Jakość obrazu w LCD !!!

rafaello

New member
Witam,

Chciałbym podjąć kwestię odbioru sygnału w TV LCD.
Otóż od dłuższego czasu przyglądam się obrazom na tych telewizorach. Podczas gdy źródłem sygnału jest np. DVD/DVDHD do jakości nie mam zarzutu, natomiast podczas źródła analogowego, tzn. kablówki - z odległośći 1-3 metrów widać wyraźne smurzenie, efekt "pixelowania", czy też braku spójności obrazu. Rozumiem, że nowe technologie/kompatybilność z hdtv, itp. dążą do uzyskania doskonałej jakości obrazu, ale pamiętajmy, że źródło analogowe kablówki nie odejdzie tak szybko do lamusa. Jeżeli decydujemy się na zakup lcd, również konwersja sygnału A/C powinna być lepsza.
Patrzyłem m.in. na 32 LCD Samsunga, Sharp'a, LG, Philips'a czy też Loewe, ale jakość sygnału z kablówki nie była zachwycająca (jasność kontrast i kolory przy niektórych - m.in. w Samsungu - nie najlepsze). Znacznie lepiej obraz odzwierciedlały TV kineskopowe.

Nie wiem, czy dodatkowe funkcje, tj. np. filtr grzebieniowy 3D, skanowanie progresywne, czy inne funkcje polepszenia obrazu wpływa równiez na odbiór/konwersję sygnały analogowego, ale na przykładzie Philips'a czy innych marek widać, że nie.

Co prawda obraz TV oglądałem w różnych sklepach, tj. Media Markt, Avans czy Saturn, gdzie podłączona była kablówka (wiadomo, że jakość sygnału ulega pogorszeniu podczas połączenia/rozgałęzienia sieci kablowej szeregowo/równolegle), ale nie wiem jak to jest z odbiorem przy wykorzystaniu jednego odbiornika ...

Jeżeli macie jakieś spostrzeżenia, które odbiorniki (oraz które polepszenia/filtry, itp. na to wpływają) (chodzi mi raczej o 32'') całkiem nieźle radzą sobie również z sygnałem analogowym, prośba o infromację.

Pzdr. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz tylko jeden do wyboru JVC C50. W obiorze ze zwykłej kablówki nie odbiega od tradycyjnych telewizorów. Dodatkową zaletą jest cena , ktora dwa dni temu spadła z 13999 na 8999,-zł
Ten telewizor powinien spełnić twoje oczekiwania. Ma znakomity obraz jeśli chodzi o kolorystykę i szczegóły. Z innych sygnałów chodzi zdecydowanie najlepiej na rynku.
Samsung smuży mocno. Z dobrego sygnału chodzi dobrze /hdtv -DVI/ . Panasonic - też ,choć mniej . Ale JVC bije wszystkich na głowę. Ludzie którzy oglądają obraz dziwią się , że przecież wszyscy mółwią że LCD chodzi słabo - a tu niespodzianka.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie testowałem .Zdecydowanie lepiej chodzi C 50 . Sam jestem zawiedziony . Też lepiej prezentuje się C50.
pozdrawiam
 

rafaello

New member
TOTO live na HD-1

Rzeczywiście, model C50 wypada bardzo dobrze (odwzorowanie kolorów, itp.), Sharp tez nieźle, szczegółnie 37". Możesz mi powiedzieć jakie dokładnie wady ma LT-32S60 ? W porównaniu do C50, to technicznie wiele się nie zmienił, doszło hdmi ...

ps. swoją drogą testowałem ostatnio samsunga 32xxxxxxR51 z HDMI - obraz z kablówki fatalny (nawet z daleka) !!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze z nimi walczę . Dam Ci odpowiedź na maila. JVC c 50 to absolutna rewelacja .Szczególnie do wykorzystania telewizji TVP oraz HDTV. Do tej pory nic lepszego nie spotkalem. A wydawałoby się ,że nowsze technologie to szczyt osiągnięć.
pozdrawiam
 

rafaello

New member
dzięki, czekam na info.

ps. swoją drogą ciekawe, dlaczego inni forum'owicze nie wypowiadają się w tej kwestii (z braku chęci czy niewiedzy) ...
thks, Kiki
 

fan

New member
W Niemczech też JVC C 50 - ma bardzo wysoką pozycję. Podczas wizyty w Saturnie - wśród dużej ilości rożnych LCD już z daleka wyróżniał się kontrastem i kolorystyką. I nie jest to tylko moja ocena. Moi znajomi , ktorzy mi towarzyszyli - wyrażali podobne opinie.
 

rafaello

New member
CRT i HDTV

1.) Nadal jestem ciekaw JVC 32 LT S60 - cena: 7090 (interesuje mnie tu złącze hdmi) i czekam na opinie :)

2.) Pojawil się równiez ostatnio PANASONIC TX 32LX500 - cena ok. 11000 - ma złączę hdmi , ale trochę drogi ...
Ciekawi mnie system vierra i przesuwny pixel - jak ma sie obraz w stosunku do JVC ...

3.) Czy wiecie może jaki jest czas reakcji matrycy w JVC 32 LT S60 ?


pzdr,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już pogrzebałem. Przy 720 chodzi extra -złącze HDMI robi swoje. W TV LCD nie ma przesuwnyvh pixeli - występują one wyłącznie w plazmach. Matryce LCD się nie wypalają. Słabną lampy zasilające. Martwe pixele pojawiają się w wyniku mechanicznych uszkodzeń.
TV LCD Panasonica chodzi extra /LX 50/ .Ale na razie wyżej stawiam LCD JVC C 50 . Zdecydowanie najlepiej chodi przy TVP , dvd i HDTV / przy komponencie/ .Odwzorowuje lepiej szczegóły , dokładniej, lepsza kolorystyka . TV LX 500 jeszcze nie widziałem.
pozdrawiam
 

rafaello

New member
co wybrać

Poczytałem trochę ... i jednak okazało się, że Panasonic LCD z systemem Vierra (podobnie jak Plazma) ma również "Sub-pixel controller". Kontrola pod-piksla eliminuje w Panasonic'u postrzępione lub zamazane przekątne linie, aby obraz był bardziej gładszy i płynniejszy. W rezultacie kontury mają mieć bardziej określony kształt. Wszystko to ma eliminować przesunięcie obrazu. Stąd też nazwa "przesuwny pixel" ...

pzdr,
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To co opisałeś to funkcja innego typu (tzw wygładzanie krawędzi) choć w tej kwestii nie mam pewności :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozmawialem z produkt menagerem w Panasonic Polska . Przesuwne pixele występują tylko w plazmach ..Sub pixel control - mam to rozrysowane przez dwie niezależne firmy - to wgadzanie krawedzi pochyłuch ktore ze względu na strukture pixela są ząbkowane. Czyli to co podaleś w pierwszej częsci wypowiedzi.
pozdrawiam
 

rafaello

New member
Ok, dziękuję za Wasze uwagi. Zrobiłem jeszcze jedno przymierzenie i ... dotarłem do źródła technicznego, za co dokładnie odpowiedzialny jest sub-pixel controller.

Otóż zarówno w plazmach jak i lcd nie ma nic wspólnego z mechanizmem blokującym wygasanie pixeli (oczywiscie dotyczy to głównie plazm --> jak słusznie napisał kiki). Odpowiada wyłącznie za wygładzanie przekątnych, ale to w niektórych przypadkach. Algorytm działania polega na tym, że jeśli zostanie wysłany obraz o mniejszej rozdzielczości (np. z kablówki, O-T-A) do monitora, obługującego większą rozdzielczość, może nastąpić kontrola pod-pixela (tak jak pisałem - w niektórych przypadkach - i może dotyczyć niektórych tylko obszarów/pixeli ... Niestety dokładnego - opatentowanego działania algorytmu nie przytoczę ... z jasnych powodów). Pixel jest zbudowany z 3 pod-pixeli o wartościach kolorów R, G, B. Działanie algorytmu kontroli pod-pixla, dotyczy 2 lub więcej pixeli, które są umieszczone po przekątnej - a więc przesunięte względem siebie, jak również tych sąsiadujących i opiera się na wyswietlani bądź nie danych pod-pixeli. Mam nadzieję, że pozwoli to zrozumieć również ideę renderingu :)

Natomiast nazewnictwo "przesuwnego pixel'a" przyjęte zostało - przede mną - tłumacząć "funkcję" na język polski. Rozumiejąc ideę algorytmu można takie założenie przyjąć. Oczywiście ktoś inny mógłby przyjąć nazwewnictwo "przesuwnego pixel'a" odnosnie mechanizmu opóźniającego wypalanie matrycy plazmowej, ale pamiętajmy, że nie będzie już to miało nic wspólnego z kontrolą pod-piksla Panasonic'a :)

trochę sie rozpisałem, ale chyba było warto :)

pzdr,
 

el@Pajaco

New member
Plazma Panasonic 50 PV 500

Witam,
Czy ktoś testował już model LX500 panasonica? Myślę, że jest wart zainteresowania. Może ktoś ma możliwość porównania go wg. innych modeli np. słynnego JVC LT 32 C 50.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Niestety nie jest jeszcze dostępny w Panasonic Polska jak tylko będzie napewno pojawią się opinie na jego temat.
 
Do góry