LCD JVC LT-32c50 a LT-32s60

Bakrzych

New member
:D Witam wszystkich zainteresowanych i znawców!
Jestem już prawie zdecydowany na zakup JVC LT-32s60, ale cały czas spokoju nie daje mi model wcześniejszy tj.LT-32c50, którego tak wszyscy chwalą, a który jest niestety o 1tys.zł droższy. Na stronach niemieckich z kolei jest odwrotnie droższy był model LT32s60 O co tu chodzi? Czy ktoś może mi coś powiedzieć o LT32s60?
 

Yaro

New member
Plazma a czerń przy zgaszonym swietle

Witam!
A oglądałeś obraz z JVC S60? czy tylko kierujesz się opiniami na tym portalu?
Osobiście nie widziałem żadnego JVC natomiast oglądałem 32ki Sony, LG, Sharp, Panasonica i tylko Sony M1 odbierał przyzwoitym ostrym obrazem i co ważne jest czerń! Czego nie zauważyłem u innych konkurentów.
Pozdrawiam
Jeśli porównałeś SONY i JVC naocznie to proszę o opinie , jestem tuż przed zakupem TV LCD
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja ćwiczę te porównania od początku. Zależy mi bardziej na faktycznych opiniach ,zresztą Ci którzy kupili najlepiej to oceniają.
Sony olbrzymie wrażenie na mnie zrobiła plazma 61". Ale każ podłączyć sygnał z kablówki do TV LCD Sony.

Z HDTV też najlepiej chodził JVC. Pamietaj o właściwej odległości. Przy HDTV - bez znaczenia.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Parametry takie same .Kolorystyka po stronie C 50, kąty też, świecenie rownież,TVP rownież
Ale jeśli kupisz HDTV - i masz tylko cyfrę - i 2 metry to bierz S 60 .
pozdrawiam
 

Bakrzych

New member
pytania o rozdzielczosci, plazme, lcd

Dzięki, to chyba wybiorę jednak 32s60. Mam nadzieję, że żona nie będzie marudzić:lol:
Pozdrawiam!
 

Bakrzych

New member
EDTV vs. HDTV - prośba o skomentowanie artykułu

Nie ma problemu. Ten szczęśliwy dzień będzie dopiero niestety w przyszłym tygodniu. Już nie mogę się doczekać :x
 

kaz

New member
Witam!
Chciałbym zwrócić uwagę na parametry techniczne, które są podawane przy telewizorach LCD firmy JVC. Na stronie amerykańskiej http://www.jvc.com/product.jsp?productId=PRD4208300&pathId=80 model LT-32X575 odpowiadający modelowi europejskiemu 32C50 posiada kontrast 500:1, natomiast 32C50 w cudowny sposób posiada już 1000:1 (np www.jvc.de lub www.jvc.pl). Model 32X776 odpowiadający europejskiemu 32S60 posiada kontrast 800:1. Ten parametr dotyczący 32S60 na europejskich stronach firmy JVC ( np. www.jvc.de) w ogóle nie jest podawany. Czyżby ktoś się obawiał, że pisząc prawidłową wielkość kontrastu modelu 32S60 (800:1) będzie on mniejszy niż to było napisane przy starszym modelu tj. 32C50 (1000:1)?????
To samo dotyczy podawanych parametrów technicznych firmy LG.
Innych nie sprawdzałem.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nikt sobie sam parametrów nie wpisuje są tylko różne metody badań. Ale gdzieś na tych stronach amerykańskich znajdziesz opisy niezależnych źródeł
pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Dokładnie, niestety nie ma jednej normy testowania jasności, czy kontrastu, kontrast użytkowy jest nawet kilka razy mniejszy od podawanego na papierze.
 

kaz

New member
To co opisałem pochodzi ze stron firmowych JVC i LG, które różnią się między sobą tylko rozszerzeniami np. com, uk, de, pl. Wydawało mi się, że parametry techniczne sprzętu podaje producent. Z tego co pisze kiki wynikałoby, że telewizory sprzedawane w różne części świata są badane w różnych pomieszczeniach tej samej fabryki i pewnie przez różnych ludzi przez co wychodzą im różne pomiary parametrów.
I jeszcze jedno, dlaczego najlepsze parametry posiadają telewizory sprzedawane w Polsce.
Pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No to rzeczywiście ciekawe :D , ale i tak np. przy plaźmie czy LCD jak podają kosmiczne dane np. kontrast 7000:1 to w rzeczywistości użytkowy jest poniżej tysiąca przeważnie :roll:
 

rafaello

New member
A kto powiedział, że tv na stronie amerykańskiej to odpowiedniki tv polskich ??? Niedość, że nie ma w nich systemu Pal, to pomiarów jasności nie dokonuje się z zewnąrz !!! Wykorzystuje się urządzenia w rodzaju reflektometra podłączonego do odbiornika bądź ew. konkretnego układu. Badany jest min./średni/maksymalny procentowo kontrast.
 

Bakrzych

New member
Czy ktoś może mi podać adres jakiegoś dobrego sklepu internetowego? Miałem zamiar kupić prosto w sklepie u Jończaka ale okazało się, że trzeba czekać do 10dni a ja już nie mogę!
 
Do góry