75", 120hz, do TV Netflix.

miami23

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, nie mogę zdecydować się na główny TV.
Chodzi o coś co ma na pewno matryce 120hz.
Dostałem dwie propozycje:
- Sony 75XH90 (czy ten ma na pewno 120hz)
- TCL 75C728.
Budżet do 7k.
Czy możecie mi pomóc, ewentualnie polecić inny model.
Zależy mi głównie na dobrym obrazie i dobrej współpracy z siecią, Netflixem itd. z góry dziękuję Wam za pomoc.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Tu nie pomogę. Kompletnie nie znam tych TV i nie chcę źle doradzić. Wcześniej podałeś modele tv które znalem ale tych LG nie znam.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

mpDante

Member
Bez reklam
Musisz sprawdzić jaką matrycę mają te LG, bo jak IPS to do filmów słabo... przy 75" rozważyłbym Samsunga Q80A.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Teraz mam Samsunga UE65h6400
Do ekranu mam 4m.
Masz bardzo dobry model na 120 Hz. Ja bym celował w Sony 90j albo jak już Koledzy wspominali Samsung Q80A. 50Hz wyświetlaczy w tym rozmiarze nie brałbym nawet pod uwagę, a w szczególności na IPS.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym sięgał po 75":

- Sony 75XH90
- TCL 75C728
- LG 75Nano 913
- Sony 75X90J

Jak Ciut dołożysz to łapiesz się na mini ledy 75PML9506
Jesteś niebieski więc do każdego masz pakiet gratisów dodatkowo.
 

miami23

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym sięgał po 75":

- Sony 75XH90
- TCL 75C728
- LG 75Nano 913
- Sony 75X90J

Jak Ciut dołożysz to łapiesz się na mini ledy 75PML9506
Jesteś niebieski więc do każdego masz pakiet gratisów dodatkowo.




Jak rozumiem te "trochę" to ponad 3000zł..
Czym różnią się te 2 modele SONY?
 

mpDante

Member
Bez reklam
X90J ma nowszego androida i trochę mniej stref wygaszania od XH90... 24 vs 32. Paradoksalnie starszy XH90 wypada trochę lepiej. Dla porównania w Samsung Q80A powinno ich być ok.50.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy daje inne możliwości.
Samsung nie ma DV, ma system zamknięty.
Sony masz na Android TV, znacznie większe możliwości - ja bym tak wybrał.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Czyli Samsung jest jeszcze lepszy niż te 2 modele Sony?


Jeżeli chodzi o sterowanie obrazem to będzie najlepszy w swojej klasie, jednak Sony lepiej radzi sobie z płynnością ruchu... DV to bardziej marketing, więc jego brak to niewielka strata, gorzej z DTS, bo większość starszych filmów go ma... ja wybrałbym Samsunga, bo Sony tragicznie rozswietla ekran przy napisach i to jego główna wada (za mało stref). Ewentualnie do Samsunga można dokupić np. Amazon Fire 4K Max, jakby czegoś brakowało.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie jestem fanem Sony, ale mam xh9096 i pisanie że rozświetla ekran koło napisów... No sorry tzn że jest źle ustawiony i tyle. Nawet tutaj na forum o tym było że poprawnie ustawiony nic nie rozświetla


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

mpDante

Member
Bez reklam
Nie wokół napisów, tylko połowę ekranu, bo ma za mało stref. Jeżeli mówisz, że nie rozświetla to albo tego nie widzisz albo nie masz pojęcia o czym mowa, bo każdy fald będzie miał blooming przy napisach. Nawet QN91. Jedyna rada na to, to wyłączenie wygaszania strefowego lub kombinowanie z ciemniejszymi napisami, co po ostatnich aktualizacjach w Samsungu daje bardzo dobre efekty.


Potem się dziwić, że nawet najtańszy Philips ma pozytywne opinie na necie, jak ludzie nie mają porownania z czymś lepszym. Sam rozważałem zakup 85XH9096, ale blooming mnie zniechęcił, tak samo jak to, że wbudowany odtwarzacz nie widział danych na moim dysku z filmami... a tizen czy webos robią to błyskawicznie.


XH90 czy X90J to najlepszy kompromis, żeby mieć wszystko w jednym, tylko tyle albo aż tyle...
 
Ostatnia edycja:
Do góry