lcd 23 Samsung

hispano

New member
kupuj bezpośrednio jest duzo taniej

Witam na wstepie poniewaz pisze tutaj pierwszy raz,witam wszystkich. :)

Chialbym kupic Lcd najlepiej 23 cale.Dosyc dobry wydaje mi sie model SAMSUNG LE 23 R51-cenowo(okolo 2930zl) jak i parametrami.
-rozdielczosc:1366x768
-jasnosc-500
-wspol.kontrastu 800/1

Czekam na opinie fachowcow lub osoby ktore maja ten model w domu.Moze jakies strony z testami tego modelu.

Pozdrawiam :wink:

P.s. A jeszcze jedno jak mysle bez problemu bedzie mozna ogladac telewizje HDTV na tym lcd?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten samsung extra chodzi z HDTV- który odbiera , ale z TVP cieniutko . Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem / niestety droższym/ jest JVC 23 C 50 - w cenie 3799 . Z każdego źródła chodzi extra. Ma bardzo dobry tuner.
Również kilka osob czuło się zawiedzonych jakością nowego LCD Samsunga.pozdrawiam
 

konio68

New member
Ja mam LE 26R51B i jest super.
SygnaB kablówki i zero sniezenia.DNIe samsunga [wietnie poprawia obraz ogulnie super.Na TV mam sygnal puszczony przez 3splitery i w/g standardu kablówki ma -1dB.Czy dam +8.5 czy -1 dB praktycznie |adnej roznicy.
Ogólnie polecam tego TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jaka masz odleglość od telewizora?
obecnie mam w domu dwa , jeden stoi przy drugim . Odległość
2-metry . Jvc 32"super , Samsung 26"- nie . Trzy metry extra JVC- Samsung b.dobrze . 4 metry zacierają się różnice. Lepszy kontrast na JVC
Porównanie z kablówki
HDTV - obydwa chodzą extra - bardziej naturalne kolory na JVC
pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
KIKI, Mamy Cię !
Masz więc 2 x LCD !
[1] Cieszę się, że to nie są plazmy. Plazmą mówimy "nie" !
[2] Mam też dwa LCD a jeden z nich to 23" Samsunga, seria 51.
Muszę zgodzić się niestety, że Samsungi źle odbierają TV ( u mnie dostawca to ASTER City Warszawa) !
Dopiero oddalenie się od ekranów pozwala na stysfakcję z oglądania.
Ale w przypadku HD są nie do pobicia !!!
Piszecie dużo o C50 JVC. Ale to jest tylko 32". Czyli za małe by bawić się jakością FULL HD.

Sprawą okulistyczną zajmę sie w najbliższym czasie.
Przed oceną "szczegułowości" ekranów trzeba sprawdzić nasz organ widzenia. Bez tego ocena odbioru jest mało wiarygodna.
 

konio68

New member
Polowanie na KIKI

kiki napisał:
jaka masz odleglość od telewizora?
obecnie mam w domu dwa , jeden stoi przy drugim . Odległość
2-metry . Jvc 32"super , Samsung 26"- nie . Trzy metry extra JVC- Samsung b.dobrze . 4 metry zacierają się różnice. Lepszy kontrast na JVC
Porównanie z kablówki
HDTV - obydwa chodzą extra - bardziej naturalne kolory na JVC
pozdrawiam
3 metry dostawca TV to UPC..............
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
LCD JVC LT-26C50 a LT-26S60BU - porównanie

pewnie nie miał tego drugiego :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
konio68
to się zgadz z tym co napisałem
z 3 metrów - Samsung gra B. dobrze - ale wyobraź sobie jak gra JVC .
Janunio - brawo . Nikt nie wpadł na to że nie każdy ma taki sam wzrok. Ale pytanie - a ile masz dioptrii - na razie odpuszczę
pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Jednak 26C50

[1] I tylko w okularach widzę ulubione szczegóły.
Bez patrzałek to tylko takie pastelowe plamy.
I to jest poważny problem dla konsumenta.
Wielu w ogóle nie wie, że 0,5 czy 1 dioptrii zmienia całkowicie ogląd ekranu.
Okuliści zalecają okulary dopiero od 1,5.
Wpadłem na to gdy koleśopowiadł mi o HDTV w USA a potem zapytał gdzie mam monitor od PC przed którym siedział.

[2] Samung 23" ( ten od Xbox-a) jest raczej nie do kupienia. Saturn zamówił 20 szt ( bo szły jak woda) a dostał 2 szt.
46" LCD też nie da się już w Polsce kupić bo chyba te matryce idą w całości dla SONY na rynek Japoński ( seria Qualia model 005 Hi-End)
 
Do góry