Czy LCD nadaje sie do grania na XBOX360??

marcel

New member
Xbox 360 + LCD... jak to jest??

Witam wszystkich :)
Mam pytanko:
Podobno ... aby cieszyć sie możliwościami xboxa360 należy zaopatrzyć sie w telewizorek obsługujący HD.
Czy po podłączeniu Xboxa do LCD wyposarzonego w HD i do LCD nie wyposarzonego w HD .... różnica obrazu w grach bedzie brdzo duża???...
Czy JVC 32C50 (lub inny dobry LCD -bez wyposarzenia w HD) poradziłby sobie z XBOXEM360 i z HDTV... czy może wyposarzenie telewizora w HD bedzie niezbędbe do grania na Xboxie lub ogłądania HDTV... jak to jest??

Z góry dzieki za odpowiedz:):)
pozdawiam Marcel
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście LCD zdecydowanie lepiej poradzi sobie z tym produktem.
Kilka firm - przygotowałą extra ofertę telewizorow z HDMI
zależy od wielkości i ceny.
Nowe modele Sharpa, JVC, Panasonica czy Samsunga - bedą współpracowały w czestotliwości set boxa.
Jakśc przy HD - rewelacyjna.
Warto czekac - Na grę w dłuuuuuuuugej kolejce.
pozdrawiam
 

kenner

New member
kiki napisał:
Oczywiście LCD zdecydowanie lepiej poradzi sobie z tym produktem.
Kilka firm - przygotowałą extra ofertę telewizorow z HDMI
zależy od wielkości i ceny.
Nowe modele Sharpa, JVC, Panasonica czy Samsunga - bedą współpracowały w czestotliwości set boxa.
Jakśc przy HD - rewelacyjna.
Warto czekac - Na grę w dłuuuuuuuugej kolejce.
pozdrawiam
Tylo ze HDMI w przypadku Xboxa360 jest totalnie zbedne, bo sygnal z konsoli i tak leci analogowo. Tak wiec do grania w zupelnosci wystarczy Componet albo VGA.
Ja sam po premierze Xboxa360 planuje zakup LCD (tanszego). Aktualnie najbardziej mi odpowiada Samsung LE32R51B.
 

janunio

New member
Bez reklam
Wiele razyjuż było na forum:
Microsoft - producent Xboxa, wybrał LCD TFT 23" Samsung seria 51
jako dedykowany ekran do tej właśnie konsoli. Mam ten TV i jest bardzo OK!
Uwaga !
Bardzo trudno go kupić. Minimalne dostawy do Polski.
Znakomity także na wyjazd wakacyjny. Sprawdziłem.
Wersja na USA lepsz bo ma kilka wejść HDMI które w wersji Euro zastapione Scartami x 2.
Oczywiście sygnał z Xboxa leci z HDMI cyfrowo bo Xbox ma wyłącznie output HDMI i nie ma tam żadnego analogu.
Ktoś myli konsole.
Xbox od Listopada 2005 na rynku. A my się tu czaimy bo będzie to także MM player z obsługą WMVHD w cenie poniżej 999 zł brutto.
 

kenner

New member
janunio napisał:
Oczywiście sygnał z Xboxa leci z HDMI cyfrowo bo Xbox ma wyłącznie output HDMI i nie ma tam żadnego analogu.
Ktoś myli konsole.
Niestety nie masz racji. Jeszcze raz powtorze - Xbox360 generuje sygnal analogowy. Stad tez brak obslugi HDMI. Nie wierzysz? Prosze bardzo(zrodlo: http://forums.xbox-scene.com/index.php?showtopic=415408):

What about Digital Formats like DVI or HDMI?
MS has stated that at launch they will not be supporting digital formats however if there is sufficient demand DVI and/or HDMI will be available later. (I should note that the video encoder that does the up-sampling/down-sampling of game resolutions does so in an analog format, meaning that even if you were to receive a DVI or HDMI signal it would be the result of a digital->analog->digital conversion.)

Dlatego tez dotepne kable do Xboxa360 beda dostepne tylko w 2 wersjach: Component i VGA.

A tu obrazek z hiszpanskiej prezentacji MS'a: http://media.teamxbox.com/dailyposts/xbox360/rumor/es_slide_06.jpg

Sorki, ale to Ty jestes niedoinformowany
:D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Re: Xbox 360

Oczywiście jakośc po złączu HDMI dużo lepsza/ zdecydowanie widac gołym okiem/ i gra i lcd w tej sytuacji powinny byc wyposażone w złącze.
Sygnał jest cyfrowy . Oczywiście można bedzie też podłączyc komponentem.
23 R 51 - są już dostepne . Cena poniżej 3.000 zł

Jakośc z hdtv- na 32 R 31 gorsza od konkurencji.
Test przeprowadzony na modelu - bez złącza HDMI.
Wszystkie dane - takie jak w R 51.

Test z zatrzymanych obrazów HDTV na dowolnych scenach - złącze komponent.

Jakośc oględnie mówiąc gorsza niż konkurencji.
Zdecydownie najlepiej wypadł nowy Sharp p 50 / w klasie cenowej/ . Jedyny made in Japan.

Porównanie dotyczylo telewizorów 32".
Byc może przy mniejszych wielkościach jest inaczej .Choc się nie spodziewam.

Trwaja rozmowy - w sprawie punktu pokazowego w Warszawie - aby na własne oczy stwierdzic różnice w LCD.
pozdrawiam
 

kenner

New member
kiki napisał:
Jakośc z hdtv- na 32 R 31 gorsza od konkurencji.
Test przeprowadzony na modelu - bez złącza HDMI.
Wszystkie dane - takie jak w R 51.
A co polecilbys z LCD 32 cale za ok. 5000?

Jakośc oględnie mówiąc gorsza niż konkurencji.
Zdecydownie najlepiej wypadł nowy Sharp p 50 / w klasie cenowej/ . Jedyny made in Japan.
Kurcze, mnie w tym Sharpie odstrasza matryca o mniejszej rozdzialce. Naprawde nie widac zadnej roznicy w porownaniu z pelnym 720p?

Trwaja rozmowy - w sprawie punktu pokazowego w Warszawie - aby na własne oczy stwierdzic różnice w LCD.
pozdrawiam
Jestem za!! :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie Sharp P 50- trochę dołóż . Ale w programie Sharpa możesz znacznie zyskac na innych produktach.
Bardzo opłacalne
Wejdź na priv. podam szczegóły.

Przy 720 nie widac ,żadnej różnicy.
Dysponuję materiałamy szkoleniowymi. I uczę się znaczenia nowych matryc.

Stałe pokazy w Warszawie wkrotce.

pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
hd-1 FTP dziwne ale możliwe

Widziałem wczoraj w Saturnie obok siebie pięć 32" LCD.
W tym Sharp i Samsung seria 51.
Aby unikną jakiejkolwiek stronniczości wybrałem trzech niznajomych uważnie oglądających sprzęt. Pytałem która 32-ka jest najlepsza.
Wszyscy z osobna uznali, że SAMSUNG ( cena 6 299 zł).
Sharp był dwa razy droższy bo coś ok 12 999 zł.

W mojej opinii właśnia tak jest. Seria 51 jest w zasadzie wyprzedana, brak 23", brak 26", brak 40" a także zapowiedzi dostaw.
Nie będę się rozwodził dalej, zobaczcie sami. Samsung broni się sam i nie potrzeba mu adwokata.

KIKI napisał:
Jakośc z hdtv- na 32 R 31 gorsza od konkurencji.
Test przeprowadzony na modelu - bez złącza HDMI.
Wszystkie dane - takie jak w R 51.

Dane Samsung serii 31 i 51 są mocno zróżnicowane. Sprawdzcie sami.

Sprawa konsoli Xbox.
Do dziś byłem przekonany, że tam jest output HDMI.
Sprawę zbadałem i mam takie wnioski:

[1] Na obecną chwilę Microsoft ukrywa typ gniazda output

[2] w akcesoriach znajdziecie "przekładki" Xbox 3060 na komponent
i z ich wyglądu i wiekości jasno wynika, że jest to urządzenie elektroniczne digital to analog

[3] sygnał komponentowy nie różni się parametrami od cyfrowego
co potwierdzają experci i praktycy ale to już inna sprawa

W mojej opinii nie jest jeszcze rozstrzygnięta sprawa budowy cyfrowego wyjścia konsoli Xbox 360. Za HDMI trzeba zapłacić właścicielowi patentu kasę a Microsoft prowadzi morderczą wojnę o obniżenie kosztów poprzez eliminaję czy minimalizację tych składowych.
Omawiana przekładka kosztuje 19,99 usd czyli 6,6% wartości całej konsoli. Szok !!!
Żeby więc podłączyć konsolę do ekranu HD trzeba wydać jeszcze dodatkowo 20 baksów.
Poczekajnmy więc jeszcze trochę może się jakoś dogada HDMI z Microsoftem.
 

kenner

New member
32 LCD

janunio napisał:
Sprawa konsoli Xbox.
Do dziś byłem przekonany, że tam jest output HDMI.
Sprawę zbadałem i mam takie wnioski:

[1] Na obecną chwilę Microsoft ukrywa typ gniazda output
MS powiedzial jedynie, ze design tylu konsoli nie jest jeszcze skonczony.

[2] w akcesoriach znajdziecie "przekładki" Xbox 3060 na komponent
i z ich wyglądu i wiekości jasno wynika, że jest to urządzenie elektroniczne digital to analog
Nie, nie i jeszcze raz nie :) Owszem, sama konsola generuje wszystko cyfrowo, ale encoder video jest juz analogowy i sygnal na wyjsciu taki tez jest. Dzieki takiemu rozwiazaniu obraz bedzie mozna sklaowac i wyswietlic na kazdym odbiorniku.

[3] sygnał komponentowy nie różni się parametrami od cyfrowego
co potwierdzają experci i praktycy ale to już inna sprawa
Sygnal rozni sie chociazby tym, ze nie jest podatny na zaklocenia :)
Ale sadze, ze przy tych rozdzialkach roznica w jakosci generowanego obrazu bedzie minimalna.

W mojej opinii nie jest jeszcze rozstrzygnięta sprawa budowy cyfrowego wyjścia konsoli Xbox 360. Za HDMI trzeba zapłacić właścicielowi patentu kasę a Microsoft prowadzi morderczą wojnę o obniżenie kosztów poprzez eliminaję czy minimalizację tych składowych.
No wlasnie, i w celu m.in. obnizenia kosztow MS wprowadzil analogowy encoder.
Mysle, ze jesli doczekamy sie wersji Xboxa360 z napedem HD-DVD, to wtedy wlasnie ujrzymy prawdziwe cyfrowe zlacze.
Aktualna polityka MS'a bardzo mi odpowiada. Nie ma sensu ladowac kupy niepotrzebych rozwiazan do konsoli. Analogowy output totalnie mi nie przeszkadza
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe projektory SANYO i PANASONICA - czyżby 1080x1920 ?

Moja ocena dotyczyła modelu , który opisałem.
Dane o podobienstwie R 31 i R 51 - wziąłem z internetu , również z forum.
Na stronach Samsunga - nie ma.
Ale żeby nie mieszac i nie wprowadzac wbłąd dziś - mam LCD seri R 51.
Oczywiście z dużą ciekawością - dokonam porównania.
Błędem każdego porównującego jest brak możliwości zatrzymania sygnału na wszystkich porównywanych telewizorach.
Dopiero wówczas widac bardzo wyraźnie różnice.
Nie jestem niczyim adwokatem.
Jeśli r 51 wypadnie najlepiej - nie omieszkam tego napisac.

Doradzając zakup naszym klientom - wypytujemy szczegóły , ponieważ - jest wiele ważnych szczegółów które powodują że klient powinien byc mniej lub bardziej zadowolonym.

Sygnał , rodzaj złącz , odległośc - to podstawa.

pozdrawiam
 

feromann

Member
1920 x 1080

Do grania zdecydowanie Samsung ...R51 będzie najlepszy.
Do oglądania TV nie jest najlepszy, ale jako monitor komputerowy --bije wszystkie JVC na głowe, a w szczególności ....s60, który jest tragiczny.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Hehe w serwisie JVC głowią się właśnie czy da się coś z tym zrobic (z jakością s60 jako monitora) jak będą jakieś wyniki to poinformuję
 

feromann

Member
samsung, sharp czy thomson

JVC ..S60 to pomyłka--- prosimy firmę JVC o wznowienie produkcji
poprzedniego modelu.
Do konsoli i jako monitor PC Samsung jest zdecydowanie najlepszy.
Nieżle wypada Philips na matrysy S-IPS.
JVC i SHARP -- słabiutko.
Do oglądania TV odwrotna kolejność.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
JVC s 60 - odbiera tak jak odbierał telewizję , HDTV, dvd i inne sygnaly extra. Slabo chodził jedynie jako monitor do komputera.
Ale sprawa trafiła już do faryki w Japonii - również dzięki WAM. Dziwne ,że nikt na świecie i w Europie nie próbował korzysta z tego telewizaora jako monitora do komputera. W najbliższym czasie wszyscy otrzymają sterowniki do komputera. I problem zostanie rozwiązany.
Wszystko to za sprawą naszych forumowiczów.
Do odbioru telewizji i urządzen domowych - najlepiej się prezentuje JVC C 50.
Do PC - świetnie się spisuje nowy model JVC A 60 /5999/
extra czyta czcionki, odbiera HDTV, ma wzmocniony tuner.

pozdrawiam
 
Do góry