8k 65-75

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
https://www.ceneo.pl/Sprzet_RTV;szukaj-65qn800
Sprawdzam i nigdzie nie widzę ceny 4500 zł.
Historycznie jak sprawdziłem też nie ma.
Więc chyba coś nie tak z tą ceną .


Napisałeś - "Sa, sa, jest tego mnostwo. Kupilem w koncu za 4500zl, bo nie widzialem sensu brac za tyle telewizora 4K."

Podaj proszę te mnóstwo !!!
Ja nie znalazłem żadnego !
Poproszę linka nawet nie do mnóstwo - ale chociaż do jeden oferty.
 

kerios83

Member
@kiki czy ty jakis ograniczony jestes? :) - pierwszy lepszy link na allegro - https://allegro.pl/oferta/outlet-telewizor-samsung-qe65qn800at-12479582262 zerknij na olx, sprzedajemy, a najlepiej na zagraniczne serwisy amazony, e-bay, aliexpress itp. tam jest ZNACZNIE taniej - tylko czasami jest dluzsza wysylka i w niektorych serwisach trzeba uwazac na zwroty. Ja osobiscie bralem z hurtowni, gdzie kontakt dostalem z serwisu (poznan).

Wpisujesz model w google, sprawdzasz parametry i wskakujesz na portale aukcyjne. Jak ktos chce jeszcze przyoszczedzic to dodatkowo bierze na firme. Czasami sa tez ciekawe promocje oraz kody zakupowe (tu trzeba troche popolowac). Ruszcie glowa a nie pracujcie na prowizje sprzedajacych i podatki rzadzacych (a przynajmniej nie takie).

A historycznie to te TV byly przeciez znacznie tansze, tylko teraz inflacja jest wysoka. A to co sie porobilo z cenami modeli 4K to juz w ogole wola o pomste do nieba. Kilka lat temu kupowalem telewizory 4K po 2 tysiace (i to w duzych sieciach) - gdy byla na nie moda... Fakt, ze celuje o 10 cali wiecej i technologia sie troche zmienila (mini, qled), ale nie tak aby kasowac TRZY raz tyle za sprzet. Pazernosc niektorych firm nie zna granic. O takie ceny pamietam - https://allegro.pl/oferta/telewizor-sony-kd-55xh9096-55-4k-uhd-12455912962

I to przeciez te rzeczy byly juz wprowadzane dawno temu np ludzie podniecaja sie matrycami 120Hz a matryce 200Hz byly juz 10 lat temu (np sony), tylko prawie nikt nie potrafil powiedziec czym to sie rozni, ani nie widziala specjalnej roznicy wartej doplacenia tysiaczka, a teraz marketing ich urobil (co nie zmienia faktu, ze ja roznice dostrzegam i polecam takie np 144Hz) i wszyscy wala w technologie mimo, ze dziadzius z okularkami nawet tego nie dostrzeze ani nie uzyje.

To co jest jakis znawca co wyjasni ten temat czestotliwosci matrycy? Kiki Ty siedzisz w tych TV tyle sprzedajesz, to moze rozwiejesz watpliwosci? Na tym forum siedza przeciez spece, serwisanci, reprezentanci firm to moga przyblizyc temat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kerios83 - poleciałbym Twoim stylem ...
Ale przy tym telewizorze napisane wyraźnie !!! - telewizor ze zwrotów.
My tu rozmawiamy o nowych sztukach.
Taki ze zwrotu może mieć wiele wad , dlatego został zwrócony i obniżona cena.
Mógł mieć 20 pikseli , nie równe podświetlenie i grał 12 miesięcy u kogoś.
Nie znamy statusu używanego - wówczas podpytaj o używane na Allegro .


Matryce 200 Hz - były , ale zostały wycofane z uwagi na koszty za które ludzie nie chcieli płacić.
Każdy ma inną wrażliwość .
W UK zrobili testy na mieszkańcach i 75% nie widziała żadnych różnic.
Wnioski im się nasunęły same.
 

kerios83

Member
Bzdura, trzeba jeszcze rozrozniac z jakich zwrotow. Ten akurat ma uszkodzony... karton Bo ktos go zamowil, nie odebral i zostal zwrocony do sklepu a tam zuwazyli "uszkodzenie". Ekren w pelni sprawny, zlacza w pelni sprawne czego chciec wiecej? Zlotego kartonu, aby kurier klanial sie przy wejsciu? Liczbe godzin sprawdzasz w menu serwisowym, matryce sprawdasz od razu przy odbiorze, tak jak i zlacza - wszystko wychodzi przy pierwszych 10 minutach uzytkowania - nie ma mowy jakis numerach bo inaczej odsylasz sprzet. Te TV z tego co sie orientuje maja 0 godzin. A zreszta nawet jak by mialy te 100, to swietnie - nic sie nagle nie wypali zaraz po rozruchu a cena moza zbic o 3-4 stowki i wszystko gra.

Bez przesady, ludzie sa tak tepi, ze nie wiedza ile co kosztuje i jak by nagle wszystkie telewizory kosztowaly po 20k, to pewnie i tak by kupowali zmaiast pukac sie w glowe. Nie kazdy jest dyrektorem banku aby kupowac jak leci a TV nie jest towarem pierwszej potrzeby.

Im masz wieksza wiedze i inteligencje tym bardizje wiesz ile co kosztuje i ile pracy trzeba wlozyc w produkcje - wiec potrafisz prawidlowo wycenic sprzet. Wybiera sie tego co ma marze 50% a nie 200% (monopol) albo 25% (bo zbanczy, albo pali gume na doplatach aby odciac konkurencje).

Acha a telewizoru zamowione w sklepie tez nie sprawdzisz czy nie siedzial caly czas na wystawie - bo wejscie w tryb serwisowy niekiedy konczy sie utrata grancji - np. wlasnie sony nie podaje uzytkownikom jak wejsc do menu serwisowego bo wiaze sie to z utrata mozliwosci serwisowania, a ineczje nie sprawdzisz liczby godzin...

Co do matryc 200Hz pelna zgoda. Tylko, ze teraz nagle "widza" i chca minimum 120Hz :) Ot... magia! Ja akurat zamawialem tiwiki w takim okresie gdzie byly praktycznie same 60Hz a ja akurat widze roznice miedzy 60Hz a 120Hz, wiec wolalbym 120Hz ale ludzie wczesniej powiedzieli "taniej" byle bylo "LCD" no to producenci odpowiedzieli slabymi matrycami ale bylo "LCD"... wiec kupowano... tak jak mowisz.

Co do odswiezania 4K i 8K to nie mozesz nic podpowiedziec?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chcesz kupować używany - kupujesz używany . Każdy kupuje za ile chce.
Napisane używany, ze zwrotu - jest Używany.
Nie jest podane jaka przyczyna - ale używany i tyle.
Nowe mają inne ceny - samochody również.
Używane są tańsze.
https://www.ceneo.pl/Sprzet_RTV;szukaj-65qn800
Ceny nowych łatwo sprawdzić w dzisiejszych czasach.

Jak brzmi pytanie ?
 

kerios83

Member
Samochod jak wyjedzie z salonu do klienta a klient go nie przyjmie to tez jest "uzywany" - pomimo, ze jedzie na lawecie. Zalezy jak kto rozumie uzywany. Jezeli uzywany ze wzgledu na potargany karton kosztuje o 50% mniej niz "nowy" to ja lykam tylko uzywane. Bo nowki w takiej cenie (2x wyzszej) i tak bym nie kupil i duzo ludzi mysli podobnie bo inaczej ceny bylyby z kosmosu na wszystko.



Pytanie juz przedstawialem w poprzednich postach, przeciez je czytales.


Dlaczego 8K nie podaje w 120Hz a 4K upskalowane podaje.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Te słynne Sony miały 200Hz i reakcję matrycy 8ms. Ciekawe jak im te 200Hz z tego wyszło? Piszesz o chwytach marketingowych a sam się na taki złapałeś. Już samo to, że kupiłeś a nie telewizor tylko dlatego, że ma 8k już świadczy o twojej podatności. Z jakiej odległości na nim grasz? Za te pieniądze kupuje się rewelacyjne tv 4k w 65", szczególnie gdy kryterium jest outlet. Osobiście korzystam z tv 55" jako monitora do kompa i gdybym z tej odległości miał grać to bym sobie kark skręcił.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Owe 200Hz to był przerost formy za większą kasę.
Ludzi jednak woleli wydawać znacznie mniej kasy.
 

kerios83

Member
Te słynne Sony miały 200Hz i reakcję matrycy 8ms. Ciekawe jak im te 200Hz z tego wyszło? Piszesz o chwytach marketingowych a sam się na taki złapałeś. Już samo to, że kupiłeś �� a nie telewizor tylko dlatego, że ma 8k już świadczy o twojej podatności. Z jakiej odległości na nim grasz? Za te pieniądze kupuje się rewelacyjne tv 4k w 65", szczególnie gdy kryterium jest outlet. Osobiście korzystam z tv 55" jako monitora do kompa i gdybym z tej odległości miał grać to bym sobie kark skręcił.




Wole 200HZ niz 60Hz. Podaja GTG a nie WTW (WHITE-BLACK-WHITE) - jak wszyscy producenci... oszukuja. I nei chodzi o 200Hz tylko o to ile lat temu to bylo i jaki byl wtedy wybor "znaffcow". Tak samo daja sie nabrac na kalibracje w sklepie... Teraz sa swietne 120Hz/144Hz wiec nei ma problemu (oczywiscie nadla podaja GTG...)... tak samo nadal jest monopol na HDMI a swietny DP zostaje w czarnej dupie...



Wole 8K i 33mln niz 4k i 2mln... proste. A siedze tak jak mi wygodnie. Jako lepek co siedzi czasami po 12h przy kompie - mam specjalne meble i fotel wiec nie ma obawy (nie dostaniesz takich na rynku).


"Ludzi jednak woleli wydawać znacznie mniej kasy." teraz tez wola, dlatego jak nie trafi sie "outlet" to nie kupuja, bo nie widza sensu dawac tyle kasy za TV. Jak jedziesz do klienta na prezentacje i wybiera on jeden z 3, to pozostale sprzedajesz jako nowki, a niektorzy bardziej... powiedzmy... uczciwie podchodza do tematu. Mi akurat TV sprawny, ktory byl rpzedstawiany klientom w niczym nie przeszkadza - przynajmniej wiem, ze na 100% jest sprawny.



Wiesz juz cos na temat tej roznicy w upscalingu?


BTW wszystkie oferty zeszly na pniu, wiec ludziom jednka podoba sie outlet.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
CCC - więc kupują.
Na dziś wolę 4K bo procesory świetnie nadążają za obróbką, przy 99% programów. Jak jesteś zadowolony z 8K - to Super.
Każdy powinien wybrać to z czego ma najwięcej radości.
 

kerios83

Member
To nie jest odpowiedz na pytanie.

Ja wole 8K, bo obraz jest bardzije wyrazisty a juz tym bardziej na 65' (4x wieksza rozdzielczosc). Upscaling dziala z kanalami szybko... ale trudno mi porownac jakosc, odbiera sie to trochew inaczej przy 8K. Natyw jest rewelacyjny aczkolwiek czasami (rzadko i szczegolne przypadki) mam wraazenie, ze nie dziala to "szybko". Na codzien nie siedze przy tym TV wiec trudno mi porownac. Musze kiedys te TV postawic jeden przy drugim i dokladnie okreslic/pomierzyc roznice.

Inaczej, widze sens takiej ceny przy 8K. Bo przy 4K jej nie widze (podobne TV x lat temu mialy cene 2x nizsza - WTEDY!)... A technologia jest podobna (jej koszt nie dodajac do tego sztucznej inflacji).
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam

Bzdura, trzeba jeszcze rozrozniac z jakich zwrotow. Ten akurat ma uszkodzony... karton Bo ktos go zamowil, nie odebral i zostal zwrocony do sklepu a tam zuwazyli "uszkodzenie".

Ten "nowy" TV z linka - w opisie - miał 12 m-cy gwarancji producenta, więc jakąś tam trefność w sobie posiadał. Nie tylko puknięty karton.
W UE na nowy sprzęt RTV/AGD jest gwarancja 24 m-ce.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja wolę pomidorową , a niektórzy jej nie lubią. Więc jest to odpowiedź.
Każdy wybiera co najlepsze dla niego !
Niektórzy kupują "Cenę" nie sprawdzając faktycznego stanu.
Toi ich ryzyko. I niech im gra jak najlepiej.
 

kerios83

Member
Ten "nowy" TV z linka - w opisie - miał 12 m-cy gwarancji producenta, więc jakąś tam trefność w sobie posiadał. Nie tylko puknięty karton.
W UE na nowy sprzęt RTV/AGD jest gwarancja 24 m-ce.




U unii jest to 24 miesiace, jezeli ktos pisze inaczej to sie myli. A TV mieli nowe bo sam do nich dzwonilem i potwierdzili 0h uzycia wiec podaj ta "trefnosc".


Ja kupowalem ostatnio upsy i jest 60miesiecy. A zasilacz mam na 120miesiecy... i nie jest to gwarancja "dozywotnia".


A jak bedzie dzialac spzret to jest loteria - niezaleznie czy jest nowy/uzywany. % zmniejsza sie jezeli sprzet u Ciebie dziala. A jezeli po jakims czasie pada TCON (pozdrawiam Marka!) to liczysz na tanie dostepne czesci.
 

kerios83

Member
Ja wolę pomidorową , a niektórzy jej nie lubią. Więc jest to odpowiedź.
Każdy wybiera co najlepsze dla niego !
Niektórzy kupują "Cenę" nie sprawdzając faktycznego stanu.
Toi ich ryzyko. I niech im gra jak najlepiej.


Dokladnie, niech kazdy kupuje to co dal niego jest najlepsze.


Aluzja do pomidorowej jest chybiona, bo w czasie pelnych brzuszkow liczy sie cena/jakosc. A w czasie glodu pomidorowa lykasz taka jaka jest i nie wazne po ile.


Pisales o samochodach, odpowiedzialem jak to wyglada z samochodami. Pisales o TV pisalem jak to wyglada z telewizorami - ba nawet podalem twoj przyklad. Zupa tu troche nie pasuje.



To wszystko nei zmienia faktu, ze nie odpowiedziales na pytanie. Jak nie wiesz, to napisz nie wiem i zamkniemy temat, nie bede mial zadnego zalu, myslalem po prostu ze wiesz bo w tym temacie siedzisz. Sam sie tylko domyslam, nie majac pewnosci, a pytranie jest bardzo podchwytliwe i przeznaczone dla ludzi kumatych co w tym temacie zjadli zeby.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie ma tak , że musisz pisać.
Na razie 8K jest dalej niż wszyscy by chcieli.
Miało być szybko i pięknie ale jest jak jest.
Telewizory 8K są na rynku od kilku lat i brak oczekiwanych ruchów i producentów telewizorów i producentów softu.
 
Do góry