TV do salonu z aneksem, max 55 cali, ok 2500 zł.

andrzej86krk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć,
Proszę o pomoc w wyborze telewizora i nakierowanie na konkretne modele.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Bez aneksu ok 18m2, z czego część pod tv można przyjąć że stanowi ok 10m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2,8 - 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać, ale różnie się może skończyć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno (balkon) na zachodnią stronę, telewizor będzie stał bokiem do okna na południowej ścianie. Popołudniami pcha się do pokoju, ale rolety są w planie.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Stary Philips 32PFL5604H, z odbioru naziemnej jestem z niego zadowolony.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Sygnał z instalacji zbiorczej, naziemna/satelitarna. W przyszłości być może kablówka, chociaż jak się sprawdzą netflixy itp. to pewnie nie. W planach filmy w dobrych rozdzielczościach.
10. Jakie urządzenia? Na ten moment żadne, w przyszłości coś do filmów i lepszego dźwięku.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Raczej niewiele 3-4h.
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Aktualnie najczęściej leci Psi patrol ;), jeden serial, program rozrywkowy i jak się trafi coś wartego uwagi to film.
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? W sensie stron www to nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki? Delikatna niechęć do Samsung, ale nic wielkiego.
17. Preferencje co do wielkości? Max 55 cali, min 50.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W tv teściowej clouding (Toshiba), odkąd to zauważyłem tym bardziej unikam wyjazdów, jeszcze na minus brak możliwości usunięcia programu z listy, za to na duży plus ta Toshiba włącza się w 2 sekundy. W swoim tv clouding nie zniosę jak i zamulania. Z tego co bym chciał to fajne opisy programów, tuner dvb-s.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Dzieci przez dzień, rodzice wieczorem.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Ok 2500 zł, aktualnie im mniej tym lepiej, ale miewam momenty słabości i jak byłoby warto jest jakaś szansa na odrobinę więcej.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Gdy jestem do tego zmuszony, nie gonię za technologią.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? To byłby pierwszy tv gdzie byłbym w stanie korzystać ze smarta, przyda się youtube do bajek, netflix.

Tak to wygląda. Znajdzie się coś ciekawego na co warto wydać aktualnie pieniądze w tym zakresie cenowym i będzie można powiedzieć, że jest to dobry telewizor ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Philips 55PUS7956 za 2350 zł
- TCL 55C725 za 2299 zł
- LG 50 Nano 853 za 2499 zł
- TCL 55P725 za 1950 zł
- Philips 50PUS8506 za 2550 zł
Jak będziesz niebieski, to masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów
 

andrzej86krk

Klub HDTV.com.pl
VIP
LG mi się nawet spodobał jeszcze przed założeniem wątku, ale później zobaczyłem parę filmów o podświetlaniu matrycy całymi pasami i czegoś takiego bym nie zniósł.
Po wizycie w sklepie jest mała aktualizacja rozmiaru, 50 jednak będzie za mało, najlepiej coś 55-58 cali.
Czym warto się zainteresować, gdyby podnieść budżet do ok 4000zl?
Jakby można prosić osobno coś z oledów i osobno modele, które nie są oledami, ponieważ nie do końca jestem do nich przekonany.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobrze, że podniosłeś wielkość. To przynosi najwięcej radości.
Najmniej kompromisów daje Oled Tv, chociaż nie potrzebnie się uprzedziłeś .
Masz z bardzo dobrych
- Philips 55Oled 805 lub 855
- LG 55C11
- Philips 55Oled 705
Jeśli zależy Ci na równym podświetleniu matrycy i ma Ci ono dokuczać- to lepszej technologii nie kupisz.

LCD
- TCL 55C825 mini Led
- Samsung 55QN85A
 
Do góry