potrzebna fachowa porada - TV 70-75 cali do 10k

lukasz83f

New member
jak w tytule - potrzebuję fachowej porady. Zmieniając mieszkanie na do zmieniam tv po 10 latach więc dla mnie to rewolucja i pewnie cokolwiek bym nie zakupił to i tak będzie szał. A że potrzebuję coś w przedziale 70-75 cali (75 optymalnie) to szperając nieco po internetach natknąłem się na takie oto propozycje:
1. Samsung QE75Q950TS (w kilku miejscach pojawia się model bez S na końcu ale to chyba wszędzie to samo)
2. sony xr-75x95j
3. Philips 75PML9636

wszystkie jakoś mieszczą się jak na razie w budżecie do 10k i tak raczej chciałbym się zatrzymać - oczywiście im taniej tym lepiej ale też jak byłaby jakaś rakieta za 11 to chętnie się zapoznam.

pierwszy Samsung to opcja z 2020 roku więc pewnie lata świetlne dla TV? ale parametry spoko i co mnie najbardziej urzekam w tym tv to brak ramki przez co tv wygląda obłędnie. poza tym model ten zdobyl nagrodę EISA dla najlepszego tv z dużym ekranem. Tu mamy 8k ale nie oszukujmy się że to na ten moment bardziej bajer niż pożytek.

drugi sony też wypada całkiem spoczko. parametry podobne. nowszy model i gdzieś tam po internetach wysoko pozycjonowany

trzeci Philips to akurat miniLED wiec chyba nieco inna technologia

na ten moment serce podpowiada Samsung - ale jestem ciekaw fachowym opinii i doradztwa.

kilka słów o salonie i preferencjach:
- salon ok 35m2
- pomieszczenie ze stosunkowo wysokim poziomem nasłonecznienia
- tv będzie umieszczony pomiędzy dwoma wysokimi oknami
- preferencje co do oglądania to przeważnie kablowka wymiksowana z netflixem plus sporo jutuba i muzyczki (zakładam opcje zakupu dobrego nagłośnienia wiec to z tv nie do końca mnie interesuje). sporadycznie gejming (planuje też zakup plejki 5 lub xboxa series x). czasami z żona lubimy obejrzeć wieczorem dobry film.
- głównie tv będzie oglądany popołudniami i wieczorami.

nie jestem żadnym specem, orientuje się tyle o ile, dlatego potrzebuję Waszej fachowej porady w którą stronę się kierować. A może poza moimi propozycjami jest coś innego wartego uwagi?

z góry dziękuję za każde odniesienie się do moich wypocin :-D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś najwyżej oceniany jest Philips 75PML9636 ze względu na skalowanie, najszybszy procesor, najlepsze podświetlenie , 1040 stref.
Tak, to lata świetlne różnicy technologii.
Masz specjalną ofertę na wszystkie modele dla niebiskich członków forum plus dodatkowo pakiet gratisów do każdego..

Ale kroczy jeszcze jeden , świetny mini led- 75C935.
Będzie dziś załączony test.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...nanie-czerni-podswietlenia-i-katy-boczne.html
Tu masz przedsmak.
 

lukasz83f

New member
Dzięki za szybką odpowiedź.

dwa pytanka - czy poza różnicą w technologii dla takiego laika jak ja różnica w odbiorze między Samsungiem a Philipsem będzie istotna?

drugie pytanie o to co napisałeś - specjalna oferta dla niebieskich członków - ja raczej jestem zielony jeśli chodzi o orientacje na forum :) podasz jakieś szczegóły?
z góry dziękuję
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Ja bym się zastanowił. Wszystko to starsze modele, średnio oceniane poza TV SAMSUNG. Jeśli możesz poczekać dwa, trzy miesiące to zastanowiłbym się nad TCL z nowych serii C 835 lub C935. Nowe miniLED już wysoko oceniane na wstępie. Oparte na najnowszej platformie Google TV. Duża jasność, duża ilość stref i świetna cena za oferowaną jakość. Poczytaj w sieci i obejrzyj pierwsze test na Youtube.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 9636 - był do tej pory najlepiej oceniany na rynku z uwagi na jakość obrazu i dźwięku. Ten Samsung to normalny LCD.
Samsung ma znacznie mniej stref podświetlenia, zdecydowanie słabszy dźwięk, brak Dolby Vision.
A wszystkie modele TCLa , czy 75C835 i 75 C935 - są dostępne od ręki.
 

lukasz83f

New member
yhm :)

a jak poczekam 2-3 miechy (nie mam noża na gardle) to jest szansa że proponowane przez Was TCLe zgubią po drodze do 2 koła czy raczej mało realne?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tego co był dwa tygodnie temu w cennikach a jest ifno cennika z wczoraj już poszło o 10% w górę. Różnica dwa tygodnie....
Jak będzie później - nie mam pojęcia.
 
Do góry