Odwieczne pytanie LCD czy Plasma

Hary

New member
Szanowni forumowicze od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna nowego TV. Czytając wypowiedzi na róznych forach dyskusyjnych oraz z własnych obserwacji nie do końca jestem pewien na którą technologię postawić, czyli pojawia się odwieczne pytanie co lepsze plazma czy LCD. Biorąc pod uwagę wysoki poziom wypowiadających się na tym forum mam nadzieję na pomoc. A oto moje wymagania/preferencje

1) Odległość do TV 3,0-3,5m

2) Źródło - Cyfra+, dobre DVD, przyszłościowo HDTV

3) Zakres cenowy do 15,000

Biorąc pod uwagę powyższe myślę o 37' LCD lub 42' plasma

Z LCD widziałe Philipsa 9986 obraz wydaje się być bardzo dobry przy dobrym źródle, przy słabszym widoczna tendencja do pikselizacji ale oglądałem w MM i zniekształcenia z zewnątrz były bardzo widoczne (była kiedyś recenzja w chyba w audio video i wypadł rewelacyjne). Nie widziałem LCD Sharpa o tym rozmiarze, a może Loewe (w czerwcowym audio było porównanie LCD 32 Philipsa i Loewe i Philips pod względem obrazu wypadł trochę lepiej).

Jeżeli chodzi o plasmę to sugerując się nieco wypowiedziami na forum zwróciłem uwage na Pioneera i JVC. JVC z kablówki w MM wydawał sie lepszy. Obraz w Pioneer był nieco rozmyty i przekolorowany ale może jest to kwestia ustawień. Obok wisiał również Philips 9966 i wydawał się równie dobry co JVC, nie widziałem nowego Panasonica V500.

Domyślam się że jeżeli chodzi o plasmę to werdykt brzmi Pioneer, ale nie do końca jestm przekonany do tej technologii. Czyli pytanie brzmi czy lepiej kupić plazmę Pioneera za 15 tys. zł ( a może poczekać na nowszy model?) czy zainwestować w LCD Philipsa za 14 tys. zł i mieć lepszą rozdzielczość w przyszłości.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
nowe plazmy pioneera mają wejść w okolicach września, lecz nie wiadomo do końca co będzie z ceną ponieważ to nowa generacja (6), LCD philipsa raczej bym nie brał ma tendencje do ząbkowania krawędzi.

Plazma - słusznie zauważyłeś że pioneer przy słabym sygnale ma problemy z obrazem, przy mocnym, nie ma na niego mocnych :D , o ustawienia koloru nie masz co się bac ponieważ pod tym względem mało plazm może z nim konkurować. Plazma pv500 panasa to udany model warto zobaczyć.

za chwile powinny wchodzić sharpy 37, no i jest ten samsung Loewe.
 

Hary

New member
A może lepiej poczekać na nową generację Philipsa 37" 9830 z Full HD i czasem reakcji 6ms. DYnamiczny kontrast 5000:1, niestety bez ClearLCD? Ma być już w sierpniu ale pewnie na początku będzie kosztować >18 tys. zł. Będzie wtedy można porównac z nowymi JVC 37 i sharpem oraz z plazmą Pioneera. Tylko nie wiem czy warto ciągle czekać - zawsze za jakiś czas będą jakieś nowości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer - chodzi wspaniale . Kolorystyki przy dobrym sygnale - nikt mu nie dorowna. Oczywiście tak jak podałeś zawsze bedzie coś nowego i mozna czakać w nieskończoność.
Przy Twoich warunkach najlepszym wyborem będzie plazma Pioneera 43" bez wątpliwości - pamietaj ,że ma wiekszą płynność
lepszą czerń , i stosując dostepne złącza chodzą rewelacyjnie - to opinie uzytkowników.
warto też sprawdzić LCD JVC 32 C 50 i 32 GD1 Sharpa.
jeśli jesteś gotowy do zakupu poproś te trzy urządzenia do domu - i na miejscu sam wybierz - w warunkach domowych mysli sie inaczej.
pozdrawiam
 
Do góry