TV 75" budżet 10-15 tys.

PiotrC87

New member
Witam,

Na forum jestem od dawna, i już parę razy udanie się tutaj radziłem. Może i tym razem się uda:)

Poszukuję czegoś fajnego do zastąpienia mojego obecnego TV Sony 65-XE9005. Tym razem chciałbym coś większego, 75-77 cali, a mój budżet to między 10 a 15 tysięcy (bliżej 10k to zdrowo rozsądkowo cena/jakość, a bliżej 15k to jeśli naprawdę warto, bo ciężko będzie przekonać żonę).

TV stoi w jasnym salonie. Używany do filmów/seriali w streamingu, sportu i PlayStation 5, mniej więcej po równo. Preferowany Android, bo dużo używam Chromecasta z telefonu. Bardzo nie lubię "efektu teatru", to u mnie przekreśla TV. Dźwięk nie ma znaczenia, mam soundbar.

Wrzucam post na forum LCD, ale biorę też pod uwagę OLEDy. Z tym, że nie jestem tak do końca przekonany do tych drugich - sporo jednak gram, a to może spowodować wypalenie, oglądanie piłki nożnej to ten sam problem... Do tego bardzo jasny salon, i jednak więcej oglądamy w trakcie dnia niż w nocy. Liczyłem nie ukrywam ponownie na LCD Sony, ale z tego co czytam, trochę się ostatnio popsuli:/
 

lilocki

Member
Na Twoim miejscu celował bym w 85cali (z uwagi na fakt iż mam w domu 65 cali jak rowniez 75, szybko idzie się przyzwyczaic)
Chyba ze ogranicza Cie wielkosc pomieszczenia

Okolice 12.5tys zł OLED - LG 77C12LA (np. w neonet promocja z 14tys)

Ciut "gorszy" Sony XR-77A80J - OLED

do jasnych pomieszczen np miniLED Samsung QN91A 85cali za 15tys z hakiem np w vobis


QN91A 75 cali za ok 10tys zł

lub też miniLED od LG 86QNED91 za ok 12-13tys
lub jego odpowiednik w 75calach

PHILIPS PML9636 z dźwiękiem od Bowers & Wilkins (miniLED) były problemy z softem, podobno je rozwiązano- świetny TV
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie są bardzo dobre ale świetnie wybrałeś.
Jak zawiśnie w domu masz gwarancję pełnego zadowolenia.
 
Do góry