2 miesiące poszukiwań i porównań zaowocowało zakupem LOEWE

Yaro

New member
sony kontra Loewe

Witam!
Po 2 miesiącach poszukiwań i porównań wreszcie znalazłem to co mi odpowiada......
W sobotę w Olsztynie zakupiłem LCD LOEWE XELOS A32 .
Przez zakupem wybierałem praktycznie z 3 modeli:
JVC C50,
JVC S60,
Sony M1,

A gdy zobaczyłem obraz z Loewe to "kopara" opadła mi do ziemi.....
Wspaniała ostrośc obrazu, kontrast, naturalne nie przebarwione kolory, znakomita czerń,
znakomity dzwięk z samego tv,
Super design,
HD Redy,
wyjście HDMI ,
Posiadam Tuner SAT SAmsunga z wyjściem komponent obraz ERXTA,
Z DVD Arcama po wyjściu HDMI obraz bajka,
Z kablówką /wkońcu podłączyłem z czystej ciekawości odbiera dobrze/
No i nakważniejsze cena ..... jak ktoś szuka to znajdzie w dobrej cenie ....:):):)
To na tyle o Loewe /od soboty nie odchodzę od telewizora /no prawie:):):)/
Drugi LCD który z w/w mnie bardzo zainteresował to JVC C50 znakomity odbiór szczególnie ze słabszym sygnałem , obraz jest mniej detaliczny niż w LOEWE ale i takj bardzo dobry, dobre żywe ciepłe kolory , kontrast, znakomita czerń. Szkoda tylko że nie jest HD Ready i nie ma wyjścia HDMI. Jak ktoś ma tylko kablówkę, to ten telewizor jest dla niego !!!
Trzeci z wymienionych wypadł blado ze względu na słłaby moim zdaniem odbiór z kablówki czyli z kiepskim sygnałem sobie słąbo radzi , Przy cenie 8000 oferuje zbyt mało by był ciekawa propozycją.
Miłe zakupy dokonałem w Olstynie przy pomocy 'kiki' stałego bywalca tego portalu. "kiki" - POZDRAWIAM !!!!!
Pozdrawiam również innych tu bywalców.
 

MRJ

New member
Konkurs o tytuł "mistrza HD"; od niedzieli jest PR

Z ta "koparą" to radzę ostrożnie. Trzeba było sobie zapodać do porównania LC-32-GA3E Sharp. Z tym tylko, że jest bardzo wymagający co do jakości sygnału.
No i oczywiście - cena, cena i jeszcze raz cena.
Miałem okazję porównać tego właśnie Loeve i Sharpa. Masakra. Loeve jest bardzo nie dokładny, gubi się na konturach, czasami zachowuje sie jak pierwszej generacji Pixel + w Phlipsie, potrafi rysować fragmenty obrazu "grubymi" pikselami, jest niestabliny i niezrównoważony temperaturą barwy, potrafi sam ustalać płaszczyzny i przesuwać je dowolnie, co skutkuje efektem "ruszającej sie twarzy". Mówię o sygnale STV. W HD -jest przyznam przyzwoicie. Co do jakości i głębi czerni - nie mogłem ocenić z uwagi na okoliczności testu.
Ale... sprzęt jest taki, jakie jest o nim wyobrażenie właściciela.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To przecież oto chodzi żeby być zadowolonym ze swojego sprzętu, jeżeli Yaro jest tak zadowolony to możemy mu tylko zazdrościć bo obojętnie co kupujemy chodzi o naszą przyjemność a nie jakieś pokazanie komuś co się ma.


Wg mnie model ten jest bardzo mocny w swojej klasie, ma niespotykaną ostrość i jak ktoś lubi ten rodzaj obrazu to napewno będzie zachwycony tym modelem.
 

Yaro

New member
nie zgadzam się z powyzszymi opiniami MRJ
Sharp odpadł w przedbiegach już na wstępie poszukiwań.
postaw loewe i sharpa obok siebie i dokładnie porównaj.
mnie interesuje tylko dobry sygnał i tylko dobry taki mam.
Bo jesli sie go nie ma to lepiej o lcd zapomniec.
tyle na ten temat
pozdrawiam oczywiscie
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
S60 ma inną charakterystykę obrazu, zresztą jak każdy, także każdy wybiera coś co jemu najbardziej odpowiada.
 

km

New member
A ja kupiłem Loewe Concept L32 DVB-T i też mam takie same uczucia jak Yaro może gorszy desing ale matryca i elektronika te same cena 8950,-zł.Oczywiście kazda sroka swój ogon chwali ale naprawdę jest ok.
pozdrawiam km
 

Yaro

New member
Panasonic 50"pv500

jestem wymagającym klientem nigdy nie kupuję sprzętu i nie dotyczy to tylko sprzętu ale wogóle wszystkiego, zanim go nie wybiorę z kilku producentów a czasami egzemplarzy.. I tak było w przypadku Xelosa A32.
Słucham opinii innych ale z wielkim dystansem, potrafię sam ocenić wady i zalety sprzętu. Jestem świadomym kupującym, wiem czego chcę.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Xelos jest wyzszym modelem od nowego Concepta. Ale obydwa mają swoje zalety.Loewe kupują ludzie ktorzy mają bardzo sprecyzowane zapotrzebowanie.
32 S 60 przy Swojej cenie - też nie ma dużo konkurentów. Jeśli potrzebujesz wykorzystac wrzystkie nowoczesne żrodki - to S 60 Ci to umożliwi. JVC 32 C 50 - ma wspanialą kolorystyke.
pozdrawiam
 
Do góry