb czerni ktora jeat wyblakła obraz traci na głebi na HARRY Potter 3 tam dominuie czern na SHARPIE 32p50 obraz był bardzo słaby wszystko wyblakłe i mdłe zmiany ustawien nic nie dały . DVD pracowało w 480i i 520i
4. Nieruwnomierne podswietlenie matrycy .
5.Dzwię bardzo dobry spodziewałem sie gorszego.
6.Konsola XBOX i PS2 podłaczenie RGB obraz lekko rozmyty i wyblakły znowy brak tei choloernii czerni(USTAWIENIA RGB W LCD) odswiezanie obrazu 60hz lekkie smuzenie ,słabo CRT Thomsona odbierał lepiej.
Odległosc do pgladania 2,5 metra uzywałem przez 2dni i dopatrzyłem sie jednego martwego pixela. Obecnie spakowałem i sprzedaie.
Moze ktos mi wyiasni dlaczego w tym LCD jest taka słaba czern?
Obraz Znacznie odbiega od Dobrego CRT DLATEGO POSTANOWIŁEM SPRZEDAC szarpa 32050 i znowu zakupic CRT Panasonic 32pd50 na HDijuz mi nie zalezy wole miec swietny odbiór z kabla ,dvd a XBOXA 360 I PS3 podłacze przez component i bedemiał 480p zamia 720p ale bede bardzie zadowolony.
Ps: moze ktos jest zainteresowany kupnem SHARP 32P50 NOWY 2 lata gwarancji 5300zł POzdrawiam
Załuie ze dałem sie nabrac na opis irecenzjie nastepnym raze nie popełnie tego błedu .
Chociaz gdyby nie ta słaba i wyblakła czerni obraz byłbgy całkiem przyzwoity.
Pozdrawiam
 

Lupus

New member
a ja bym ci radził nie kupować tego panasonica tylko poczekać kilka dni, bo we wrześniu panasonic wypuści na rynek nowe modele telewizorów crt i myślę że pojawią się godni następcy poprzednich modeli ( na pewno będą miały obsługę 1080i a co więcej zobaczymy )
 

MRJ

New member
Trzeba było czytac uważnie. Testowałem Sharpy na wiele sposobów. Rozmawiałem z przedstawicielami Sharpa. Nie ma co sie spodziewać rewelacji w modelach, jak to powiedział technolog z Sharpa, "pod strzechy" Słaby sprzęt. Pozostaje jedynie kupić LCD z serii GD1E (dośc drogie) lub GD3E (to sami co jedynka, ale bez tynera cyfrowej naziemniej). Jak w każdej dziedzinie - na topowe modele cena nie spada. Do takiego działania zmusiła Sharpa konkurencja. Stąd modele serii "pięć" (padło) i nowe z serii "50"
Co do czerni - wszystkie LCD mają z tym większe lub mniejsze kłopoty. Na razie technologia nie pozwala poprawnie "zamknąć " świecenia lampy w poszczególnych pikselach. W CTR jest inaczej i w tej kategorii wygrywają.
Do wysterowania obrazu najlepsze sa płyty testowe. Poza ustawieniem samego LCD, warto czasami dobrze ustawić samo DVD. Efekt jest poprawny.
Pisałeś o nierównym świeceniu lampy. To wada i masz podstawy do zwrotu telewizora.
 

ortax360

New member
OK dzieki za odpowiedz ale postanowiłem go zostawic do tei czerni mozna sie przyzwyczaic . Nerwy mineły i po godzinnym ustawianiu obraz jezt zadawalaiacy zarowno z dvd jak i konsoli xbox .Pozdrawiam
 

kaczo

New member
Nie czuje sie kompetentny w wypowiedziach na ten temat, ale o ile sie orientuje LCD nigdy nie zaoferuje Ci pelnej czerni - w przeciwienstwie do modeli opartych na ekranach plazmowych.
 

helper

New member
Cześć!

Również jestem posiadaczem LC32P50 i uważam, że w kategorii cenowej do 6k pln, jest bezkonkurencyjny. Jasne, że modele z serii GD1, czy (podobno niedługo) z serii GD7, są lepsze. Tylko, że kosztują dwa razy więcej.
Co do czerni - myślę, że i tak jest dużo lepsza, niż w innych lcd-kach, natomiast co do porównań z crt - mogą i często na tym polu wygrywają.
Pamiętać warto, że Sharp przygotował ten produkt dla ludzi, którzy w 99% wykorzystują tv do oglądania kablówki (w przyszłości HD) oraz dvd czy kina domowego. Korzystanie z konsol w rozdzielczości 720p również jest możliwe.
A propos rozdzielczości - przed zakupem widziałem kilka pokazów z wykorzystaniem m.in tunera HDTV. Może mi ktoś wyjaśni, jak to jest, że przy mniejszej rozdzielczości, ten Sharp wyświetla więcej szczegółów, niż potencjalnie lepsze matryce WXGA?
Dla mnie, ten produkt z tymi parametrami jest (za te pieniądze) nie do porównania z żadnym innym produktem na rynku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ortax360
Wow !!!
Jeśli Twoją jedyną preferencją jest czerń - trzeba było to zaznaczyc przy zakupie. Najlepszy kolor czarny - podkreślają to absolutnie wszyscy - jest w TV LCD Sharp GD1. Tyle ,że cena to 9999 ,- zł
Oczywiście płacąc 5300 możesz miec wymagania - w tej klasie cenowej. A tu jest zdecydowanie najlepszy.
Musisz też zachowac niezbędne kroki.
Wówczas musisz by zadowolony.
Nierownomierne świecenie matrycy występuję tylko bez źródła sygnału w zdecydowanej większości LCD.

Proszę prosi o pokazy w domu.
Sprawdzic samemu. Pokaz pozwoli Ci absolutnie dobrac sprzęt do RADOŚCI - a nie smutku z zakupu LCD lub Plazmy.
pozdrawiam
 

ortax360

New member
Pomozcie ! co wybrac : LG 42PX-4RV czy Samsung PS-42S5S

Witam
Jutro w M1 WYPRZEDAZ !!
JVC LT 32C50 5500 i Sharp LC 32 GA4E 5999
Mam pytanie czy ten SHARP to ODPOWIEDNIK SERI GD1 Tylko bez tunera ? Cz własnie on bedzie miał bardzo dobrą czern czy moze JVC ?

Pozdrawiam.[/list]
 

ortax360

New member
Witam
Jutro w M1 WYPRZEDAZ !!
JVC LT 32C50 5500 i Sharp LC 32 GA4E 5999
Mam pytanie czy ten SHARP to ODPOWIEDNIK SERI GD1 Tylko bez tunera ? Cz własnie on bedzie miał bardzo dobrą czern czy moze JVC ?

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak podłącyć yamahe dvd przez component?

nie znam G4 Sharpa .
Ale JVC jest w dalszym ciągu NR 1.
pozdrawiam
 

ortax360

New member
DVD Yamaha, DIVx - jak napisy ???

Witam
włąsnie jestem po zakupie tv LCD Sharp LC 32 GA4E (Jest to ten sam model co Sharp LC 32 GA3E.) tylko ma głosniki po bokach ekranu. LCD jest super to jest to co chciałem swietna czern i wykonanie ,odłączane głosniki maią metalową siatke ze atli nierdzewnei .Obraz super lwpsze niz na 32p50 ,,Pełne wsparcie HD 720p .dOLBY PROLOGIC 2 I cyfrowy wzmacniacz dzwięku , pip ,wejscia dvi ,component itd . JEST SUPER jeztem bardzo zadowolony .
kABL. CHodzi swietni ,dvd super ,xbox tez .Całkowicie ci innegi niz na 32p50.
PS Sharp LC 32 GA4E/Sharp LC 32 GA3E To te same modele co seria GD1 tylko bez tunera cyfrowego .
 

rafalc007

New member
Jam ma sharpa 32P50E od okolo 4 dni i jestem bardzo zadowolony nie wiem dlaczego ci cos w nim nie odpowiada, fakt mosialem zakopic nowe i cholernie drogie kabla do podlaczenia cyfry, DVD i xboxa ale zaowocowalo to super jakoscia i obrazem. Ten Sharp jest super (w swojej klasie cenowej oczywiscie).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zadowolonych jest co raz większa rzesza. Niektóre opinie są wręcz entuzjastyczne.
Ale przypomnę też ,że w wyższych klasach cenowych dalej króluje JVC. Jest wyzej notowany od Sharpa.
pozdrawiam
 

ppan

New member
SHARP LC 37P50 - okazja, ale ...

Witaj Ortax360
Napisz za ile i gdzie kupiłeąś 32 GA4E?
Jestem zainteresowany.

Trochę nie chce mi się wierzyć w cenę 5999 w MM.
:shock:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w Swojej wspaniałej prezentacji na trgach w Berlinie Sharp pokazał znakomite nowe LCD ale w wersji Hi edn czyli GRD1 - jakoś powalała na kolana wszystkich odwiedzających. A LCD 65" w dyżych ilościach robiły mocne wrażenie. Sharp pokazał wiele ciekawostek i prototypów, zasady HDTV, przeplyw sagnału, Jakoś HD z kamer na zywo. LCD dla Dwoch osób / dwa rożne obrazy na tym samym LCD/
Nowa seria GRD 7 - też robila wrażenie .
Ale najbardziej popularna była seria P 50.
Dożo zwolenników miała też seria Ga 5.
Nic dziwnego - sygnał leciał z Telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV.
wracamy do testów. Zostanie opracowany standard .
wkrótce testy
Będziemy znacznie bliżej klientow.


Sharp w ataku.
pozdrawiam
 

gen0typ

New member
ortax360 napisał:
Witam .
Stalo sie niewytrzymałem i kupiłem SHARPA 32P50 oczywiscie wczesniei wyczytałem wszystkie opinie i recenzjie na jego temat i no i JESTEM Niezadowolony Cholernie Niezadowolony.
1.SHARP 32P50 brak czerni w dzien jest wmiare ok ale w nocy tragedia obraz wyblakły tam gdzie powinno byc czarne jest straszne rozjasnienie i wyblakła czern matryca strasznie swieci
i nic nie da sie zmienic w ustawieniach lcd. Jezu ten brak czerni mnie dobił wczesniei miałem CRT THOMSONA 32WB642 Z HIPIX wrecz zdeklasowałl czernią tego Sharpa.

No to Ameryki nie odkryłeś, że LCD maja "gorszą czerń" od CRT. Wystarczyło wcześniej poczytać. Co do ustawień, OPC wyłaczyłeś? (Chyba druga pozycja w ustawieniach obrazu). Jest to układ automatycznie dopasowujący jasność obrazu do otoczenia. Bez wyłaczenia OPC nie ustawisz prawidłowo obrazu do własnych wymagań.

2.Z tym dobrym obrazem z kabla to lekka przesada obraz kekko smuzy i rozmywa. CRT wygrywa .

Być może, powszechnie wiadomo że LCD czy plazma obnażają wszystkie słabości sygnału. Jako że w kablu mam słaby sygnał, wziąłem satelitę - tuner Samsung DSB-A200CI ze złączem komponent. Jakość obrazu jest super! A co do owego smużenia, to akurat na p50 u mnie lepiej obraz wygląda po wyłączeniu QuickShot i cyfrowej redukcji szumów. Pobawiłeś się tym?

3.DVD tu jest lepie Podłaczenie Component kabel VAN DENHUL DVD SONEGO NS900QS I 930QS Z progresywnym scan obraz ostry ale po dodaniu ostrosci na 5+ kolory ok ,ale dalei brak tei cholernei głeb czerni ktora jeat wyblakła obraz traci na głebi na HARRY Potter 3 tam dominuie czern na SHARPIE 32p50 obraz był bardzo słaby wszystko wyblakłe i mdłe zmiany ustawien nic nie dały . DVD pracowało w 480i i 520i

Wydaje mi się, że ostrość nie ma nic do czerni. Jak wspomniałem, OPC, kontrast itd. Najlepiej na obrazie kontrolnym, poo zjechaniu koloru do zera (obraz cz-b).
Co do DVD, ja mam podłączony przez HDMI, philips DVP9000S. Obraz podaje w 720p i tu też jakość powala. Ja jestem bardziej niż zadowolony. I aby ni ebyło wątpliwości - nie handluję sprzętem, jedynie przed wymianą sprzętu troche poczytałem. A po zakupie przeczytałem instrukcje obsługi i spędziłem kilka godzin na zabawie w konfigurowanie.
 

ortax360

New member
Dokładnie sie zgadzam , mozna ustawic co nieco w ustawiweniach Sharpa 32p50 ale obraz mi nieodpowiadał dlatego kupiłem SHarpa 32ga4e obraz jest o wiele lepszy ma większą ostrosc lepszą czern i nie musze wyłaczac OPC (ustawione na (STANDART) zeby miec w miarę dobrą czern. Ponadto ma bardzo zaawanoswaną reg. kolorów ,nasycaenia i wartosci danego koloru. HD działa wysmienicie mAM podłączonego XBOXA Gry dziłaią co prawda w 480p ale jest jedna działaiaca w 720p (SOULCALIBUR 2). Za to Media center działa w 720P I 1080I. SHARP 32p50 jest ok ale od niego wolałbym SONY KLV-S32A10E.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sharpa P 50 moża porównywać do LCD w tej samej klesie cenowej / tu ma dominującą pozycję/
. Nie da rady porównać do CRT - jeśli chodzi o czerń. Ale nie porównasz też znacznie droższych LCD - tak że nie jest to przypadłość pa 50 ale większości LCD.
Piszę większości - bo jeśli zależy Ci tylko na czerni zamów - 32 GD1 . Lcd na ktorym byly wszystkie pokazy w Berlinie . I robily olbrzymie wrażenie na wszystkich odwiedzających.
Ale P 50 w testach proporcji i krzywizn - dokopuje każdemu telewizorowi CRT za ile by nie był.
Z HDTV chodzi rewelacja - i nad tym nikt nie dyskutuje. Wystarczy więc dać dobry sygnał. Nawet super CRT bez anteny bedzie chodzil tragicznie.
Jesli bedziesz jadł suchy chleb - dobrze wyglądać nie bedziesz
pozdrawiam
 
Do góry