65 cali do salonu z kuchnią

Robson281

New member
Dzień dobry,
Zacznę najpierw od wypełnienia ankiety:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
30 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
na wprost około 4 metry.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Trzy
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprost, ale również bokiem, dlatego ważne są kąty widzenia
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju?
tv będzie wisiał na ścianie prostopadłej do trzech okien tarasowych wysokości od podłogi do sufitu. Strona południowa, więc słońce prawie przez cały czas w salonie.
7. Jaki masz obecnie telewizor?
Bez znaczenia. TV do nowego mieszkania.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
światłowód
10. Jakie urządzenia?
-
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
Średnio 3-4
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Filmy, seriale, sport
14. Czy zamierzasz surfować po internecie?
Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry?
Sporadycznie tak
16. Preferencje co do marki?
Brak
17. Preferencje co do wielkości?
65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
przycinanie, smużenie, słaba widoczność pod kątem, słaba widoczność/odbijanie światła przy padaniu słońca na tv.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
50/50
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
maksymalnie 7500 zł, ale wolałbym mniej ;)
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
Aż nie padnie. Na długie lata.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?
Tak. Netflix, HBO GO, DISNEY, YT.

Z tv, które przykuły moją uwagę to TCL 65c835, Panasonic 65jz1000e (słaba obsługa aplikacji), LGOLED65C11, SONY XR-65X95J, jednak jeśli jest coś lepszego lub równie dobrego to proszę o propozycje. Generalnie tak jak wyżej pisałem zależy mi na tym aby były dobre kąty widzenia (z uwagi na umiejscowienie tv w salonie z kuchnią), bardzo dobra widoczność przy padaniu słońca przez duże okna tarasowe. TV wykorzystywany przede wszystkim do filmów i sportu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych warunków wybrałeś bardzo dobrze ten mini led. Z uwagi na warunki na pierwsze miejsce w rankingu do potrzeb wysuwa się :
- TCL 65C835 mini led ( wybrany jako najlepszy w klasie jakości premium w Europie ) !
Masz dla niebieskich w specjalnej cenie za 6999 zł plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
- Znakomity również będzie 65Oled856 za 6999 zł z pakietem dodatkowym. Też mam wielkie trzy okna tarasowe i daje świetnie sobie radę.
- Oraz nowy LG 65C2 na matrycy EVO EX - za dopłatą 1000 zł ale z dodatkowym pakietem dla niebieskich.
 

Robson281

New member
Miałem trochę czasu na porównania i najbardziej odpowiadałby mi OLED LG, widziałem go również na żywo i obraz jest rewelacyjny. Zastanawia mnie tylko jak ten OLED będzie sprawdzał się przy dobrze nasłonecznionym salonie z ekspozycją trzech dużych okien tarasowych na południe (słońce praktycznie cały czas pada na salon), zważywszy na to, że tv będzie umiejscowione bardzo blisko okien tarasowych.
Chciałem jeszcze zapytać o dostępność LG 65C1, już wszystko wyprzedane? Porównywałem z C2 i aż tak dużych różnic nie zauważyłem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 65C1 - nie ma i juz nie będzie.
Ale są już 65Oled C2 za 8250 zł

Możesz jeszcze sprawdzić też Oled 65Philips za 5999 zł - 65Oled 805, za 5999 zł 65 Oled 706
 
Do góry