65 cali 6-8k

freelanc3r

New member
Witam,
proszę o pomoc w wyborze 65 calowego TV. Widzę podobny wątek kilka linijek niżej ale mam delikatnie inne wymagania.

Rozmiar: 65
Budżet: 6000-8000
Marka: Nie TCL (to nie dla mnie TV ,więc niestety w grę wchodzą tylko "znane" marki)
Stanowisko: daleko od okien więc słońce nie przeszkadza
Sygnał: kablówka oraz netflix itp.
Wymogi: najlepszy możliwy TV do normalnych zastosować tzn. sport (namiętnie oglądana piłka nożna), troszkę tv, troszkę filmów/seriali netflix.

Nie wiem czy jest coś jeszcze kluczowego, pewnie TV za 4k by się nadał, ale budżet został tak określony więc niech będzie tzw. wypas :D. Obecny TV to 7 letni samsung 46 cali...

z góry dziękuję za pomoc we wskazaniu konkretnych modeli.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ze świetnych i sprawdzonych to Oled TV :
- Philips 65Oled 856
- LG 65C22
To Full wypas do Twoich potrzeb
 

freelanc3r

New member
rozumiem, że w tym budżecie nie ma co iść w mini led?
Philips w górnej granicy budżetu ale tego LG nie mogę znaleźć, może źle szukam...
Zaproponowałbyś coś w okolicach 6-7k by mieć odniesienie? dzięki jak zawsze, za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 65C22 - jest dostępny, więc pewnie źle szukasz.
Z mini ledów masz extra :
- Philips 65PML9506 za 6799 zł
- TCL 65C835 za 6999 zł
- LG 65Qned 913 za 4899 zł
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko LG 65C22 trochę ponad budżet. A w tym segmencie masz też Sony A80K ze zwrotem cashback (widzę, że wróciła promocja).
 

freelanc3r

New member
na ten moment podpasował samsung qu65q80batxxh,
nie wiem czy jest to dobry wybór... osoba decyzyjna została lekko oczarowana przez przedstawiciela Samsunga w Media Markt :lol:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To szkoda dywagować, jeśli podobał się przedstawiciel - to wystarczająca podstawa zakupu. Wg mnie w klasie podanej cenowej , jakość oledów na dziś jest najlepsza na rynku. Dobrze byłoby choćby zerknąć aby świadomie podjąć decyzję. Szczególnie, że kasy wystarczy na oleda.
Ale to jest jej ( tej osoby) radość.
 

freelanc3r

New member
specjalnie napisałem posta by poszukać alternatywy i może zmienić decyzję, bo Ja osobiście nie jestem przekonany.
Na żywo widzieliśmy OLED LG C21 (super ale za drogo) i SONY XR-65X90K, źródłem był Top Gun 4k oraz jakiś mecz 4k.
Sony nie zachwycił w porównaniu do Samsunga, a był droższy, LG tak jak napisałem wyżej za drogi.
Ogólnie OLEDy w tej cenie (6-8k) troszkę ciemne były, jak już to szukam alternatywy w LCD
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież nawet najnowszy LG 65C2 mieści się w Waszym przedziale cenowym. A przecież masz też znacznie tańsze Oledy , które na ślepych pokazach wygrywają rywalizację porównawczą i mieszczę się też w klasie cenowej. Ten Samsung to LCD + folia kropek kwantowych.
Samsung ma też i Oledy i mini ledy - ale te nowe nie zmieszczą się w podanej klasie cenowej.
Oledy , tak jak inne - trzeba wcześniej skalibrować.
 
Do góry