75", 120hz, do TV Netflix.

conqest

Well-known member
Bez reklam
Pól ekranu? Idź do okulisty bo naprawdę masz problem ze wzrokiem... Z wbudowanym odtwarzaczem masz akurat rację ale to nie jest problem gdyż Sony ma Androida i instalujesz sobie co chcesz w zamian za tego wbudowanego i działa wszystko co powinno, a na systemach zamkniętych tego nie zrobisz.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

mpDante

Member
Bez reklam
Pól ekranu? Idź do okulisty bo naprawdę masz problem ze wzrokiem... Z wbudowanym odtwarzaczem masz akurat rację ale to nie jest problem gdyż Sony ma Androida i instalujesz sobie co chcesz w zamian za tego wbudowanego i działa wszystko co powinno, a na systemach zamkniętych tego nie zrobisz.

Chyba tobie jest potrzebny okulista, skoro czegoś nie widzisz... ba, widzi to sporo osób i wystarczy wpisać odpowiednią frazę w google. No, ale pewnie u ciebie tego nie ma, bo dostałeś referencyjną sztukę, jak każdy fanatyk. Wyobraź sobie, że ktoś może nie chcieć zewnętrznych playerów, bo smart ma działać "plug&play", czego android w XH90 nie potrafi (w X90J jest lepiej). Już nie wspomnę, że zewnętrzne playery powoduję kolejne utrudnienia, z przesyłaniem dźwięku przez ARC czy poprawną obsługą DV/HDR.

Pierwsze z brzegu, dla starszego modelu:
https://www.youtube.com/watch?v=FQ8prBx3FYk

Druga ciekawostka co powoduje niewielka ilość stref wygaszania:
https://www.youtube.com/watch?v=8QVkJBJSuBg


Tutaj pod koniec filmu macie porównanie bloomingu Samsunga i Sony XH90 (Q80T ma trochę lepszą czerń od Q80A, ale nie ma to większego znaczenia), widać idealnie co daje większa ilość stref wygaszania w połączeniu z lepszym kontrastem. Sony rozświetla 30-50% ekranu jeżeli w dolnej części jest bardzo jasny obiekt (jak napisy):
https://www.youtube.com/watch?v=5Pkr3eULezc



Co do TCL C728, to z tego co wiem nie ma wygaszania strefowego, więc nie jest bezpośrednim konkurentem dla wymienionych tu TV. Poza tym, ciężko też porównać XH90/X90J z Q80A bezpośrednio, bo mają podobną cenę, ale Samsungowi bliżej do konkurowania z XH95 (podobna ilość stref, lepszy dźwięk od niższych modeli).
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja fanatykiem Sony?? Hehe tak Jestem fanatykiem dlatego soniaka dałem do sypialni a do salonu kupiłem innej firmy. Faktycznie fanatyk sony ze mnie..... I uprzedzając zmieniłem na inny nie dlatego że Sony cokolwiek mi rozświetlało tylko dlatego że są z tym tv inne problemy ( np brak vrr) i Sony wali w ciula... A co do rozświetlania to doskonale wiem o co chodzi bo nawet na początku jak miałem Philipsa 8535 to pytałem o to na forum. Zresztą o czym dyskutujemy... Ty twierdzisz że jest na podstawie filmików a ja mam tv w domu... Tyle z.mojej strony

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

miami23

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja fanatykiem Sony?? Hehe tak Jestem fanatykiem dlatego soniaka dałem do sypialni a do salonu kupiłem innej firmy. Faktycznie fanatyk sony ze mnie..... I uprzedzając zmieniłem na inny nie dlatego że Sony cokolwiek mi rozświetlało tylko dlatego że są z tym tv inne problemy ( np brak vrr) i Sony wali w ciula... A co do rozświetlania to doskonale wiem o co chodzi bo nawet na początku jak miałem Philipsa 8535 to pytałem o to na forum. Zresztą o czym dyskutujemy... Ty twierdzisz że jest na podstawie filmików a ja mam tv w domu... Tyle z.mojej strony

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Panowie, zejdźcie trochę niżej.. na ziemie, pomóżcie wybrać. Ja potrzebuję TV tylko do oglądania TV, głównie Netflixa i Amazon. Nie podłączam konsol, gier itd.
Chcę podłączyć soundbara. Zalezy mi na dobrym obrazie, szybkim działaniu aplikacji itp. a więc Sony XH90? X90J? czy Samsung Q80A ?
 

mpDante

Member
Bez reklam
Musisz sobie sam odpowiedzieć na to pytanie, wszystkie potrzebne informacje masz wyżej, łącznie z przykładami na YT ;)

Jeżeli nie będzie ci przeszkadzał dobijający blooming (to rozświetlanie części ekran, które w Samsungu jest zdecydowanie mniej uciążliwe), to X90J jest najbardziej uniwersalny. Jak widzisz, niektórym to nie przeszkadza i nawet tego nie widzą ;) Ja osobiście brałbym Samsunga, bo za wielkiego wyboru nie ma w tym segmencie. Jedyna alternatywa to szukanie zeszłorocznych modeli Samsunga (Q90T, Q80T, Q70R, które mają wyższy kontrast) lub dopłata do TCL C825...
 
Ostatnia edycja:

miami23

Klub HDTV.com.pl
VIP
Musisz sobie sam odpowiedzieć na to pytanie, wszystkie potrzebne informacje masz wyżej, łącznie z przykładami na YT ;)

Jeżeli nie będzie ci przeszkadzał dobijający blooming (to rozświetlanie części ekran, które w Samsungu jest zdecydowanie mniej uciążliwe), to X90J jest najbardziej uniwersalny. Jak widzisz, niektórym to nie przeszkadza i nawet tego nie widzą ;) Ja osobiście brałbym Samsunga, bo za wielkiego wyboru nie ma w tym segmencie. Jedyna alternatywa to szukanie zeszłorocznych modeli Samsunga (Q90T, Q80T, Q70R, które mają wyższy kontrast) lub dopłata do TCL C825...
ok, tylko że ja nie widzę w sprzedaży C825 w rozmiarze 75" więc nawet nie wiem gdzie go kupić/obejrzeć itd... ?
 

miami23

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba tobie jest potrzebny okulista, skoro czegoś nie widzisz... ba, widzi to sporo osób i wystarczy wpisać odpowiednią frazę w google. No, ale pewnie u ciebie tego nie ma, bo dostałeś referencyjną sztukę, jak każdy fanatyk. Wyobraź sobie, że ktoś może nie chcieć zewnętrznych playerów, bo smart ma działać "plug&play", czego android w XH90 nie potrafi (w X90J jest lepiej). Już nie wspomnę, że zewnętrzne playery powoduję kolejne utrudnienia, z przesyłaniem dźwięku przez ARC czy poprawną obsługą DV/HDR.

Pierwsze z brzegu, dla starszego modelu:
https://www.youtube.com/watch?v=FQ8prBx3FYk

Druga ciekawostka co powoduje niewielka ilość stref wygaszania:
https://www.youtube.com/watch?v=8QVkJBJSuBg


Tutaj pod koniec filmu macie porównanie bloomingu Samsunga i Sony XH90 (Q80T ma trochę lepszą czerń od Q80A, ale nie ma to większego znaczenia), widać idealnie co daje większa ilość stref wygaszania w połączeniu z lepszym kontrastem. Sony rozświetla 30-50% ekranu jeżeli w dolnej części jest bardzo jasny obiekt (jak napisy):
https://www.youtube.com/watch?v=5Pkr3eULezc



Co do TCL C728, to z tego co wiem nie ma wygaszania strefowego, więc nie jest bezpośrednim konkurentem dla wymienionych tu TV. Poza tym, ciężko też porównać XH90/X90J z Q80A bezpośrednio, bo mają podobną cenę, ale Samsungowi bliżej do konkurowania z XH95 (podobna ilość stref, lepszy dźwięk od niższych modeli).
Jeżeli Sony ma rzeczywiście taki blooming jak na tym ostatnim filmiku to zdecydowanie wolę Samsunga.. no chyba że to jakiś filmik specjalnie zrobiony żeby propagować Samsunga a Sony zdyskwalifikować...
 

mpDante

Member
Bez reklam
Pamiętaj tylko, że Q80A ma troszkę gorszą czerń niż Q80T na filmiku... jemu bliżej do Q70R, ale w prostym przełożeniu, jak masz 2x więcej stref wygaszania to masz więcej czerni. Na żywo efekt jest trochę mniej widoczny... a filmik to tylko bezpośrednie porownanie TV tej samej klasy.
 

miami23

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pamiętaj tylko, że Q80A ma troszkę gorszą czerń niż Q80T na filmiku... jemu bliżej do Q70R, ale w prostym przełożeniu, jak masz 2x więcej stref wygaszania to masz więcej czerni. Na żywo efekt jest trochę mniej widoczny... a filmik to tylko bezpośrednie porownanie TV tej samej klasy.


już się pogubiłem w tych oznaczeniach.. możesz podać link do tego najlepszego Samsunga 120hz, 75cali w budżecie 7,5k?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz wątpliwości, sprawdź na własne oczy.
TCL 728 - został wybrany jako najlepszy w klasie w Europie.
Bardzo dobry model !
 

lilocki

Member
Polecam Q90T , mam ten TV w rozmiarze 75cali, czerń jest świetna (jak na LCD VA)

Tizen działa bardzo płynnie

Jednym pilotem od Samsunga steruje kinem domowym i przystawka z Androidem której używam do KODI

Jedyne co można mu zarzucić (to moje subiektywne odczucie) - to problem z ruchem...efekt delikatnego rozmycia (nie zauważyłem tego przy filmach z dysku HD (4K I 1080p) natomiast najbardziej widoczne jest to na PRIMEVIDEO i NETFLIX )

W Philu 65PUS8602 producent lepiej to rozwiazal
Również moj 75 Q7FN który nie był modelem idealnym radził sobie z tym lepiej


mpDante dobrze radzi, Q90T to bardzo bardzo dobry model

Sentyment do Philipsa z Ambilight jednak pozostal (4 TV tego producenta)

Sledze nadal wątek z miniledem 9636 Phila, jeśli uda im się poprawić ten TV to chętnie go kupie KIKI od Ciebie (pewnie masz/będziesz mieć dobra cene na niego)
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
Niestety, ale Samsung z ruchem ma problem od lat... mam to samo na Q70R, ale starszy MU7002 ma płynny ruch, więc gdzieś po drodze coś zepsuli.

kiki zaraz ci powie, że Philips naprawił już miniledy, ale podejrzewam, że już więcej nic się nie zmieni, wyprzedadzą co mają i zaraz wyjdzie nowy model, gdzie może już odrobią lekcje i dadzą lepszy hardware... chociaż patrząc na to co wypuszcza Philips na rynek to wydaje się, że mocną tną koszty.
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Niestety, ale Samsung z ruchem ma problem od lat... mam to samo na Q70R, ale starszy MU7002 ma płynny ruch, więc gdzieś po drodze coś zepsuli.
A w jaki sposób objawiały się te problemy z ruchem?
Mógłbyś to dokładniej opisać?A gdybyś posiadał jakieś "wizualne" przykłady tych problemów poparte małym opisem na co zwracać uwagę to byłoby idealnie.
Mam QN91A i wspomnianych problemów z ruchem nie widzę.Albo po prostu nie wiem na co zwracać uwagę.
 

lilocki

Member
A w jaki sposób objawiały się te problemy z ruchem?
Mógłbyś to dokładniej opisać?A gdybyś posiadał jakieś "wizualne" przykłady tych problemów poparte małym opisem na co zwracać uwagę to byłoby idealnie.
Mam QN91A i wspomnianych problemów z ruchem nie widzę.Albo po prostu nie wiem na co zwracać uwagę.

Nie wiem jaki miałeś poprzedni TV i ile ich bylo wcześniej
Żeby to zauważyć, trzeba przez kilka lat użytkować kilka telewizorów które sobie z tym ruchem radziły lepiej/inaczej...bardziej subtelniej
Rok temu na avsforum oglądałem film na którym ktoś próbował to zarejestrować i ja na tym video tego nie mogłem dojrzeć;-)


mpDante masz rację
Jeszcze w Q7FN (czyli w roku 2018) nie zauważałem tej dziwnej "osobliwosci" z ruchem

Być może z nowymi Philami tak będzie
Czekam aż to poprawia lub wypuszcza nowy model

Mam nadzieję że Samsung to poprawi a może juz poprawił w modelach QA lub też nowej linii na rok 2022

Przy zakupie kolejnego telewizora zwroce na to baczniejsza uwagę jeśli będę się przymierzać do TV Samsunga (przetestuje)
Akurat ten aspekt mnie irytuje ��
 
Ostatnia edycja:

lilocki

Member
A w jaki sposób objawiały się te problemy z ruchem?
Mógłbyś to dokładniej opisać?A gdybyś posiadał jakieś "wizualne" przykłady tych problemów poparte małym opisem na co zwracać uwagę to byłoby idealnie.
Mam QN91A i wspomnianych problemów z ruchem nie widzę.Albo po prostu nie wiem na co zwracać uwagę.


Q91A to świetny TV !
Jeśli tego nie zauważyłeś to nawet sobie nie zaprzątaj tym głowy

Uzytuje 90T i jestem bardzo zadowolony
Ty masz na miniLED ..wiec jakość obrazu i czerń są świetne ..jeszcze lepsze niż u mnie
(jak na LCD)

Ciesz się telewizorem
Posprawdzaj jedynie ewent vertical banding/DSE jeśli tego nie zrobiles
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
lilocki...
moim poprzednim telewizorem była PDP ST60 od Panasonica(wcześniej nic godnego uwagi).
I ani na Panasonicu ani na Samsungu niczego dziwnego odnośnie ruchu nie widziałem.Może niczego nie było a może ja nie wiedziałem na co zwracać uwagę.
Pisaliście z mpDante o problemach więc zapytałem z ciekawości.
Więc...nie zaprzątam tym sobie głowy.
I jedno muszę Ci przyznać.QN91A to rzeczywiście świetny telewizor.Im dłużej go używam tym bardziej się o tym przekonuję.:bober:
 
Do góry