Trudny wybór, czyli TV do 40 cali

bullshit

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? - 15m2;
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2-3m;
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2-3;
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - najczęściej bokiem;
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - ma stać;
6. Jak słońce świeci w pokoju? - lekko z lewej od południa;
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Philips 43PUS7334;
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? - duże kąty widzenia, przyzwoitą jakość dźwięku, sprawnie działający system Android TV;
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - (4K, HD, SD)? - HD (CANAL+ i sporadycznie Netflix);
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - dekoder CANAL+;
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? - 12h;
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - matową;
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - filmy i seriale, sport;
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? - z przeglądarki nie, z aplikacji Smart TV tak;
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile %? - nie;
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - w dzień;
17. Preferencje co do wielkości? - max 40 cali;
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - nierówne podświetlenie matrycy, niski kontrast w ciemnych scenach, przekłamane kolory, małe kąty widzenia;
19. Preferencje co do marki? - brak. Myślałem nad TCL, Sharp, Thomson, ale rozważę inne propozycje. Wybór jest raczej niewielki;
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - nie;
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 2200 zł;
22. Jak często wymieniasz TV? - 8 lat.

Cześć.
Pilnie poszukuję jakiegoś przyzwoitego TV dla rodziców w starszym wieku. Miejsce jest ograniczone, dlatego potrzebuję coś do 40 cali. Zależy mi przede wszystkim na szerokich kątach poziomych oraz w miarę czystym dźwięku, ponieważ rodzice mają lekkie problemy ze słuchem.
Patrzyłem na:
TCL 40ES560
Sharp 40BL3EA
Thomson 40FE5606
Nie jestem do końca przekonany do żadnego z nich, dlatego potrzebuję pomocy w wyborze nowego telewizora. Philips był nieco za duży. Może ktoś zaproponuje lepszą alternatywę dla tych trzech modeli? Liczę na Waszą pomoc.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Też brałbym Thomsona, do 40" nie ma już wyboru... bo wszystko teraz leci na 43". Przy 43" masz fajnego TCL P615.
 
Do góry